Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Vrácení daní za rok 2010  (Přečteno 35728 krát)
Ludmila



Karma: 2
Příspěvků: 16


« : Březen 01, 2011, 12:38:20 am »

Ahoj přátelé,

jsem studentka, a akorád si vyplňuji daňové přiznání do Německa, a FÚ mi poslal nový formulář "Anlage Vorsorgeaufwand" - to je nějaká novinka nebo co, minulý rok to nebylo. Tak se ptám, zda už to nějak vyplňoval.
Jsou tam údaje jako: Beitrage zur Altersvorsorge, Gesetzliche Kranken- und Pflegeversicherung, Private Kranken- und Pflege.. Steuerfreie Arbeitgebezuschusse usw. Není tam ani kolonka na podpis, jen jméno a příjmení vyplnit. Tak se jen tak ptám, víc hlav víc ví, a třeba jste se s tím už setkali. Tak nevím.

Každopádně díky za čas a odpovědi. Lilly
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Březen 08, 2011, 12:20:00 am »

Ahoj,

dej pak pro ostatní vědět jak jsi to vyřešila

Díky!
Zaznamenáno
covergirl



Karma: 6
Příspěvků: 106


« Odpověď #2 : Březen 08, 2011, 09:29:56 am »

Ahoj,

ja som podavala danove za rok 2010. V tom tlacive som vyplnila asi 4 kolonky odladom odvodov a odovzdala. Pracovnicka mi to skontrolovala podla Lohnsteuerbescheinigung a vsetko bolo ok. Nepytala som sa, na co to treba, lebo ja som danove sama podavala prvykrat, takze som nemala sajnu, ze ide o nieco nove, co predosle roky nebolo treba. Úsměv
Zaznamenáno
Ludmila



Karma: 2
Příspěvků: 16


« Odpověď #3 : Březen 14, 2011, 11:30:09 pm »

Ahoj, tak jsem to nakonec vyzkoumala sama. Nechtělo se mi to vůbec překládat, ale musela jsem. Anlage Vorsorgeaufwand - je něco jako na penzijní připojištění (náklady). Vyplnila jsem jen řádky 4, 8, 12, 15, 44. To vše jsem našla v Lohsteuerbescheinigung (řádky 22-27). A zbytek nechám na hodné paní, jestli si to doplní a nebo mi to pošle zpět. Říkala jsem si, že kdyby to nebylo nutné, tak mi to neposílá, tak jsem tam něco vyplnila a uvidí se Šok)
Tak snad jsem aspoň trochu někomu pomohla, komu se to vůbec překládat nechce ... Šok) páá. Škleb
Zaznamenáno
Tomas212
Tomáš



Karma: 0
Příspěvků: 18


« Odpověď #4 : Duben 17, 2011, 09:25:10 am »

"Vorsorgeaufwendungen" jsou vydaje, ktery mas abys zajistila navyseni duchodu. Nejvyssi soud (BVG) pred asi 2-3 letma prohlasil tehdejsi zakon za "verfassungswidrig" (proti-ustavne), od te toby se muze nekolik druhu naklad odsadit od dani. Jde hlavne o zdravotni, penzijni-duchodove pojistky.
Studentu se to moc netyka, protoze maj (bezne) nizky prijem a dost yvsoky "Freibetrag".
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Regensburk.de © 2013
Stránky krajanů o životě v Regensburku - Německu. O srazech a akcích, zábavě, práci, ubytování, studiu v Regensburku, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení, spolujízda - autostop z a do Regensburku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Regensburku.

Odkazy | englisch online lernen | amerikanisches englisch lernen | chinesisch lernen | russisch lernen | dänisch online lernen | niederländisch lernen | deutsch online lernen | polnisch lernen | serbisch lernen | tschechisch online lernen | kroatisch lernen | portugiesisch lernen | ungarisch lernen | schwedisch online lernen | französisch online lernen | italienisch lernen | finnisch lernen | türkisch lernen |