Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: Zubař - kolik se platí?  (Přečteno 161951 krát)
Vaky



Karma: 0
Příspěvků: 13


« : Prosinec 04, 2010, 04:21:48 pm »

Ahoj,chci se zeptat jak je to se zubařem kolik se platí a podobně?Můj případ je takovej že se mi udělal zubní kaz asi na 3 zubech.Ještě nejsem plnoletý jinak jsem pojištěný u AOK.Díky za info
« Poslední změna: Prosinec 04, 2010, 10:57:37 pm od David » Zaznamenáno
rada



Karma: 1
Příspěvků: 21


« Odpověď #1 : Prosinec 07, 2010, 02:10:28 pm »

Pokud jsi pojisteny u aok, tak jako nezletily neplatis nic. Amalgan je zdarma, porcelanova vypln stoji ca.30-50€.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #2 : Prosinec 08, 2010, 11:42:16 am »

Zakladni vypln (amalgam, nebo u nekterych zubaru, kteri amalgam odmitaji, nejaky plast) je zdarma, vrtani tak jako tak. Plati se az za lepsi plomby, pak se to u toho meho pokybuje kolem 40 EUR za tu nejblizsi lepsi a o poznani vic za jeste lepsi.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Vaky



Karma: 0
Příspěvků: 13


« Odpověď #3 : Prosinec 08, 2010, 11:43:36 am »

Díky za info
Zaznamenáno
dafka25
Host
« Odpověď #4 : Prosinec 15, 2010, 05:39:07 pm »

Ahoj ,
ja mam 1.x termin u mojho noveho zubara buduci tyzden , pracujem v mnichove, poistovna AOK,  objednat sa ma prinutila neznesitelna bolest zuba...pravdepodobne kaz Úsměv obidem sa bez poplatkov Co??? ( ked neratam 10,-eur/stvrt roka)
Adriana
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #5 : Prosinec 15, 2010, 08:51:26 pm »

Ahoj,

tak brát týden ibuprofen není zrovna dobré na játra a ledviny. Zajdi si hned zitra na ambulanci do Zahnklinik, tam to máš bez objednání. Vytahnout listek muzes uz driv, myslim ze to jde uz od 7:15. Pokud máš nějaký rentgen zubů (i starší), tak ho vezmi s sebou. Nejlépe na usb nebo cd, popř. vytištěné.

Pokud máš AOK, tak bez poplatků (kromě těch 10€/kvartál) se můžeš nechat ošetřit na zubní klinice od studentů. Studenti ošetřují dopoledne od 8:00 do 12:00 a odpoledne od 13:00 do 17:00. Tzn. zajdeš normálně na ambulanci s tím, že se chceš nechat ošetřit od studentů. Ošetření sice trvá trošku déle, ale máš to zadarmo. Studenti skoro každý den potřebují nějaké náhradní pacienty, občas se totiž stane, že někdo nedorazí, takže pak se ošetřují ty pacienti z ambulance, kteří si to přejí.
Zadarmo můžeš mít nejen tu plombu ale třeba pokud by to bylo hluboké tak i ošetření zubních kanálků, což by tě u zubaře vyšlo určitě na pár stovek eur.

Otevírací dobu na ambulanci a v jiných odděleních jsem napsal do naší wiki.

Zahnklinik München: U3/6-Götheplatz.
* Zahnklinik, Goethestr. 70, 80336 München.
* EG (Přízemí) - Zahnerhaltung und Parodontologie (Ambulance): Otevřeno: po, st, čt, pá: 8-11:30; ut: 9-11:30; po, út, čt, pá: 12:45-16:15; st: 12:45-17:15
Zaznamenáno
dafka25
Host
« Odpověď #6 : Prosinec 18, 2010, 05:19:08 pm »

Ahoj David,
velmi krasne dakujem za odpoved, bolest na druhy den ustupila ,ked neratam jedenie:D takze to do tohoto utorka zvladnem,  ... a urcite nepochybujem , ze sa to oplati u studentov viac, len ja by som radsej mala svojho osobneho lekara Úsměv
este raz dik Admin!
Zaznamenáno
kalkulka



