Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Integrationskurs - BAMF + príspevok od sociálnej poisťovne  (Přečteno 53215 krát)
Kalborosie



Karma: 0
Příspěvků: 4



« : Listopad 06, 2014, 02:30:00 pm »

Dobrý deň,
poprosil by som o radu, v Nemecku pracujem 3 mesiace ako čašník a za mesiac mi končí pracovná zmluva. Moja úroveň nemeckého jazyka je niekde medzi Niveau A2 - B1. Rozmýšľam nad presťahovaním sa do Berlína a absolvovaním jazykového kurzu Integrationskurs - BAMF a v budúcnosti si nájsť prácu v Logisitke, keďže mám v tomto odbore inžiniersky titul.

Chcel by som sa spýtať, či mám nejaký nárok na preplatenie ubytovania a jazykového kurzu, keď tu mám odpracované len 4 mesiace.

Ďakujem za každú radu Mrknutí
Zaznamenáno
Kalborosie



Karma: 0
Příspěvků: 4



« Odpověď #1 : Listopad 10, 2014, 02:00:03 pm »

Takže zatiaľ som sa dopátral k informácii, že ak tu mám odrobené aspoň 3 mesiace, nejaký nárok na príspevok na bývanie a stravu tam bude. No nechce sa mi veriť, že nik o tomto nič nevie, alebo je to nejaké tabu? Smích
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #2 : Listopad 10, 2014, 03:07:07 pm »

sem chodi len pomerne malo ludi, takze je mala pravdepodobnost, ze niekto o tom nieco presnejsie vie.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #3 : Listopad 10, 2014, 05:04:01 pm »



 Musis sa nahlasit na urad prace ci jobcenter ako nezamestnany a poziadat pisomne v nemciny o integracny kurz nemciny a vyckas.Mne to dali tiez.Nieje to ziadne tajomstvo su to verejne dostupne informacie len cesi a slovaci ich casto zamerne zatajuju aby nepomohli krajanom.Ine mentality ako turci jugosi atd si viac pomahaju.Na krajanov vo svete bacha.Cest vynimkam.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #4 : Listopad 10, 2014, 06:01:48 pm »



 Musis sa nahlasit na urad prace ci jobcenter ako nezamestnany a poziadat pisomne v nemciny o integracny kurz nemciny a vyckas.Mne to dali tiez.Nieje to ziadne tajomstvo su to verejne dostupne informacie len cesi a slovaci ich casto zamerne zatajuju aby nepomohli krajanom.Ine mentality ako turci jugosi atd si viac pomahaju.Na krajanov vo svete bacha.Cest vynimkam.

A nebo to proste ti krajane nevedi...
Protoze to prilis nevyužívají. .. A uci se pri praci a po praci.
Turci a Jugosi jsou na socialce jako doma (cest vyjimkam) tedy o tom hodne vedi a pak si i vic radi... Mrknutí
Jen predkladam dalsi mozne vysvetleni Mrknutí
Zaznamenáno
Katty
Host
« Odpověď #5 : Listopad 10, 2014, 07:34:10 pm »

do trech mesicu po prijezdu do DE ti integracni kurs plati mesto i s dopravou.Po trech mesicich musis zadat na UP,to jestli ti ho schvali nebo ne zalezi na tom jak moc budes prosit a tvrdit ze ho k ziskani prace potrebujes .kdyz ti ho schvali tak jeste zalezi na tom jestli komplet nebo jestli budes neco platit.
ja poprve platila 1 Euro na hodinu a podruhe mi ho schvalili zadarmo vcetne proplaceni dopravy.
nejlepsi je minijob a integracni kurs,to jsou potom na urade v klidu ze pracujes a ucis se.
Zaznamenáno
Kalborosie



Karma: 0
Příspěvků: 4



« Odpověď #6 : Listopad 11, 2014, 10:03:23 am »

Ahoj Katty,
po akej dobe, čo si bola v Nemecku si teda požiadala o tento kurz? A robila si ho 2x alebo ako to mám chápať?
Citace
ja poprve platila 1 Euro na hodinu a podruhe mi ho schvalili zadarmo vcetne proplaceni dopravy
Zaznamenáno
Katty
Host
« Odpověď #7 : Listopad 11, 2014, 11:35:42 am »

ja nastoupila po dvou mesicich ale nemela jsem praci tak mi mesto prospivalo a ja platila 1 Euro na hodinu.
kdybych mela praci tak bych ho mela zdarma.Do trech mesicu po prijezdu do DE ti ho mesto plati pokud mas praci uplne jinak jen cast.
Pak jsem si nasla praci ale uz nebyl cas na kurz.
Ted mam novou praci- minijob,kurs placeny od mesta-protoze ho dodelavam.
Zaznamenáno
Katty
Host
« Odpověď #8 : Listopad 11, 2014, 11:40:15 am »

A co vim tak ty Arabsky holky co se mnou tenkrat na kurs chodily ho delaly uz po treti a vice,protoze neudelaly zaverecny testy.A mely ten kurs stale placeny i s dopravou a byly bez prace.Jak to ale delaj nevim.
Vim jen ze musely splnit 70 procent dochazky do kursu a pak meli narok na socialni davky.
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #9 : Březen 23, 2015, 12:14:45 am »

Ja myslím, že nárok asi nemáš.
Ale najlepšie sa opýtať v Arbeitsagentur, tam ti presne povedia, čo a ako ...
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #10 : Březen 23, 2015, 12:40:45 am »

Jahodo ze ty si myslis..... Podivej se jak jsi hloupa. Napises, ze si myslis a ihned na to ze se ma informovat na urade. Jdi uz s temi tvymi ja si myslim do pr....... Ty uz odpovidas na cokoliv co sem kdo napise a nerozumis naprosto nicemu. Zacinas mi lezt krkem a nejen me.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Regensburk.de © 2013
Stránky krajanů o životě v Regensburku - Německu. O srazech a akcích, zábavě, práci, ubytování, studiu v Regensburku, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení, spolujízda - autostop z a do Regensburku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Regensburku.

Odkazy | englisch online lernen | amerikanisches englisch lernen | chinesisch lernen | russisch lernen | dänisch online lernen | niederländisch lernen | deutsch online lernen | polnisch lernen | serbisch lernen | tschechisch online lernen | kroatisch lernen | portugiesisch lernen | ungarisch lernen | schwedisch online lernen | französisch online lernen | italienisch lernen | finnisch lernen | türkisch lernen |