Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: 1 [2] 3 4   Dolů
 
Autor Téma: Německé zdravotnictví - zkušenosti  (Přečteno 288643 krát)
T20



Karma: 0
Příspěvků: 17


« Odpověď #15 : Březen 19, 2015, 07:55:28 pm »

Ja prijel s urazem ruky do nemocnice v Regensbugu,za hodinu jsem mel po vysetreni,rentgenu a ruku v sadre a hotovo.Ve Stuttgertu sla manzelka se synatorem na prohlidku pred prijetim do skolky.Problem byl najit doktora s jeste volnou kapacitou,ale pak uz zase vsechno klapalo.Zavolat,obednat a par minut cekani.Okamzite ho naockoval proti vsemu co u nas neockuji a zadarmo.Ptali jsme se jeho lekarky v Plzni a pry je to v poradku.Mozna jsme meli jen stesti,ale lepsi doktory nepotrebovat.Vam ostatnim to preju taky.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #16 : Březen 19, 2015, 08:02:33 pm »

Jo taky mam jeste jednu kuriozitku...
Pred porodem jsme se dohodli ze podporime mistni nemocnici pred vehlasnym Starnbergem...
Vsichni včetně gynekologa nechapali proc ale nic nenadelali...
Vsechno jsme pred porodem prosli tady (WOR), super pristup a takřka rodinné chovani bylo fakt prijemne, proti ty fabrice na deti  Škleb
Prisel den porodu a nastesti vikend a ja byl doma.
V 11h zhruba s 5-6min bolestma volala na porodnici a kdy ma prijit...
Prvorodicka ktere ja moc poradit nedokazal...
Porodni asistentka ji rekla ze pokud se cas nezkrati at prijde ve 14h.
No cas se zacal zkracovat velmi rychle, nasledovala voda a tak jsme i s osuzkou jeli.
Pritelkyne samozrejme vystresovana co ji ceka...
Porodni asistentka ktera prisla ke dverim u porodnice otevrit asi po trech minutach (ve 13h) velmi neochotne rekla, ze rikala ve 14h a ze ma ohraty jidlo at pockame...
A zabouchla dvere  Kroutím očima
Asi 10vterin nam trvalo rozhodnuti jet do Starnbergu.
Sice je to mene osobni ale profesionalni.
A samozrejme musela vysvetlit proc je tam.
Za par dni velmi dlouhy dopis s omluvou ale ten uz nic nezmenil a druhou holcicku po roce mame ze Starbergu rovnou...
Úsměv
Starsi dcery mam narozene ve Vrchlabí,  do ktereho se v tu dobu jezdilo i z Prahy a dalekeho okoli a vse bylo nove a stejne profesionalni jako tady...
Tehdy ( to je uz vic nez 20let) mela tato porodnice naskok prede vsema.
V tomto pripade srovnatelne s dnešním Nemeckem zcela urcite...

Problem je ze dnes uz zase ne, za vlady nejmenovaneho exsenatora to tam jde uz dlouha leta od 10 k 5...

Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #17 : Březen 19, 2015, 09:08:09 pm »

V nemocnici platíš 10 eur na deň, kde som bola ja, bola strava vynikajúca, dokonca som si mohla vybrať. Prístup personálu, vcelku nič moc.
Pokiaľ si len "Kassenpacient" a nie "privatversichert", tak s tebou aj tak zaobchádzajú
« Poslední změna: Březen 19, 2015, 09:10:19 pm od jahoda2010 » Zaznamenáno
Lukaso



Karma: -1
Příspěvků: 138


« Odpověď #18 : Březen 19, 2015, 10:17:06 pm »

pro diddi - tak to je šok číslo dvě. to co popisujete je strašné. netušil bych že takto mohou někoho nechat trpět. úplně mě to mrzí za vás. ale já jsem asi moc přecitlivělý, moc emotivní, takže je to asi jedno kde žiju, zda v čr, nebo v německu, ideální svět neexistuje. a možná že to je hlavně tak, že se na celém světě straní bohatým, vlivným, politikům a podobně a ty mají péči všude výbornou, at žijí v čr, nebo v rusku, prostě kdekoli, jen když jsou vip pacienti. jak už někdo psal, rozdíly se dělají v tom jestli je u soukromé pojistovny, nebo u statni. proste penize vládnou světem asi všude!
« Poslední změna: Březen 19, 2015, 10:18:53 pm od Lukaso » Zaznamenáno
Lukaso



