Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 7   Dolů
 
Autor Téma: co s malym ditetem?  (Přečteno 577141 krát)
Katty
Host
« Odpověď #45 : Leden 22, 2014, 04:40:26 pm »

Problem byl ale v tom ze Arab pracovat nemusi a pokud jsem dobře rozuměla tak i Bulhar ne a dosahne na všechny davky.U Čechu i Polaku je to pdmíněno prací.Je to tak dobře.Nikdo by se neměl válet doma a brát dávky.
Pán od tazatelky pracuje,tak proč jste se do ní tak pustily???
To jsem nepochopila.
Zaznamenáno
lalilala



Karma: -83
Příspěvků: 120


« Odpověď #46 : Leden 22, 2014, 05:03:02 pm »

Problem byl ale v tom ze Arab pracovat nemusi a pokud jsem dobře rozuměla tak i Bulhar ne a dosahne na všechny davky.U Čechu i Polaku je to pdmíněno prací.Je to tak dobře.Nikdo by se neměl válet doma a brát dávky.
Pán od tazatelky pracuje,tak proč jste se do ní tak pustily???
To jsem nepochopila.


Na to jste přisla jak, že Arab a Bulhar nemusí pracovat a dostane dávky? To se říká v Česku o Cikánech, pokud vím. Ano, už jsem to pochopila, oni někteří dostanou politický azyl, tak proto, ale o tom si rozhodují německé úřady komu dají azyl, občané Eu to samozřejmě nejsou. Do paní se nikdo nepustil, je to prostě tak, že německý stát, pokud je někdo na sociálních dávkách delší dobu a je cizinec, většinou je vyzván, aby urychleně hledal práci  která ho uživí anebo zemi opustil. Mě přišlo zvláštní když paní uváděla, že poslední dítě se už mělo narodit v DE, ale nějak jim to nevyšlo jako kalkulace, že pak bude mít větší nároky na ty dávky, ale pokud paní křivdím, tak se jí omlouvám. Jen mi to evokovalo jeden tv pořad nedávno v německé televizi-reportáž, jak bulharské nebo rumunské ženy chodí do Německa porodit a pak hned čerpat sociální dávky.
« Poslední změna: Leden 22, 2014, 05:13:17 pm od lalilala » Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #47 : Leden 22, 2014, 05:24:43 pm »

a téměř tříletý chlapeček nemůže už chodit do školy nebo do jeslí? I v ČR by musel, kdyby se mamince chtělo pracovat.

Ty.... doroto nebeska a co ma ta pani asi delat s tim jedno a pulletym ditetem? Na to jsi pri sve besnivosti zase zapomnela, co? To si ma  uvazat na zada do rance a jit do prace , aby mela nana jako ty ze sebe sama lepsi pocit nebo proc to delas? Cist poradne neumis, myslet taky ne, to uz vime davno, ale kompenzovat si to na pani, ktera tu slusne pozadala o pomoc, to ti neni hanba?
A kolikrat ti mame opakovat, ze bere pridavky, JEN pridavky, na ktere by mela narok i v CR, kdyz jeji muz dela v Nemecku. Na neco tak hloupeho a zleho by opravdu meli hodit sit.
Omlouvam se ostatnim, ale to se nedalo vydrzet.
Zaznamenáno
Katty
Host
« Odpověď #48 : Leden 22, 2014, 05:26:03 pm »

Jo to je ono.
Dávky bez práce.To by chtěli všichni.
Já přišla do DE kuli budoucnosti dětí.Do začátku jsem musela investovat hodně peněz.Zadarmo tady nejsem.
Proto mě sere když dřu jako vůl a pak potkám na kurzu romku-italku,která to do DE vzala přes Arábii aby tady dostala ten azyl.
Tady ji vybavily byt a ještě se chlubila jak to všechno krásně funguje.
Případ tazatelky mi tedy přišelzcela normalní.Alespoň že se snažej pracovat.
Zaznamenáno
lalilala



Karma: -83
Příspěvků: 120


« Odpověď #49 : Leden 22, 2014, 05:31:53 pm »

