Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Poplatok pre evanjelicku cirkev zo mzdy  (Přečteno 23926 krát)
jozef.calamada2



Karma: 0
Příspěvků: 1


« : Leden 29, 2011, 11:24:36 am »

Mam na Vas otazku,mam moznost pracovat v domove dochodcov ktory patri evanjelickej cirkvi na pohovore mi bolo povedane,ak tam chcem pracovat musim daky poplatok odviest pre evanjelicku cirkev voci tomu nemam nic,ale ked som pred ..rokmi dosiel do Nemecka na Kreiswervaltungu som povedal,ze som neveriaci aby som neplatil ziadne poplatky cirkvi pani to zapisala a aj tak je roky co som v Nemecku,ze neplatim nic...ja sa chcem spytat,ak by som bol zamestnany v domove dochodcov co patri evanjelickej cirkvi a platil im poplatok nemozu urady prijst nato,ze som veriaci katolik i a tym padom za tie roky  pytat  spätne peniaze a doplatit to?Zistia aj to ze som klamal samozrejme...ci to nema ziaden suvis a stym?


Dakujem za odpoved.Jozi.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Leden 29, 2011, 08:45:59 pm »

Uradum je jedno, jakeho jsi vyznani. Ten poplatek neplatis uradum, ale opravdu te sve cirkvi (jsou i cirkve, ktere zadny poplatek nevybiraji). Jelikoz z cirkve muzes kdykoliv vystoupit a "poplatek odhlasit", predpokladam, ze muzes i kdykoliv vstoupit. Poplatky zpetne po tobe nebude nikdo chtit. Neplatis za to, ze veris, ale protoze veris (platis sve cirkvi).
Ve zkratce: pokud evangelici chteji, aby ses prihlasil k jejich cirkvi a ty to chces udelat, proste to udelej - nikdo po tobe zpetne nic vymahat nebude.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Daajik



Karma: 1
Příspěvků: 23


« Odpověď #2 : Únor 02, 2011, 07:30:21 pm »

ja jsem ted resila neco podobneho. Jsem v CR katolicka, to jsem taky ale uvedla tady. Chtela bych ale (kdyz uz se teda musi) odvadet dane evangelicke cirkvi. Nevim, jak to tady funguje, jestli nejsou ty cirkve nak propojene v Evrope a nemaji udaje o clenech, stejne tak , jak je to tady mezi uradama propojene.... Takze jsem zkusila zajit na radnici z podobneho strachu, aby po me po par letech neco nevymahali (kdybych uvedla na LKS, ze jsem evangelik a ve skutecne katolik) a zkusila to uhrat tak, ze jsem se pri prihlaseni spletla, ale asi jsem nemela stesti, ta pani po me chce potvrzeni od evangelicke cirkve.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Regensburk.de © 2013
Stránky krajanů o životě v Regensburku - Německu. O srazech a akcích, zábavě, práci, ubytování, studiu v Regensburku, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení, spolujízda - autostop z a do Regensburku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Regensburku.

Odkazy | englisch online lernen | amerikanisches englisch lernen | chinesisch lernen | russisch lernen | dänisch online lernen | niederländisch lernen | deutsch online lernen | polnisch lernen | serbisch lernen | tschechisch online lernen | kroatisch lernen | portugiesisch lernen | ungarisch lernen | schwedisch online lernen | französisch online lernen | italienisch lernen | finnisch lernen | türkisch lernen |