Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Zdaneni manzelu: vysoky prijem+zadny prijem  (Přečteno 23666 krát)
dkdam



Karma: 0
Příspěvků: 2


« : Listopad 24, 2011, 12:02:52 pm »

ahojte, mel bych jeden konkretni dotaz:
s pritelkyni se presouvame do Nemecka - ona tam pracuje uz cca pul roku (doktorka) a ja jsem dal v CR vypoved minuly mesic, i kdyz v Nemecku zatim nic nemam. Nastava tedy situace, kdy pritelkyne ma prijem s vysokym zdanenim a ja jsem bez prijmu.

Prakticka otazka tedy je, mela by narok na snizeni dani, pokud by jsme se stali manzele?

Procetl jsem tady temata ohledne dani, ale nejsem si uplne jisty, tak se radsi ptam. Neni to zrovna nejromantictejsi duvod k snatku, ale tak jednou by na to stejne prislo Smích
Dekuji!
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Listopad 25, 2011, 09:23:05 am »

Pokud byste se vzali, meli byste za cely kalendarni rok narok na deleni danovych trid na III+V - jeji dan mnohem nizsi, tvoje vyssi. Pokud ale tve prijmy budou spise male a jeji spise velke, vyplati se to. Az kdybyste vydelali zhruba stejne, sli byste na IV+IV, kde budete zhruba stejne biti jako v tride I.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
dkdam



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #2 : Listopad 25, 2011, 10:55:06 am »

Dekuju za odpoved!

Takze pokud jsem bez prijmu, jsem danova trida V? A moje danove priznani musi byt podane v Nemecku?
Dekuju!
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #3 : Listopad 25, 2011, 03:21:52 pm »

Nejsi automaticky trida V. O tridu V muzes pozadat spolecne s tim, ze tvuj manzel/manzelka zaroven pozada o tridu III. Ty jsou k dostani jen jako balicek...Úsměv A v tom pripade musite opravdu oba dva danit v Nemecku.
Kdybys byl jen tak bez prijmu, nikoho nezajima, kde danis. V CR mozna musis podat nulove priznani, v D pokud vim zadnou takovou povinnost nemas.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Regensburk.de © 2013
Stránky krajanů o životě v Regensburku - Německu. O srazech a akcích, zábavě, práci, ubytování, studiu v Regensburku, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení, spolujízda - autostop z a do Regensburku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Regensburku.

Odkazy | englisch online lernen | amerikanisches englisch lernen | chinesisch lernen | russisch lernen | dänisch online lernen | niederländisch lernen | deutsch online lernen | polnisch lernen | serbisch lernen | tschechisch online lernen | kroatisch lernen | portugiesisch lernen | ungarisch lernen | schwedisch online lernen | französisch online lernen | italienisch lernen | finnisch lernen | türkisch lernen |