Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Převážené věci VS. policie  (Přečteno 50652 krát)
Jendix



Karma: 3
Příspěvků: 44



« : Srpen 13, 2010, 08:09:42 pm »

Ahoj všem vespolek, občas něco koupim na ebay, ať už pro sebe nebo pro známý z čech. Tak nějak jsem se zamejšlel nad tím co by se stalo kdyby mě zastavili někde cestou domu policajti, má někdo s tímto zkušenosti. Protože né vždycky mám doklad o koupi, resp. z ebay je to docela těžký občas. Jako další mám horský kolo německýho výrobce, kolo jsem měl ještě před tim než jsem jel do německa, občas kolo vozim domu, tak jsem si řikal že kdyby mě s ním zastavili klidně mě můžou obvinit že jsem kolo někde odcizil. Má s tím někdo zkušenosti, jak se bránit, resp. jak se zachovat.

Předem díky, Honza
« Poslední změna: Srpen 13, 2010, 09:39:02 pm od David » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Srpen 13, 2010, 11:20:19 pm »

Podle mne se to ma dost podobne jako kdybys s tim kolem sel po ulici. Aby se te nekdo ptal, odkud to mas, musel by mit nejake opravnene podezreni. A v konecnem dusledku nema - bez opacnych dukazu - na zadne dukazy vlastnictvi pravo.
Nejsem sice odbornik, ale snazim se to brat selskym rozumem.
Rekl bych, ze kdyz se nejedna o veci, ktere jsou v D zakazane (dlouhe kudly, "motylek", nejaka pyrotechnika, plynove pistole), pripadne podlehaij v D spotrebni dani a ty bys jich mel nejak moc (alkohol, kava, cigarety), nema ti nikdo co rikat. To, zes s tim prejel hranice, se sice muzou domnivat, ale tezko to nekdo prokaze. Takze hranice nebudou hrat velkou roli. Bude to spis jako ta ulice...

Kdyby sis chtel byt opravdu jist, vytiskni si z eBay stranku aukce. To nasi sefove v praci berou i jako doklad do ucetnictvi - pravdepodobne to tedy uznava i financak. Procby ne policie pri namatkove kontrole?

Kazdpadne se v pripade kontroly vyplati pusobit slusne, ale prirozene a sebejiste...a hlavne nestahovat kalhoty pred brodem Mrknutí
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
dzinkobb



Karma: 0
Příspěvků: 1



« Odpověď #2 : Srpen 14, 2010, 01:22:55 pm »

... a neviete nahodou ako je to napr. s cigaretami,alkoholom
« Poslední změna: Srpen 14, 2010, 01:24:04 pm od dzinkobb » Zaznamenáno
Jendix



Karma: 3
Příspěvků: 44



« Odpověď #3 : Srpen 15, 2010, 07:17:27 pm »

Díky za tip, říkal jsem si že je to dokázatelný přes e-bay a jak říkáš nejlepší fakt bude si to vytisknout. Měl jsem jenom trochu strach aby nedělali problémy, vždycky si něco najdou když budou chtít a to se snažím maximálně eliminovat.

Podle mne se to ma dost podobne jako kdybys s tim kolem sel po ulici. Aby se te nekdo ptal, odkud to mas, musel by mit nejake opravnene podezreni. A v konecnem dusledku nema - bez opacnych dukazu - na zadne dukazy vlastnictvi pravo.
Nejsem sice odbornik, ale snazim se to brat selskym rozumem.
Rekl bych, ze kdyz se nejedna o veci, ktere jsou v D zakazane (dlouhe kudly, "motylek", nejaka pyrotechnika, plynove pistole), pripadne podlehaij v D spotrebni dani a ty bys jich mel nejak moc (alkohol, kava, cigarety), nema ti nikdo co rikat. To, zes s tim prejel hranice, se sice muzou domnivat, ale tezko to nekdo prokaze. Takze hranice nebudou hrat velkou roli. Bude to spis jako ta ulice...

Kdyby sis chtel byt opravdu jist, vytiskni si z eBay stranku aukce. To nasi sefove v praci berou i jako doklad do ucetnictvi - pravdepodobne to tedy uznava i financak. Procby ne policie pri namatkove kontrole?

Kazdpadne se v pripade kontroly vyplati pusobit slusne, ale prirozene a sebejiste...a hlavne nestahovat kalhoty pred brodem Mrknutí
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #4 : Srpen 16, 2010, 10:57:55 am »

... a neviete nahodou ako je to napr. s cigaretami,alkoholom
To se pred ne tak dlouhou dobou nejak menilo, prrsne to asi z hlavy nevi nikdo, ale je to pomerne dobre zastoupene v diskusich na internetu Úsměv
Vycerpavajici mi prisel tento prispevek - ten vyjmenovava i celkem konkretni mnozstvi

http://de.answers.yahoo.com/question/index?qid=20090413160606AATA2Hi

a) Tabakwaren
* Zigaretten: 800 Stück
* Zigarillos (Zigarren mit einem Höchstgewicht von 3 g/Stück): 400 Stück
* Zigarren: 200 Stück
* Rauchtabak: 1,0 kg

b) Alkoholische Getränke
* Trinkbranntweine: 10 Liter
* Zwischenerzeugnisse: 20 Liter
* Wein (einschließlich einer Höchstmenge von 60 Litern für Schaumwein): 90 Liter
* Bier: 110 Liter

pripadne (taktez uvedena mnozstvi, prijdou mi uplne stejna jako nahore)
http://www.cosmiq.de/qa/show/2591495/Zigaretten-und-Alkohol-einfuhr-aus-der-Tschechei/

pripadne neco jako
http://www.google.de/search?hl=de&q=eu+zigaretten+stangen+pro+person+alkohol&btnG=Suche&meta=
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Akter



Karma: 8
Příspěvků: 111



« Odpověď #5 : Srpen 21, 2010, 03:55:17 pm »

1) Co sa smie a nesmie, sa najlahsie dozvies z prvej ruky, vid:  www.zoll.de
2) Pokial si v limite, tak do toho nikoho nic nieje, co mas a odkial to mas. A nejaku nekalost by oni museli dokazat tebe, nie naopak.
Ja som raz viezol bicykel, tak si opisali jeho vyrobne cislo (je vyrazene) a hladali v pocitaci ci nieje nahlasene ako ukradnute. Nic nanasli, tak bolo zase vsetko v pohode.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Regensburk.de © 2013
Stránky krajanů o životě v Regensburku - Německu. O srazech a akcích, zábavě, práci, ubytování, studiu v Regensburku, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení, spolujízda - autostop z a do Regensburku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Regensburku.

Odkazy | englisch online lernen | amerikanisches englisch lernen | chinesisch lernen | russisch lernen | dänisch online lernen | niederländisch lernen | deutsch online lernen | polnisch lernen | serbisch lernen | tschechisch online lernen | kroatisch lernen | portugiesisch lernen | ungarisch lernen | schwedisch online lernen | französisch online lernen | italienisch lernen | finnisch lernen | türkisch lernen |