Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: Nedají nám podporu  (Přečteno 102073 krát)
Kuchtiklibor



Karma: -7
Příspěvků: 80



« : Září 24, 2015, 04:26:24 pm »

Tak ahoj sdělím Vám zas jednu zkušenost.vcera jsme byli ve Fussenu žádat o podporu protože nám 05.11 končí sezóna a nastupujem zpět za 6 neděl.a ta slepice na recepci nam sdělila , ze na ni zde nemáme nárok ze o podporu musíme Zadat v Česku. Pracujem tu legálně 3 roky a ty písky tam s námi vůbec komunikovat nechtějí.
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #1 : Září 24, 2015, 06:23:02 pm »

Kámo a máš odpracováno v kuse 12 měsíců?
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #2 : Září 24, 2015, 07:24:17 pm »

A musi byt v kuse ? Neni to min. 12 mesicu z poslednich 24 měsíců ?
Kamarad taky nekdy zustava doma za myslim 67% platu od pracaku kdyz neni prace, ale ma smlouvu na neurcito a vyrizuje to sam zamestnavatel...
Staci to nahlasit dopredu a neni to zadny prechod na pracak jen takova pauza po ktere pokracuje dal standartni zamestnani.
On sam na pracak vubec nejde
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #3 : Září 24, 2015, 08:03:43 pm »

Jirike já ti nevím. Neríkám to jistě, ale myslím, že 12 měsíců v kuse. Jestli ne, tak mě opravte. Ale na druhou stranu já měl odpracováno měsíců 23 a taky mě na Arbeitsamtu vyhodili s tím, že nemám na nic nárok a mám jít do česka. Bouchnul jsem tam tehdy do toho jejich pultu, řekl, že žiju v D, mám tam trvalý pobyt, platím daně a že zavolám televizi a noviny. Od té doby mě tam nemají rádi....
Zaznamenáno
Kuchtiklibor



Karma: -7
Příspěvků: 80



« Odpověď #4 : Září 25, 2015, 10:12:55 am »

Ano 12 v kuse
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #5 : Září 25, 2015, 10:21:49 am »

Pokud to mas a k tomu jsi prihlasen v D tak nevidim duvod proc by jsi nemel mit narok na Arbeitslosengeld 1. Co presne ti rekli? Proc nems narok?
Zaznamenáno
Kuchtiklibor



Karma: -7
Příspěvků: 80



« Odpověď #6 : Září 25, 2015, 10:27:13 am »

Vůbec nic neříkalo jen ze si mame vzít u1 a Zadat o to v cesku
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #7 : Září 25, 2015, 10:35:46 am »

Jdi tam znovu a bud neustupny. Jestli ti muzu poradit, tak si vem nekoho sebou jako svedka. Me se stalo neco podobneho. Pokud te budou chtit vyhodit, tak rekni, ze zavolas policii. Zustan tam dokud se to nevyresi.
Zaznamenáno
kosmopolita



Karma: -25
Příspěvků: 348


« Odpověď #8 : Září 25, 2015, 11:54:08 am »

Prosím vás a k té registraci na pracáku musím přinést od toho zaměstnavatele vyplněný ,, ARBEITSBESCHEINIGUNG,, žeano?  A v něm potvrzuje zaměstnavatel, jakým způsobem ukončuji pracovní poměr. Jsou tam políčka, která jsou pro 4 způsoby ukončení pracovního poměru. Jedno z nich je : ukončení dohodou. A při ukončení DOHODOU je ještě možnost nároku na podporu, či ne? Protože pak tam jsou ještě 3 možnosti ukončení: 1)zrušení ze strany zaměstnavatéle 2) zrušení ze strany zaměstnance 3) jakési zrušení vyplývající ze zákonného sazebníku,či co to je     Zajímá mě ten muj případ: dohodou. Díky
Zaznamenáno
diddi



Karma: -56
Příspěvků: 494


« Odpověď #9 : Září 25, 2015, 12:17:29 pm »