Karma: -1
Příspěvků: 138


« Odpověď #19 : Březen 19, 2015, 10:23:48 pm »

co mě těší, že píšete, že se jídlo dá jíst a že je dobré. němci mají kvalitní potraviny proti nám a nedovolí si pacienty tedy šidit. to mě těší.
Zaznamenáno
Lukaso



Karma: -1
Příspěvků: 138


« Odpověď #20 : Březen 19, 2015, 10:28:54 pm »

ještě dodám, že v čr se objevily i informace, že některé firmy nakupují maso z mrtvých zvířat ze kterých se ještě vyřízne použitelný kus masa a z toho se pak vaří lidem. proto pak dojem zkaženého masa.
co nejvíce v čr chybí celých 25 let je KONTROLA. A to přísná, efektivní, která dokáže vynutit dodržování pravidel. a to ve všech oblastech. za celých 25 let nejvyšší kontrolní úřad jen oznamuje ty a ty pochybení, ale co se kde děje? jaká náprava? ani klaus nerespektoval rozsudky Ústavního soudu. naprostá anarchie, neúcta. od toho se pak i odvíjí atmosféra ve společnosti, když nemusí on, já taky nemusím a co se mi může stát??? to se pak projevuje prakticky všude.
Zaznamenáno
Diddi1
Host
« Odpověď #21 : Březen 19, 2015, 11:11:28 pm »

Lukaso, i tady se meri lidem dvojim metrem. Napr. starosta mestecka, kde jsme bydleli, nakoupil pozemky, v dobe nakupu naprosto bezcenne, ktere za par let mely hodnotu 5 milionu, protoze je potrebovala Autobahnmeisterei. Vyuzil (zneuzil) proste informaci , ktere ziskal v urade. Penizky si ponechal a dostal pokutu 50000 Euro.
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #22 : Březen 20, 2015, 12:16:45 am »

to co zaznelo hore ze zhorsenie zdravotnictva nastalo o zjednoteni s "vychodom" - moj nazor je ze neviem ci by zjednotenie malo vplyv na tie problemy niekde v mestecku na zapade co tu popisujete, ze lekar necha dlho cakat pacienta, pripadne ze posiela hned dalej za odbornikom aj s malickostou atd.

je to skor podla mna taky pocit ako "kedysi bolo vsetko lepsie, vsetko bolo lacnejsie atd."
to co ste hore popisovali je hlavne o ludoch, nie o materialnych nedostatkoch v systeme - a ti ludia su ini ako pred 30 rokmi aj na zapade ci by zjednotenie nastalo alebo aj nie

okrem toho - o velkych problemoch so zdravotnictvom a jeho slabej kvalite sa pise napr. aj vo Velkej Britanii, ktora sa s nikym "z vychodu" nezjednocovala a ani nezazila socializmus a lekari aj sestry tam urcite dost slusne zarabaju ...
preco tam teda maju problemy?

podla mna vela robi to, ze aj "zapad" samotny sa dobou meni, vela ludi na SK ma este stale tie zidealizovane predstavy niekde z 1970tich rokov, ked mali moznost len vidiet serialy a nablyskane filmy na rakuskej televizii ORF - jednak to uz vtedy nebolo vsetko take idealne ale kedze vacsinou nerozumeli nemecky tak videli len to pozlatko z obrazkov a reklam, na druhej strane kedze sa aj zapad meni, tak prisli tlaky na "zefktivnovanie" aj v takych oblastiach ako je zdravotnictvo - za to ale zase nemozu lekari, ale ekonomovia-manageri zdravotnych zariadeni
« Poslední změna: Březen 20, 2015, 12:24:55 am od rudo » Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #23 : Březen 20, 2015, 12:20:16 am »

jahoda - na ten rozdiel "Kassenpatient" a "privatversichert" sa este popytam manzelky, je ale mozne ze tym, ze tu vo "vychodnej" casti Nemecka je tych "privatversichert" percentualne o dost menej ako niekde v bohatom Mnichove, tak tie rozdiely nie su az tak viditelne ... ked napr. na oddeleni s 50 pacientmi su len 2-3 "privatversichert" tak to tak oci nekole, aj ked sa k nim spravaju inak ;-)

ze seflekari radi beru pacientov co su "privatversichert" lebo na nich dobr ezarobia mi vravela aj manzelka ...
Zaznamenáno
Diddi1
Host
« Odpověď #24 : Březen 20, 2015, 01:23:06 am »