Karma: 4
Příspěvků: 113


« Odpověď #7 : Leden 02, 2011, 08:43:56 pm »

Já teď byla u zubařky a protože jsem neměla potíže, tak jsem neplatila nic. Při obtížích bych zaplatila ten poplatek 10 euro a za eventuelní plomby atd. nic, to platí pojišťovny. To mi říkala zubařka i v práci.
Zaznamenáno
Macouch



Karma: 21
Příspěvků: 310



« Odpověď #8 : Leden 03, 2011, 02:41:39 pm »

Já teď byla u zubařky a protože jsem neměla potíže, tak jsem neplatila nic. Při obtížích bych zaplatila ten poplatek 10 euro a za eventuelní plomby atd. nic, to platí pojišťovny. To mi říkala zubařka i v práci.

POkud jdes na preventivni prohlidku, tak nic neplatis. Me se sestra vzdy pta, jeslti si myslim, ze mi pan doktor bude neco delat a kdyz si nejsem jista, tak chce pripadny poplatek 10 EUR zaplatit az na konci navstevy - pokud se neco delalo. (Nemluvim pak o nejakych specialnich ukonech, ale o tom ctvrtletnim poplatku 10 EUR)
« Poslední změna: Leden 03, 2011, 02:43:45 pm od Macouch » Zaznamenáno
Slunecnice



Karma: -3
Příspěvků: 38


« Odpověď #9 : Únor 07, 2011, 08:28:28 pm »

Přihodím podotázku - co když nesouhlasím s finančním návrhem, co mi dal zubař?

Byla jsem na ošetření u zubaře, už 2x, bylo to urgentní, vypadlá plomba. Mám odvrtáno, zaléčeno, provizorně zacementováno.

Teď mi přišel poštou Kostenvoranschlag na další ošetření - s nějakými drobnostmi se odhad vyšplhal skoro na 400e  Co??? Za ty prachy můžu mít snad zuby kompletně nový, když si je nechám udělat v Čechách. Samozřejmě tohle ošetření si dále nežádám. Zatím jsem nic nepodepisovala, s ničím nesouhlasila Úsměv

Jaká je praxe v takovém případě? Přijdu ještě před domluveným termínem, řeknu, že tohle teda ne, že žádám klasickou plombu na pojišťovnu a sbohem?
Máte s tím prosím někdo zkušenost?
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #10 : Únor 07, 2011, 09:28:01 pm »

Kostenvoranschlag a termin jsou dve nezavisle veci - ten navrh je zcela nezavazny, jedine zavazne (aspon co se slusnosti tyce), je ten termin. Pokud uz termin mas, proste ho co nejdrive odrekni, rekni, ze to u nich delat nebudes, a je to.
Pokud chces osetreni, ale jine nez na jake byl ten navrh, asi bude take nejlepsi jim to nekdy sdelit; pro zubare asi cim driv, tim lip, at pripadne neplanuje velky zakrok.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #11 : Únor 07, 2011, 09:50:13 pm »

Kostenvorschlag se dělá před dražším úkonem ... víš sama co ti tam asi bude dělat, můžeš si zjistit kolik by to stálo jinde, tzn. nemusíš s tím souhlasit, můžeš jít jinde.

Každopádně, ten cement jak píšeš je jen provizorní, mělo by se to určitě lépe zaplnit, záleží ale teda co konkrétně s tím je. Když to řeknu jednoduše, pokud to je moc velká díra, tak levná plomba není dobré řešení a nemusí se to do budoucna vyplatit.