Kosmopolito, no a nebylo by v Tvem pripade prece jen lepsi absolvovat ten Eingliederungsprogramm, to bys mel mit placene (pry je to dokonce 100% placene od Arbeitsamtu. Tak ziskas rok. Leda, ze bys mel nejaky job, ale to asi nemas, kdyz se zajimas o podporu.
Jinak, co se tyka dohody tak to nevim, ale tady jsem k tomu neco nasla. Asi by to melo jit, aleradeji bych sei vsechno predem overila primo u Arbeitsamtu.

http://www.kanzlei-hasselbach.de/2012/sperrzeit-beim-arbeitslosengeld-durch-aufhebungsvertrag/09/

http://arbeits-abc.de/sperrfrist-umgehen-alg-1-trotz-kuendigung/
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #10 : Září 25, 2015, 12:55:01 pm »

To potvrzeni od zamestnavatele si dotycny nevycuca z prstu, ale dostane ho ihned po registraci. Tyto formulare ma jen urad prace. tady je neco od zacatku spatne. Bud nam tady dotycný nerekl vsechno a nebo se ho chteji proste zbavit. Nebyl by to prvni pripad. Tady nejde zrejme o to jakym zpusobem ukoncil pomer. I kdyby odesel sam, tak jsou povinni ho registrovat, ale dostal by 3mesice sperre. Behem sperre by mu platili alespon pojisteni. Je potreba se branit....
Zaznamenáno
kosmopolita



Karma: -25
Příspěvků: 348


« Odpověď #11 : Září 25, 2015, 01:35:40 pm »

honza3333  né, já jsem našel ten ARBEITSBESCHEINIGUNG na stránkách Arbeitsamtu(Agentur fur Arbeit), tak jsem si ho prohlížel a uvažoval, jaký druh výpovědi by mi v práci dali , kdybych odmítl ten dobrovolnej ,,do pracovního procesu opět integrující,, program, který mi u nás v práci nabízí.(jmenuje se to Betriebliches Eingliederungsmanagement) Z důvodů poklesu mojí pracovní schopnosti.  Jen zatím rozhoduji, co udělat: 1)Jestli vzít ten program , nebo 2)odejít tou dohodou( kdybych se v práci dohodl) Díky Diddi za ty odkazy. Asi máš zas pravdu. Oni totiž kdybych odešel a nedostal podporu, tak z čeho bych asi platil nájem, že? Tak na druhou stranu je jistější jak říkáš, ta možnost ,, toho integračního pomocného pracovního programu,, Ale nevím, aby mě to k ničemu nezavazovalo.  Mrknutí No musím poslat nějaké otázky na naše personální oddělení. Takhle nejde!
« Poslední změna: Září 25, 2015, 01:38:26 pm od kosmopolita » Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #12 : Září 25, 2015, 02:12:07 pm »

Samozrejme, ze ten formular tam je, ale to neni podstatne pro registrace. Nejdrive ho museji registrovat a přidelit mu kundennummer. Pote se resi davky.
Zaznamenáno
Kuchtiklibor



Karma: -7
Příspěvků: 80



« Odpověď #13 : Září 25, 2015, 04:34:25 pm »

My odešli z důvodu ukončení sezóny tedy klasickou dohodou.ale je pravdou, ze se nas ani na to neptali.a kundenmummer mami z dřívější doby kdy nam dělali u1 .
« Poslední změna: Září 25, 2015, 04:36:43 pm od Kuchtiklibor » Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #14 : Září 25, 2015, 08:01:18 pm »

Jste trvale nahlaseni v Nemecku??
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Regensburk.de © 2013
Stránky krajanů o životě v Regensburku - Německu. O srazech a akcích, zábavě, práci, ubytování, studiu v Regensburku, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení, spolujízda - autostop z a do Regensburku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Regensburku.

Odkazy | englisch online lernen | amerikanisches englisch lernen | chinesisch lernen | russisch lernen | dänisch online lernen | niederländisch lernen | deutsch online lernen | polnisch lernen | serbisch lernen | tschechisch online lernen | kroatisch lernen | portugiesisch lernen | ungarisch lernen | schwedisch online lernen | französisch online lernen | italienisch lernen | finnisch lernen | türkisch lernen |