Rudo ,tak to je. Privatpatient ma tzv. Faktor 2,3 az 3,5. Takze je jasne, ze doktori jim davaji prednost a ostatni nechaji cekat nebo je vubec nevezmou. Naposledy jsem to zazila, kdyz jsem potrebovala vysetreni na MT. Nejprve meli termin az za nekolik tydnu, kdyz jim manzel rekl(mne to bylo blby), ze jsem pojistena privatne, tak to bylo treti den. Fakt nekecam. Privatne pojisteni jsou snad vsichni podnikatele. me by do AOK nevzali, anebo bych musela platit prisernou castku, ktera je vetsi,nez kdyz jsem pojistena privatne. Vim, ze po mne chteli pres 600 mesicne, kdyz jsem se o to zajimala.

Co se tyka toho zhorseni od spojeni s vychodem, rikam, co slysim od manzela, znamych, rodiny. Oni to porovnavaji. Ja nemam co porovnavat. Prisla jsem az potom. A o penezich to je. Proc myslis, ze musime cekat 3 hodiny a vice u obvodaka, i kdyz mame termin na urcitou hodinu? Protoze si naberou vice pacientu  na stejny cas, aby nahodou neprisli o prachy, kdyby nejaky neprisel. Pak jsou ve strasnem skluzu, presto, ze te vetsinou po 10-15 minutach nejpozdeji vylifruji. Je to drzost. Clovek tam stravi cele odpoledne. Napriklad moje zubarka to nedela, tam cekam maximalne 10-15 minut.

 Prave tak v nemocnicich je malo personalu, doktori dostavaji malo  a slouzi/li do padnuti(myslim, ze uz ten pocet hodin odbourali) nechtela bych se dostat do rukou asistenta, ktery ma za sebou 48 hodin ve spitale a mel by me operovat. Videla jsem jednou reportaz. Hruza.
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #25 : Březen 20, 2015, 05:14:21 am »

rudo, tak daj vedieť, čo si sa dozvedel Mrknutí

Ja dám len jednu príhodu za všetky z už spomínanej nemocnice.

Vo štvrtok večer som odpadla a odviezli ma do nemocnice.
Ešte vo štvrtok večer a potom nasledujúci piatok mi urobili nejaké vyšetrenia, aby vylúčili, že im tam "umriem na stole" (povedané ľudským jazykom, že to nie je nič smrtelne vážne) a povedali mi, že cez víkend si ma tam nechajú, ale od pondelka mi majú začať všetky možné vyšetrenia.

Prišiel pondelok a ... nič.
Pýtam sa personálu, "nejaké vyšetrenie pre mňa?" a odpoveď: "nieee, nič".
Keď som sa opakovane to isté pýtala už aj v utorok a v stredu, dali mi na vedomie, že som "otravná".

V stredu poobede bola vizita, prišiel dokonca Oberarzt, pôsobil veľmi stresovane, ale aj tak som nabrala odvahu a pýtam sa, "čo teda s tými mojimi vyšetreniami"?
On nevedel, ale potom sa popýtal a zistil, že ma ZABUDLI zapísať na vyšetrenia, takže som v milej nemocnici trávila 3 dni navyše! (To znamená, aj 3 x 10 eur navyše, okrem iného).

(No, otázka ostáva, AKO DLHO by tá situácia trvala, keby som nenašla odvahu sa vtedy toho lekára opýtať! - KOLKO dní by by ešte muselo prejsť, kým by "milému" personálu došlo, že som v nemocnici takpovediac len "na parádu"!

Ten lekár sa potom  slušne ospravedlnil .
Ale, preboha, to preda nebola JEHO úloha zisťovať, či som zapísaná na vyšetrenie a ospravedlniť sa mi mal hlavne personál, ktorý namiesto toho, aby si preveril, ako je to s tými vyšetreniami, keď som sa opakovane pýtala, tak ma ešte (nepriamo!) niekam poslal!

