Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Formular E104 - potvrzeni o pojisteni v Nemecku  (Přečteno 63304 krát)
stephank



Karma: 0
Příspěvků: 2


« : Červen 03, 2010, 06:00:27 pm »

Zdravim vsechny,

jmenuji se Stefan, pracuju v Nemecku jako aupair a potrebuju potvrzeni o pojisteni v Nemecku behem meho pobytu(formular e104), jinak budu muset po navratu do CR doplacet castku za pojisteni za dobu kdy sem byl v zahranici. Ma nekdo zkusenosti s timto formularem? Vi nekdo jak a kde to vyridit?
Pojisteni mi vyrizovala aupair-rodina, mam pojisteni Au-Pair24 u DR. Waltera: http://www.dr-walter.com/.

dekuji za pomoc
« Poslední změna: Červen 03, 2010, 06:38:46 pm od David » Zaznamenáno
Milano



Karma: 7
Příspěvků: 60



« Odpověď #1 : Červen 03, 2010, 11:36:32 pm »

Docela rad bych nejak poradil, ale nemam s tim zatim zadne zkusenosti. Tady se uz nekdo na stejny formular ptal......http://www.germany.cz/forum/index.php?topic=2043.0
Podle toho co pisou na teto strance, sice se to vztahuje na Dansko  http://ec.europa.eu/eures/main.jsp?catId=9124&acro=living&lang=de&parentId=7840&countryId=DK&living=   tak by jsi mel pozadat u Sozialamt v miste bydliste. Tady je formular ke stazeni.......http://www.krankenkassen.de/ausland/E-Formulare-Uebersicht/   pod Weitere Informationen und Formular.
Hodne zdaru.
« Poslední změna: Červen 03, 2010, 11:39:46 pm od Milano » Zaznamenáno
stephank



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #2 : Červen 04, 2010, 11:21:27 am »

mockrat dekuji za pomoc, snad to pomuze Úsměv diky
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #3 : Červen 04, 2010, 12:02:02 pm »

Pokud vim, ja to resil neformalnim potvrzenim od zdravotni pojistovny, ze jsem v obdobi od-do byl u nich pojisten. Predpokladam, ze to vetsina pojistoven bez problemu vyda - staci tam zatelefonovat, poslat fax ci dopis.
A nebo se zeprej pana Waltera, pokud ti zprostredkovaval vsechno, vcetne toho pojisteni. S touto jednou veci by te na holickach take nemel nechat.

Otazka ovsem je, zda se naopak nepojistit v CR a nenechat si vystavit onen jiny formular, se kterym ti to pojisteni bude uznano i tady. Mam takovy pocit, ze ceske pojisteni bude levnejsi...
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
ráděnka



Karma: 1
Příspěvků: 12


« Odpověď #4 : Červen 05, 2010, 08:38:01 am »

Mně se teda na VZP stalo, že mi to neformální potvrzení vzít nechtěli, vyžadovali jedině formulář, no dobře. Ale je možný, že jsem prostě měla smůlu na úřednici. Jinak jsem si teď byla E104 vyřizovat na AOK a nedělali problém, ale osobně si taky myslím, že pokud byl stephank pojištěnej u toho Waltera, tak by mu to měli vystavit tam.
Zaznamenáno
Jendix



Karma: 3
Příspěvků: 44



« Odpověď #5 : Září 10, 2010, 11:38:05 am »

Já už jsem to jednou řešil, stačilo napsat maila na německou pojištovnu a do pěti dnů mi přišlo poštou potvrzení s vypsaným obdobím kdy jsem byl v německu pojištěn (zminovaný formulář). Možná je to závislý na pojištovně. Moc bych se toho ale nebál. A českej pojištovně stačil bohatě scan dokumentu, ale určitě bych si i tak origo nechal pro případné předání přímo originálu po návratu do čech.
« Poslední změna: Září 10, 2010, 11:41:13 am od Jendix » Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Regensburk.de © 2013
Stránky krajanů o životě v Regensburku - Německu. O srazech a akcích, zábavě, práci, ubytování, studiu v Regensburku, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení, spolujízda - autostop z a do Regensburku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Regensburku.

Odkazy | englisch online lernen | amerikanisches englisch lernen | chinesisch lernen | russisch lernen | dänisch online lernen | niederländisch lernen | deutsch online lernen | polnisch lernen | serbisch lernen | tschechisch online lernen | kroatisch lernen | portugiesisch lernen | ungarisch lernen | schwedisch online lernen | französisch online lernen | italienisch lernen | finnisch lernen | türkisch lernen |