Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: 1 2 3 [4]   Dolů
 
Autor Téma: Německé zdravotnictví - zkušenosti  (Přečteno 288644 krát)
bjetka
Host
« Odpověď #45 : Březen 22, 2015, 01:23:31 am »

No to pochopitelne ne. Aspon to neni muj nazor. Ja jsem videla i v CR i tady, vicemene od te doby, co jsem nastoupila do sveho prvniho odrazoveho vedlejsaku Mc'D, jak se nedoceneni pracovnici ubirali k 'Selbstjustiz' a kradli napr. potraviny, nebo i penize, protoze se mohli zastitovat tim, ze nic moc nevydelavaji... Samozrejme ale treba brat v uvahu, ze s jidlem roste chut. Kolik komu dat, aby s tim byl naporad spokojeny? A samozrejme je dalsi vec, ze sice zijeme v syntetickem svete, ale furt nejak ocekavame od zamestnancu ve zdravotnictvi a socialnich sluzbach nejakou humannost, ktere je tam jako safranu.
Osobne nemam problem s tim, kdyz zamestnavatel nastavi vysoke naroky, pokud nabizi nejake lidske ohodnoceni. To je ale cim dal vic problem. Nikomu moc nepomuze, ze ma hezkou praci, kdyz si musi zazadat jeste o Hartz IV, aby uzivil deti. Uz je tomu taky par let, co jsem delala jednu zajimavou vec pro Cerveny kriz, hlavne teda kvuli praxi, puvodne jsem to ale planovala jako vedlejsak a pak jsem si k tomu jeste ten vedlejsak musela hledat, protoze jsem dostavala 5 Euro/hod. Delali tam se mnou za ty same penize ale i lidi, kteri nebyli nebojacni studenti, ale rodice od rodin. CK je sice humanitarni organizace, ale kdyz nekdo nabizi regulerni misto, ocekavam, ze se s tim poji i normalni ohodnoceni. Nemci se narozdil od Cechu a asi i Slovaku angazuji jeste porad moc dobrovolne, ale tezko rict, jak dlouho ta zdejsi obcanska spolecnost ma fungovat, kdyz se lidi porad musi jen starat, jak uzivit rodinu. Ja jsem tu zatim sice jenom neco pres 8 let, mam za tu dobu ale dojem, ze se tu velice zadna politika nedela, ze se o vsem jen keca, jaky je co problem, a v realite se nic moc nemeni a ze lidi kolem me jsou cim dal vic nespokojeni.
Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #46 : Březen 22, 2015, 12:06:57 pm »

Ja jsem tu zatim sice jenom neco pres 8 let, mam za tu dobu ale dojem, ze se tu velice zadna politika nedela, ze se o vsem jen keca, jaky je co problem, a v realite se nic moc nemeni a ze lidi kolem me jsou cim dal vic nespokojeni.

To všude v Evropě. To je jen vlna z nasycení blahobytem po válce ( druhé světové ).

Většina lidí si to musí buď uvědomit nebo zase poznat chudobu, aby si vážili toho dobrého, co mají. Třeba já mám kulový, ale, mohu říci, žiju s pěti a půl věcmi v přepychu, když to porovnám s ostatními, kteří mají sice téměř všechno a 200palcovou :-) plazmovou televizi navrch, ale ani si ji po večerech nemohou pořádně užít, jak přijdou strhaní z práce, a když se v ní vysílají samé ...

Lidé si musí zase začít vážit drobností. Protože z drobností se skládá ono veliké a celoživotní štěstí.

Mě vždy potěší každý bezdůvodný dobrý skutek, který někdo udělá, a za který nelze poděkovat, ale je tu.
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #47 : Březen 23, 2015, 01:00:28 pm »

tu pisu, ze rocne zomrie na nakazy ktore dostanu pacienti v nemocniciach ca. 15.000 ludi (nie ako sa pisalo vyssie ze 50.000) - ano aj to je este vela, ale aspon je snaha nieco s tym robit; neviem ci sa aj na SK o tom vedie taka diskusia

http://www.tagesschau.de/inland/plan-gegen-krankenhauskeime-101.html
Zaznamenáno
Akter



Karma: 8
Příspěvků: 111



« Odpověď #48 : Březen 23, 2015, 03:22:20 pm »

Rudo, tu je link na tych 50.000:

http://www.handelsblatt.com/technik/das-technologie-update/healthcare/faelle-von-blutvergiftung-krankenhaussterblichkeit-ist-alarmierend-hoch/8737462.html

Ti jedni hovoria o otrave krvi (Sepsis), ti ini o infekcnych zarodkoch (Keime).
Mozno su to rozdielne veci, vysledok je rovnaky - clovek tam vystrie brko.
« Poslední změna: Březen 23, 2015, 03:26:31 pm od Akter » Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #49 : Březen 23, 2015, 05:00:46 pm »

no jo, clovek tam vystrie brko - ale zaase nenutia tam nikoho ist nasilu, kazdy sa moze liecit sam aj doma ;-)
je to riziko zivota ako ked vyjdes na ulicu a zrazi ta auto - da sa to minimalizovat, ale neda sa to vylucit uplne, lebo by to nebolo financne mozne
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #50 : Březen 23, 2015, 05:35:35 pm »

inak ked uz ide o cisla, tak za ovela zaujimavejsie povazujem porovnania cisiel mrtvych pri dopravnych nehodach