Jo to je ono.
Dávky bez práce.To by chtěli všichni.
Já přišla do DE kuli budoucnosti dětí.Do začátku jsem musela investovat hodně peněz.Zadarmo tady nejsem.
Proto mě sere když dřu jako vůl a pak potkám na kurzu romku-italku,která to do DE vzala přes Arábii aby tady dostala ten azyl.
Tady ji vybavily byt a ještě se chlubila jak to všechno krásně funguje.
Případ tazatelky mi tedy přišelzcela normalní.Alespoň že se snažej pracovat.
Víš ono jim taky nic jinýho nezbývá, protože my Češi a ostatní členové EU jsme trochu jiný level a jsme na tom vpodstatě daleko hůř než ostatní přistěhovalci, kteří požádají o azyl. Dnes už není doba, kdy byli čeští a slovenští emigranti jak někde psal Hary vítání. Víš kvůli budoucnosti dětí jsi sem šla, já to chápu, ale doba se strašně mění a vůbec netušíme co budoucnost přinese. Ale každopádně je pro ně třeba dobré, že se naučí dobře další jazyk
Zaznamenáno
lalilala



Karma: -83
Příspěvků: 120


« Odpověď #50 : Leden 22, 2014, 05:39:10 pm »

a téměř tříletý chlapeček nemůže už chodit do školy nebo do jeslí? I v ČR by musel, kdyby se mamince chtělo pracovat.

Ty.... doroto nebeska a co ma ta pani asi delat s tim jedno a pulletym ditetem? Na to jsi pri sve besnivosti zase zapomnela, co? To si ma  uvazat na zada do rance a jit do prace , aby mela nana jako ty ze sebe sama lepsi pocit nebo proc to delas? Cist poradne neumis, myslet taky ne, to uz vime davno, ale kompenzovat si to na pani, ktera tu slusne pozadala o pomoc, to ti neni hanba?
A kolikrat ti mame opakovat, ze bere pridavky, JEN pridavky, na ktere by mela narok i v CR, kdyz jeji muz dela v Nemecku. Na neco tak hloupeho a zleho by opravdu meli hodit sit.
Omlouvam se ostatnim, ale to se nedalo vydrzet.

číst tady asi neumíš ty. Tady jde o to, že oni jako rodina nedosahují příjmu, který by byl dostačující pro život v Německu a o tom to je. Neříkej mi, že pětičlenné rodině stačí k životu 1200+cca 600 Eur rodinných přídavků. Jistě pobírají další peníze ze sociálky, paní uvedla příspěvek na bydlení, tedy jsou na Hartz 4.Kdyby nic nepobírali, Němce by to nejspíš nezajímalo, že tady bydlí. Němci chvíli pomůžou, ale nedělají to donekonečna. Znám případy, kdy při další žádosti o dávky bylo sděleno, že si musí najít práci nebo se musí vrátit do své země. A cizinecká policie má právo si vyžádat doklad o zdravotním pojištění, pracovním poměru atd.
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #51 : Leden 22, 2014, 05:54:19 pm »

Tys posilala mamu od 1,5 leteho ditete do prace, ano 3 lete muze do skolky, ale kam ma dat do mensi? Dockam se odpovedi?

A co se toho prijmu tyka, tak to je velmi diskutabilni. Nevim, jake jsou hranice, nikdy jem se tim nezabyvala. A ona ta pani nekde psala, ze neni zdrav. pojistena? Mozna mi to uslo. Ale to neni problem, staci, kdyz ji manzel spolecne s detmi prihlasil na sebe, jak psal jirike, coz , predpokladam, udelal. Pak je to nestoji ani korunu navic a 1800 normalnim lidem v pohode vystaci. I tam, kde ziji. Predpokladam, ze nemaji pronajatou vilu a nechodi jist do restaurace. Prispevek na bydleni mohou, pokud vim, dostat i lide, kteri neziji z Hartz 4.
Zaznamenáno
lalilala



Karma: -83
Příspěvků: 120


« Odpověď #52 : Leden 22, 2014, 06:02:12 pm »

Tys posilala mamu od 1,5 leteho ditete do prace, ano 3 lete muze do skolky, ale kam ma dat do mensi? Dockam se odpovedi?

