Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Příspěvek na dopravu v Německu - dojíždění do zaměstnání  (Přečteno 56084 krát)
hondona



Karma: 0
Příspěvků: 3


« : Únor 18, 2014, 02:53:26 pm »

Ahoj,
ví tady prosím někdo,jak to je s příspěvkem na dopravu?Denně dojíždím a prý to dělá 0.3 euro na kilometr.
« Poslední změna: Únor 18, 2014, 02:58:00 pm od David » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Únor 18, 2014, 03:10:03 pm »

O příspěvku nevím, ale cesty do zaměstnání si můžeš v daňovém přiznání (v Německu podávají i zaměstnanci daňové přiznání a mohou uplatňovat i náklady) odečíst od daňového základu.
Možná je to to, cos slyšel?
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Katty
Host
« Odpověď #2 : Únor 22, 2014, 11:42:29 am »

Pokud pobíráš social tak si k tomu zažádej o přispěvek na dopravu do prace.
Vypočitaji ti na kolik maš narok.Je to jako když dětem hradí cestu do školy.
Pokud nepobíráš social tak nevim.
Zaznamenáno
nuisance



Karma: -1
Příspěvků: 54



« Odpověď #3 : Březen 03, 2014, 03:44:53 pm »

Ahoj,

jako zamestnanec mas narok na 0,30€/1 kilometr a v jednom smeru (takze domov > prace, zpatecni cestu si hradis v uvozovkach sam).
Tyhle naklady ti vrati pokud podas danove priznani.
 
Pokud chces danovy priznani udelat, tak mi napis do zpravy.
Zaznamenáno
Honza11



Karma: 0
Příspěvků: 28


« Odpověď #4 : Březen 05, 2014, 09:12:52 pm »

mas narok na 0,3 euro za km. Jak na cestu do prace, tak cestu z prace a taky na cestu domu do CR a zpet. Danovy poradce mi to tak udelal a z financaku potvrdili
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #5 : Březen 05, 2014, 11:05:44 pm »

Přesně tak, vše je to věc daňového přiznání.

Rozhodně to nelze nijak požadovat přímo po zaměstnavateli jako bonus či příplatek ke mzdě.

Pokud by přesto něco takového zaměstnavatel vyplácel, je to jeho dobrovolné rozhodnutí, které nelze na základě ničeho nárokovat. Pro příklad - já dostávám ( a několik dalších u nás) každý měsíc od firmy  ke mzdě Prepaid karty k tankování. Pokud přijde za šéfem třeba někdo z mých podřízených a řekne, že chce taky, šéf se mu může vysmát a poslat ho někam. Je to jeho dobrodiní a já akorát vždycky řeknu Danke Mrknutí
Zaznamenáno
hondona



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #6 : Březen 14, 2014, 05:27:28 pm »

Moc děkuji za rady,ale jsem z toho už jelen.Jsem v třídě 1 a tudíš nejsem povinna si podávat daňové přiznání,ale tím,že chci ten příspěvek na dopravu,tak ho podat musím.V práci jsem dostala nějaký formulář LSt 315,ale ten jsem vyplňovala už před rokem a stejně jsem nic nedostala od finančáku.Jen přidělené číslo.Jestli prosím víte někdo jak to vyplnit a nebo jaký formulář potřebuji na to proplacení,budu moc vděčná.Denně dojíždim okolo 70 Km do práce.Nebo prosím o kontakt na poradce:-)
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #7 : Březen 14, 2014, 06:43:10 pm »

Finanzamt ani na základě daňového přiznání žádné cesty do práce "neproplácí".

Finanzamt ti může akorát dle tvého daňového přiznání zpětně vrátit část již zaplacené daně z příjmu, a to podle toho, jak dokážeš ty, nebo tvůj Steuerberater v přiznání vyčíslit veškeré uznatelné náklady...
Což jsou kromě jiného i náklady na cestu do zaměstnání....  


P.S. Kontakt - vygoogluj si LoHI (Lohnsteuerhilfe) v místě tvého bydliště nebo se obrať na spoustu všelijakých poradců, kteří nabízejí své služby zde na fóru.

Petr
« Poslední změna: Březen 14, 2014, 06:47:04 pm od petr69 » Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Regensburk.de © 2013
Stránky krajanů o životě v Regensburku - Německu. O srazech a akcích, zábavě, práci, ubytování, studiu v Regensburku, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení, spolujízda - autostop z a do Regensburku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Regensburku.

Odkazy | englisch online lernen | amerikanisches englisch lernen | chinesisch lernen | russisch lernen | dänisch online lernen | niederländisch lernen | deutsch online lernen | polnisch lernen | serbisch lernen | tschechisch online lernen | kroatisch lernen | portugiesisch lernen | ungarisch lernen | schwedisch online lernen | französisch online lernen | italienisch lernen | finnisch lernen | türkisch lernen |