Ačkoli se celková situace po roce 1998 mírně zlepšila, na silnicích osmi postkomunistických zemí, které se v květnu 2004 připojí k EU, každým rokem hyne více než 10.000 lidí. 
Podle údajů statistického úřadu Eurostat v roce 2000 tak přišlo o život přesně 11.373 lidí. V regionu přitom žije pouze 75 milionů obyvatel, na něž připadá 20,5 milionu vozidel. V témže roce v Německu, kde žije více lidí (82 milionů) a jezdí dvojnásobek aut (43,5 milionu), bylo na silnicích zabito 7503 lidí. Ze srovnání s Velkou Británií jako nejvyspělejší zemí EU z hlediska bezpečnosti silničního provozu vycházejí ještě smutnější čísla: 5,6 mrtvých na 100.000 obyvatel oproti 16,3 v Polsku a rekordním 24,7 v Lotyšsku.
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #51 : Březen 23, 2015, 05:37:04 pm »

Pád komunistické diktatury podle estonské činitelky Helve Lohmuseové měl i jeden perverzní důsledek: "Někteří řidiči to pochopili jako absolutní svobodu i na silnicích."
Cosi podobného podle AFP konstatuje i podplukovník Josef Tesařík z pražské dopravní policie: "Spousta lidí není ochotna respektovat pravidla, zejména ta o přednosti v jízdě a rychlostní omezení." Hodně škody nadělá i alkohol, jakkoli zákony bývají hodně přísné, například v Česku a na Slovensku platí nulová tolerance. V Polsku je podnapilost za volantem příčinou nejméně desetiny úmrtí.


Zaznamenáno
Lukaso



Karma: -1
Příspěvků: 138


« Odpověď #52 : Březen 23, 2015, 07:24:20 pm »

Kolem 1000 euro berou Polky, co osetruji stare lidi doma a casto nacerno. To je taky takovy "periferni problem" nemeckeho socialniho systemu.
V systemu osetrovatel bere asi neco malo vic, ale i tak zadna slava. Standard se neda prepocitavat!!! Rict si, ze v Cesku vydelava clovek tolik a tolik, takze v Nemecku by mel mit 1000, proste nejde. 1000 Euro se v Nemecku povazuje za hranici chudoby. Takze clovek, ktery chodi dennodenne do prace, si vydela tak nejak "na preziti malo, na umreni moc". Samozrejme to neplati vsude! Casto jsou to pripady preskoleni za par tydnu, to se pak pochopitelne neda mluvit o kvalifikovane pracovni sile. Ja mam mezi svymi kamarady 2 osetrovatele, kteri se neustale vzdelavaji a kterym se vede asi v ramci moznosti dobre.
Ale i tak je socialni oblast obecne horor, protoze nejsou penize. A nejsou uplne ze stejnych duvodu jako v CR, akorat se tem problemum taky nedavaji zenska jmena Mrknutí
Jestli je v Německu 1000 euro hranice chudoby, tak to jsme v čr super chudáci tedy. to je legrace.
Zaznamenáno
Lukaso



Karma: -1
Příspěvků: 138


« Odpověď #53 : Březen 23, 2015, 07:25:39 pm »

Lenke - vsak ak mas nejake ine cisla - sem s nimi ;-)

Myslel jsem to tak, že všude jsou sice problémy a těžkosti, ale napsat jsem natvrdo, kolik v nemocnicích umře lidí na to a to mi od něj přišlo příliš pesimistické.

Je pravda, že já mám ohledně pesimismu co říkat ;-), ale přesto ...

inak nieco som o tom uz pisal vyssie ze ako by sa ASI tie cisla interpretovat
este ma napadlo - ak do nemocnice pride chory na chorobu X, ale niekde na chodbe sa od INEHO pacienta nakazi CHOROBOU Y na ktoru umrie tak tiez spada do tejto statistiky "umrel na inu chorobu ako na ktoru bol lieceny"

Právě proto se lékařům vyhýbám jak čert kříži. Především čekárnám. :-)

Lepší je týdně dvě mrkve než jednou za půl roku dvě hodiny v čekárně ...
Ale nesmí se to prokládat pivem, buřty a jinými podobnými látkami. :-)

to je naprostá pravda.
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #54 : Březen 24, 2015, 03:32:45 pm »

Pozerala som taky dokument, tie veci sa v nemocniciach deju okrem ineho aj preto, lebe nemocnice najnovsie zadaju upratovanie a cistenie miestnosti agenturam a tie SETRIA. Rozpravali sa s ludmi, co tam pracovali a ti hovorili, ze na jednu izbu maju zalostne malo casu ... a to treba v nemocnici pracovat so special. dezifenkcnymi prostriedkami ...

V duchu sa pytam, co vedie nemocnice k tomu, ze upratovanie a cistenie si uz nedeleguju sami, ale zadavaju ich firmach ...
Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 [4]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Regensburk.de © 2013
Stránky krajanů o životě v Regensburku - Německu. O srazech a akcích, zábavě, práci, ubytování, studiu v Regensburku, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení, spolujízda - autostop z a do Regensburku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Regensburku.

Odkazy | englisch online lernen | amerikanisches englisch lernen | chinesisch lernen | russisch lernen | dänisch online lernen | niederländisch lernen | deutsch online lernen | polnisch lernen | serbisch lernen | tschechisch online lernen | kroatisch lernen | portugiesisch lernen | ungarisch lernen | schwedisch online lernen | französisch online lernen | italienisch lernen | finnisch lernen | türkisch lernen |