Pokud sis domluvila termín na nějaký časově náročnější úkon a nemáš v plánu tam jít, tak jim to dej určitě co nejdřív vědět. Pamatuju ještě článek v mnichovských novinách, kde ordinace naúčtovala pacientce stovky Eur za termín, na který se nedostavila.
Zaznamenáno
Slunecnice



Karma: -3
Příspěvků: 38


« Odpověď #12 : Únor 07, 2011, 09:52:12 pm »

Kostenvoranschlag a termin jsou dve nezavisle veci - ten navrh je zcela nezavazny, jedine zavazne (aspon co se slusnosti tyce), je ten termin. Pokud uz termin mas, proste ho co nejdrive odrekni, rekni, ze to u nich delat nebudes, a je to.
Pokud chces osetreni, ale jine nez na jake byl ten navrh, asi bude take nejlepsi jim to nekdy sdelit; pro zubare asi cim driv, tim lip, at pripadne neplanuje velky zakrok.

Děkuju.

To jsem potřebovala slyšet - zajdu tam, v klidu odmítnu, zkusím si domluvit ošetření na pojišťovnu (amalganovou plombu), pokud to neprojde, půjdu jinam.

Můžu předpokládat, že ta doposud provedená ošetření byla na pojišťovnu? Ať zase nečučím jako puk...   Šok Moje němčina není úplně nejsilnější a ve stresu ji skoro ztrácím...

Byla jsem tam dvakrát, o placení začali mluvit až v souvislosti s dalším ošetřením. Tuším správně, že bez mého vědomí mi placený zákrok nemohli provádět?
Zaznamenáno
Slunecnice



Karma: -3
Příspěvků: 38


« Odpověď #13 : Únor 07, 2011, 09:56:21 pm »

Kostenvorschlag se dělá před dražším úkonem ... víš sama co ti tam asi bude dělat, můžeš si zjistit kolik by to stálo jinde, tzn. nemusíš s tím souhlasit, můžeš jít jinde.

Každopádně, ten cement jak píšeš je jen provizorní, mělo by se to určitě lépe zaplnit, záleží ale teda co konkrétně s tím je. Když to řeknu jednoduše, pokud to je moc velká díra, tak levná plomba není dobré řešení a nemusí se to do budoucna vyplatit.

Pokud sis domluvila termín na nějaký časově náročnější úkon a nemáš v plánu tam jít, tak jim to dej určitě co nejdřív vědět. Pamatuju ještě článek v mnichovských novinách, kde ordinace naúčtovala pacientce stovky Eur za termín, na který se nedostavila.

Davide, děkuju. Na termín mám ještě týden čas, chci to co nejdřív vyřešit a případně odřeknout.

Mám odvrtanou plombu, co se rozpadla vedví, vytržený nerv. Ráda bych opět amalgan, který tam byl, nic dalšího nechci. (v souvislosti s tím mě napadá, že až si něco složitějšího věk a stav mého chrupu vyžádá, nebude od věci nějaké zubní připojištění).
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #14 : Únor 07, 2011, 10:14:17 pm »

Tak odhaduju, že těch 400€ chtějí jen za zaplnění těch kanálků? Studenti by ti to na klinice udělali zadarmo, ale na to už je trošku pozdě, semestr už končí. Ale co by mohlo pomoct, příští týden budou na klinice státnice a nějaké pacienty na kanálky (a třeba i korunku) by tam ještě možná potřebovali a je to taky zadarmo, je ale třeba se co nejdřív ozvat v ambulanci a mít příští týden jedno odpoledne nebo dopoledne 3 hodky čas.
Jestli tam dat amalgam, to je na trošku jinou diskuzi, ... spíš ne.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Regensburk.de © 2013
Stránky krajanů o životě v Regensburku - Německu. O srazech a akcích, zábavě, práci, ubytování, studiu v Regensburku, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení, spolujízda - autostop z a do Regensburku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Regensburku.

Odkazy | englisch online lernen | amerikanisches englisch lernen | chinesisch lernen | russisch lernen | dänisch online lernen | niederländisch lernen | deutsch online lernen | polnisch lernen | serbisch lernen | tschechisch online lernen | kroatisch lernen | portugiesisch lernen | ungarisch lernen | schwedisch online lernen | französisch online lernen | italienisch lernen | finnisch lernen | türkisch lernen |