Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: pozastavené dávky v nezamestnanosti kvôli výpovedi z mojej strany - podmienky  (Přečteno 30680 krát)
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« : Březen 03, 2015, 08:21:43 am »

Chcela by som sa opýtať na jeden konkrétny príklad: podám v  robote výpoveď a mám preto na 3 mesiace pozastavené dávky v  nezamestnanosti.
Kedže za tie 3 mesiace nemám poriadne žiadne peniaze na živobytie, nájdem si prácu, ale na obmedzený čas (befristet). Tak, že práca sa skončí predtým, ako by mi začali vyplácať dávky v nezamestnanosti.

Konkrétne: dávky v nezamestnanosti by mi malli byť začať vyplácané  v júni.
Teraz sa zamestnám befristet do konca apríla. Stratím tým pádom nárok na dávky v nezamestnanosti, ktoré mi boli už vyrátané, určené a mali by sa začať vyplácať začiatkom júla?



« Poslední změna: Březen 03, 2015, 09:26:13 am od jahoda2010 » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Březen 03, 2015, 10:06:28 am »

To je zajímavá situace - dej každopádně vědět, jak to dopadlo.

Protože nemám tušení, jak to v Tvém případě je (zkoušel jsem hledat, ale našel jsem témata ohledně "dostanu zaracha za to, když uzavřu/neprodloužím časově omezenou smlouvu"), jen malá poznámka: jakoukoliv činnost jsi povinna pracáku hlásit, takže pokud jsi tak neučinila, neleň a sděl jim, že máš ještě před dobou výplaty tuto časově omezenou činnost. než aby tě pak zkásli za pokus o podvod s podporou nebo tak.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Akter



Karma: 8
Příspěvků: 111



« Odpověď #2 : Březen 03, 2015, 04:09:18 pm »

Podla mna tym, ze znova pracujes, sa stava tvoja Sperrfirst bezpredmetnou. Az budes zase nezamestnana, tak sa situacia zhodnoti opet, aktualne. Takze tvoja spekulacia = zrejme ziadna vyhra.* Ale mozem sa mylit.

Kludne tuto otazku poloz pracaku, mas to zadara a z prvej ruky.
Su aj  verbraucherzentrale.de  tam zaplatis min 15 Eur (co pre tvoju otazku urcite staci)

* Pokial by si tak predsa len urobila, musis davat bacha:
Pri vypocte podpory ti zohladnia iba poslednu mzdu. Takze ak si predtym zarabala viac, ten rozdiel ti prepadne. Tomu zabranis tym, ze im to AKTIVNE oznamis sama. Tusim je na to nejaky formular/ziadost, aby to zohladnili. Myslim ze sa zohladnuje spätne az do 12 mesiacov.

P.S.: Dalsie informacie ti urcite poskytne Honza :-(
« Poslední změna: Březen 03, 2015, 04:35:45 pm od Akter » Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #3 : Březen 04, 2015, 09:58:29 pm »

Takže, informovala som sa priamo na pracáku, a tu odpoveď.

Ak befristete Einstellung trvá MENEJ ako 6 týžňov, môj pôvodný nárok ostáva nezmenený.
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #4 : Březen 17, 2015, 12:25:36 am »

Takže, prichádza to najlepšie!

Kvôli tej prácu na dobu určitú (asi 2 mes.) sa dávky v nezamestnanosti (ktorý sa mali vyplácať celý rok), boli skrátené len na 10 mes!

Človeka "potrestali" za to, že si hľadal prácu a zamestnal sa!

Ja fakt zírám! Co???
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Regensburk.de © 2013
Stránky krajanů o životě v Regensburku - Německu. O srazech a akcích, zábavě, práci, ubytování, studiu v Regensburku, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení, spolujízda - autostop z a do Regensburku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Regensburku.

Odkazy | englisch online lernen | amerikanisches englisch lernen | chinesisch lernen | russisch lernen | dänisch online lernen | niederländisch lernen | deutsch online lernen | polnisch lernen | serbisch lernen | tschechisch online lernen | kroatisch lernen | portugiesisch lernen | ungarisch lernen | schwedisch online lernen | französisch online lernen | italienisch lernen | finnisch lernen | türkisch lernen |