Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Danove priznani 2011 - v De od 6/2011 do te doby ve Spanelsku  (Přečteno 38971 krát)
Gregosek



Karma: 0
Příspěvků: 5


« : Prosinec 17, 2011, 10:09:16 pm »

Ahoj,
muzete mi nekdo poradit? Prisli nam formulare na dane za rok 2011,ale my jsme zili do cervna na Kanarech ve Spanelsku.Jak se to resi? Doufam,ze nebudu muset letet na Kanary pro nejake potvrzeni z Haciendy,tedy mistniho financaku kvuli danim.
Muzu pozadat Finanz Amt o formulare v cestine nebo spanelstine? Je lepsi danove priznani nechat nekomu udelat nebo to clovek zvladne sam?
Diky moc! Polibek
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #1 : Prosinec 20, 2011, 11:50:32 am »

Nevidela jsem jeste ani formulare v anglictine... Prestav si, kolik narodnosti v SRN muze podavat danove priznani, a snad si odpovis sam, zda ti to daji v cestine... Mrknutí
Muzes si to samozrejme nechat prelozit... Nebo se rozhodnout pro danoveho poradce...
Podle me se to da zvladnout, ke vsemu mas podrobne instrukce, co po tobe chteji.
Co potrebujes, zda vubec neco, ze Spanelska, bych se ptala konkretne na FU Mrknutí
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #2 : Prosinec 20, 2011, 07:52:15 pm »

Nepises, zda jsi zamestnan, nebo pracujes nejakou jinou formou. Mohlo by te zajimat sdruzeni Lohnsteuerhilfe/LoHi - za clensky prispevek odvozeny od tvych prijmu ti danove priznani udelaji. Ti budou urcite vedet i o pripadnych dalsich dokladech, ktere potrebujes. Dalsi informace a kontakty na nejake poradce - i cesky mluvici - najdes tady ve foru.

Formulare v cestine a spanelstine necekej...predstav si, jak bys s takovym napadem pochodil v onom Spanelsku nebo CR.
Nemecke urady maji *nektere* veci rusky, chorvatsky a turecky, ale tim to tak konci a spis se to tyka informacnich brozur, nez oficialnich formularu. A i v tom pripade se jedna o vstricnost/zjednoduseni styku s obcany, ne o povinnost.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
karelIV



Karma: -2
Příspěvků: 37


WWW
« Odpověď #3 : Leden 15, 2012, 05:19:09 pm »

Ahoj, myslim ze se to spravne jmenuje Lohnsteuerhilfevereinen HILO http://www.hilo.de.
Sam uvazuji jestli se stanu clenem HILO nebo spise si zaplatim danoveho poradce.
Jake zkusenosti mate vy, popripade co byste mi doporucili?
Ziju v Nemecku s rodinou teprve od 07/2011
Diky
Karlos
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #4 : Leden 16, 2012, 10:32:44 am »

Ahoj, myslim ze se to spravne jmenuje Lohnsteuerhilfevereinen HILO http://www.hilo.de.
Karlos
Ja jsem clenem...ehm... LoHi (http://www.lohi.de/) a jsem spokojen. Odbaveni sice vicemene jako na bezicim pasu, coz ale pri pevne odmene neni nic divneho, priznani ale bylo vzdy uspesne. Rozhodne se zda, ze financni urad spis uzna co poda LoHi, nez co clovek poda sam.
Samostatny danovy poradce bude nejspis drazsi, podle mne se vyplati az kdyz mas nejakou komplikovanejsi situaci, nebo kdyz mivas casteji obsirnejsi otazky.
Muzes se stavit u LoHi nebo tech druhych napodobitelu a zeptat se, jestli tvuj pripad budou umet.
« Poslední změna: Leden 16, 2012, 10:35:31 am od kleena » Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
mizi



Karma: 0
Příspěvků: 6


« Odpověď #5 : Leden 19, 2012, 09:48:15 am »

ja by som si to dala urobit cez danoveho poradcu, ten ma vzdy tipy, ktore lohsteuerhilfe ani nepozna. okrem toho to cele vyplni, odovzda atd. a naklady na danoveho poradcu sa tiez daju odpisat z dani
moj danovak sa vola thomas senn, cislo je 089/4 523 526 0, alebo email thomassenn[zavináč]steuerberater-senn.de
da sa tam dohovorit aj po cesky a slovensky  Smích
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #6 : Leden 19, 2012, 12:31:58 pm »

Pozor, Lohnstererhilfe take cele priznani vyplni a "odezvda" za vas - to je soucast jejich prace. Ohledne "tipu, ktere LoHi nezna", mi to pripadne, ze cerpas ze zdroje blizkeho agenture Jedna Pani Povidala - je to tak?
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Regensburk.de © 2013
Stránky krajanů o životě v Regensburku - Německu. O srazech a akcích, zábavě, práci, ubytování, studiu v Regensburku, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení, spolujízda - autostop z a do Regensburku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Regensburku.

Odkazy | englisch online lernen | amerikanisches englisch lernen | chinesisch lernen | russisch lernen | dänisch online lernen | niederländisch lernen | deutsch online lernen | polnisch lernen | serbisch lernen | tschechisch online lernen | kroatisch lernen | portugiesisch lernen | ungarisch lernen | schwedisch online lernen | französisch online lernen | italienisch lernen | finnisch lernen | türkisch lernen |