Takisto bola aj "milá" situácia pri prepúšťaní, keď mi bolo povedané, že prepúšťacie papiere nedostanem pred druhou a ... dostala som ich už na obed a potom, keď som sa chcela slušne rozlúčiť s pár pacientami, čo som sa s nimi trochu skamarátila (boli akurát na obede v Aufenthaltraume), tak ma už zasa iná sestra doslova vyhadzuje, že dostala som prepúšťák, tak ČO tam preboha ešte robím? Co???
« Poslední změna: Březen 20, 2015, 05:36:59 am od jahoda2010 » Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #26 : Březen 20, 2015, 05:41:19 am »

Lukaso, mama mala isté problémy a lekári si ju posielali jeden od druhému, nikto nevedel zistiť, čo jej je! Až sa segra naštvala, vedela o jednom súkromnej medicínskom centre (funguje to štýlom istý poplatok na rok!) a tam ju poslala ... až tam jej zistili, čo jej vlastne je, takže asi tak
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #27 : Březen 20, 2015, 08:39:07 am »

Diddi - s tymi peniazmi v zdravotnictve v Nemecku po zjednoteni som to myslel tak - problemy v zdravotnictve aj co popisuju ludia hore vyssie nie su lebo peniaze "zo zapadu" odplavali niekam "na vychod" a chyba na platy lekarov ci sestier, penazi v systeme je relativne dost, ale je to o ludoch: jednak seflekar ktory ma uz velmi vysoky zakladny plat ale ktory moze uctovat "sukromnych" pacientov chce zarobit este viacej - to je vsade na svete rovnako, kto Ti povie, ze zaraba dostatocne a viac uz nechce ? ;-)

tak isto aj lekari v klinikach su nepriamo nuteni hladat cesty, ako na pacienta ziskat co najviacej penazi, pretoze lekar dnes nerobi LEN svoju lekarsku odbornu pracu ako mozno este pred 30 rokmi, ale je nuteny sa zaoberat aj takymi vecami ako hospodarenie jeho oddelenie, dostava "zhora" stale nejake statistiky a "Vorgaben" ako ma hospodarit a ake vysledky naplnit atd.
to nie je zjednotenim, to sa deje aj v Rakusku alebo  vo V. Britanii , to maximalizovanie efektivity zasahuje vsetky oblasti zivota - to su potom ti vystresovani lekari, ale napriek tomu klinika rozhodne, ze na X pacientov bude len jeden lekar, hoci by mohli byt dvaja-traja. no ale ktory lekar DOBROVOLNE povie - tak dajte mi mensi plat aby ste mohli prijat dalsieho lekara, ja sa uskromnim ? ;-) ani v Cesku ziadny, hoci ani tam lekari iste biedu netru

len - v zdravotnictve si to ludia viacej vsimaju s tymi peniazmi
pri autach ludia nerozmyslaju, ze platia MNOHONASOBNE viacej za rovnaky model (porovnaj si ceny VWGolf pred 30 rokmi a dnes) ale za zdravotne poistenie sa neplati az o tolko mnohonasobne viacej, hoci naklady stupaju aj v zdravotnictve a mozno rychlejsie ako pri autach
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #28 : Březen 20, 2015, 09:38:07 am »

jahoda - inak s tym, ze ta niekolko dni nechali na oddeleni lezat len tak aby nieco robili tak to je dost divne, lebo zase napriklad manzelka hovori ze u nich je tlak zhora, aby praveze pacient bol co najkratsie u nich - nemocnica dostava za urcite chorobu cosi ako "pausalnu platbu", cize pre nemocnicu je lepsie, ked Ta "vybavia" co najskor
nemecky sa tomu casu pobyt hovori ze "Verweildauer" a hlavne heslo vedenia nemocnice je, aby bol co najkratsi ;-)
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #29 : Březen 20, 2015, 09:47:37 am »

Rudo, ja som si to nevymyslela Smích
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Regensburk.de © 2013
Stránky krajanů o životě v Regensburku - Německu. O srazech a akcích, zábavě, práci, ubytování, studiu v Regensburku, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení, spolujízda - autostop z a do Regensburku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Regensburku.

Odkazy | englisch online lernen | amerikanisches englisch lernen | chinesisch lernen | russisch lernen | dänisch online lernen | niederländisch lernen | deutsch online lernen | polnisch lernen | serbisch lernen | tschechisch online lernen | kroatisch lernen | portugiesisch lernen | ungarisch lernen | schwedisch online lernen | französisch online lernen | italienisch lernen | finnisch lernen | türkisch lernen |