Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Kontrola v mnichove  (Přečteno 38679 krát)
Jdamasek



Karma: 0
Příspěvků: 4


« : Únor 23, 2015, 06:04:26 pm »

Zdravim,
Par dni dozadu som si zlomil ruku, osetreny som bol na slovensku a mam ist o tyzden na kontrolu
Viete mi poradit nejaku dobru statnu nemocnicu znamy mi poradil schwabing alebo jednu ktora je na rotkreutzplatz dalej sa chcem spytat ci je nutne sa objednat a ako ak mate skusenosti
A posledne co by som potreboval vediet ci mi to preplati poistovna cez eu zdravotny preukaz co som mal cestovne poistenie, tak tam mi povedali ze ked sa mi to stalo na slovensku ze mi to na 90 percent neuhradia
Dakujem za kazdu odpoved Úsměv
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #1 : Únor 23, 2015, 06:11:24 pm »

Pracuješ a jsi pojištěný v Německu? Z tvého dotazu se to nedá vyčíst...
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #2 : Únor 23, 2015, 06:54:32 pm »

V zadnem pripade nechod naslepo do nejake nemocnice, ale v prvni rade tam zavolej. Respektive muzes i ke kazdemu jinemu ortopedovi, ktery bere Kassenpatienten. Kazdopadne ale predem zavolat a domluvit se. Pritel si natrhl slachu a v plne cekarne sestra konstatovala, ze to bude natazene, a poslala ho domu. Az kdyz uz se od bolesti nepohnul, ho druhy den milostive vzali, s tim ze ted kvuli snehu a prazdninam maji udajne vsichni ortopedi natresk a berou pry jen opravdu nutne pripady. Kvalita bude kvuli tomu stresu zrejme opdovidajici a mozna i srovnatelna. (me minuly tyden obvodak vysetril asi tak z metrove vzdalenosti bez jedineho fyzickeho doteku s tim, ze se sam nechce nakazit, a s tim, ze v cekarne je jeste milion jinych lidi s chripkou, kteri by se radi dostali na radu...)

Pokud mas nemecke pojisteni a pokud mas doklad ze Slovenska, urcite se co nejdriv obrat na svoji pojistovnu. Nevim, jestli ti proplati vsechno, ale na co jinak, kristepane, to zahranicni pripojisteni je?
Zaznamenáno
Jdamasek



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #3 : Únor 23, 2015, 07:30:34 pm »

Co sa toho poistenia tyka tak v nemecku poisteny nie som a som tu na studijnom pobyte tak dakujem skusim zavolat Úsměv
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #4 : Únor 23, 2015, 07:49:01 pm »

Co???
Pokud tu jsi na studijnim pobytu, tak tu urcite nejak pojisteny byt musis! At uz Erasmus nebo cokoliv jineho, nevezmou te, pokud nedolozis platne pojisteni! Jestli to ted ale chapu spravne, tak jsi pojisteny na Slovensku a chces vedet, zda ti proplati Slovenska pojistovna osetreni u nemeckeho lekare. Logicke je, ze kdyz ted oficialne pobyvas v Nemecku, ze nepojedes sundavat sadru na Slovensko, takze ja bych vychazela z toho, ze by ti to mela Slovenska pojistovna proplatit - s dolozenim patricnych dokladu. Ja bych predlozila slovenskou karticku a trvala na tom, ze mam v Nemecku platne pojisteni, ze si to maji pojistovny vyresit mezi sebou. Pak to muze byt jen horsi. Pokud s tvou tvoji zlomeninou nebudou nejake vaznejsi problemy, nemeli by po tobe ale vyzadovat zadne prehnane sumy. Jinak si samozrejme nech vystavit doklad.

Kazdopadne si jsem cim dal tim min jista, zda jsem tvuj dotaz pochopila. Od studenta VS (pokud jsi zatim SS, tak se omlouvam za krivdeni) ocekavam, ze je schopen vysvetlit svuj dotaz pokud mozno jednoznacne Mrknutí
Zaznamenáno
Jdamasek



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #5 : Únor 23, 2015, 08:45:32 pm »

Bjetka uhadla si na vs skole este nie som v mnichove ostavam par mesiacov naucit sa nemcinu a potom by som v nemecku alebo rakusku rad studoval a prepacte ze som neobjasnil uplne konkretne situaciu kadze ja sam mam malo info o poistke atd viac menej to vsetko vybavovali nasi a jedna agentura
S rukou to vazne neni  Úsměv len treba ist na kontrolu a nasledne mi dlahu vymenia za sadru, podla potreby
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #6 : Únor 24, 2015, 09:51:33 am »

Nájdi si ortopéda, do nemocnice by som na tvojom mieste nešla.
Ukáž im potom kartičku poistenca s tou stranou, kde máš európsky preukaz (dnes to myslím robí takto každá slovenská poisťovňa) a mali by ťa ošetriť. Môže sa ale stať, že si budeš musieť najprv zaplatiť sám a až potom ti slovenská poisťovňa preplatí (a možno aj nie v plnej výške).

« Poslední změna: Únor 24, 2015, 09:55:31 am od jahoda2010 » Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #7 : Únor 24, 2015, 10:59:33 am »

Zrejme mas teda: a) jenom slovenske pojisteni, ktere muzes v EU uplatnit v pripade nutne pece, b) cestovni pojisteni, ktere muzes uplatnit take jenom v pripade nutne pece. (no, nekdo v rodine snad bude vedet, s cim te do SRN vyslali...) V doktorovi samozrejme urcite bez! Otazka ja, jak kulantni bude doktor a eventualne nasledne slovenska pojistovna - zda ten tvuj pripad pro ne bude nutna pece. Mozna budou zkouset argumentovat, ze ten prvni nutny zakrok jsi absolvoval na Slovensku, a pokud jsi vedel, ze potrebujes za tyden sadru, mel jsi tam zrovna zustat... Kazdopadne to nejspis bude vyhodnejsi nez jizdenka na Slovensko a starosti kolem toho.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Regensburk.de © 2013
Stránky krajanů o životě v Regensburku - Německu. O srazech a akcích, zábavě, práci, ubytování, studiu v Regensburku, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení, spolujízda - autostop z a do Regensburku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Regensburku.

Odkazy | englisch online lernen | amerikanisches englisch lernen | chinesisch lernen | russisch lernen | dänisch online lernen | niederländisch lernen | deutsch online lernen | polnisch lernen | serbisch lernen | tschechisch online lernen | kroatisch lernen | portugiesisch lernen | ungarisch lernen | schwedisch online lernen | französisch online lernen | italienisch lernen | finnisch lernen | türkisch lernen |