A co se toho prijmu tyka, tak to je velmi diskutabilni. Nevim, jake jsou hranice, nikdy jem se tim nezabyvala. A ona ta pani nekde psala, ze neni zdrav. pojistena? Mozna mi to uslo. Ale to neni problem, staci, kdyz ji manzel spolecne s detmi prihlasil na sebe, jak psal jirike, coz , predpokladam, udelal. Pak je to nestoji ani korunu navic a 1800 normalnim lidem v pohode vystaci. I tam, kde ziji. Predpokladam, ze nemaji pronajatou vilu a nechodi jist do restaurace. Prispevek na bydleni mohou, pokud vim, dostat i lide, kteri neziji z Hartz 4.

Ještě jsi zapomněla na 9tileté dítě, které paní má. Pochopíš, že to Němce nemusí vůbec zajímat, pokud to nejsou občané SRN, ale občané ČR. To je starost českého státu ne německého. Jen proto, že sem přišli a pan tu pracuje nestali se přece občany Německa a pokud nemají tady na živobytí, musí se přesunout do země které jsou občané. Proto paní začala pracovat, protože jim to asi jasně řekli, buď si na živobytí vyděláte sami nebo jděte pryč, to skutečně tady není nic neobvyklého. Chápu, že to nemají jednoduché, ale je to jejich boj.
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #53 : Leden 22, 2014, 06:16:46 pm »

Ne nezapomnela jsem na 9 lete dite, ktere pani ma. Ale to vubec neni predmetem otazky tazatelky. To chodi zrejme do skoly.Pani se pta, co ma delat s tim nejmensim prckem? To totiz do skolky dat nemuze. TO je puvodni otazka. Nic vic, nic min.
Zaznamenáno
lalilala



Karma: -83
Příspěvků: 120


« Odpověď #54 : Leden 22, 2014, 06:22:23 pm »

Ne nezapomnela jsem na 9 lete dite, ktere pani ma. Ale to vubec neni predmetem otazky tazatelky. To chodi zrejme do skoly.Pani se pta, co ma delat s tim nejmensim prckem? To totiz do skolky dat nemuze. TO je puvodni otazka. Nic vic, nic min.

Tak to bude muset nějak vyřešit a jít do práce a nebo odejít do ČR, to je prosté ne?
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #55 : Leden 22, 2014, 06:49:37 pm »

Pro Helcu: pokud te to jeste definitivne neodradilo si tady neco precist, mozna by se mohl tvuj muz zkusit informova u Jugendamtu, zda neexistuje nejaka moznost prispevku na Tagesmutter. To je pani, ktera ma statni zkousky na hlidani deti. Normalne Jugendamt prispiva, ale ve vasem pripade nevim. Ale za zeptani nic nedate a tak bys mohla tu dobu preklenout, nez maly bude moct do skolky.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #56 : Leden 22, 2014, 08:29:56 pm »

Doroto to napadani a urazky na moji adresu a ostatnich me vede k myslence ze se co nevidět vydam skrze tech par zatacek do Hohenrainu a trosku se na Tebe pozeptam a popripade i budu tlumocit par Tvych nazoru i jinde nez jen tady.

Nedavno si tady podporovala Haryho pri nazorech na lidi co prijdou do Nemecka a rovnou se zajimaji o podporu na bydleni, socialni davky a jine...
Kvuli cemu sem se zlobil.
U mladych, bezdetnych a zdravych lidi...

Tady ta rodina ma sve prijmy, nic po nikom nechtela a protoze se dostala do choulostive situace, ty ji tady a vsechny ostatni urazis a napadas za par rad...
A posilas do ČR a najednou si zastankyne tvrde proti sociální politiky.
Ty lidi to evidentne potrebuji.
Pan maka i když je nemocny.  Staraji se o tri deti jak si vycmuchala.
A malemu je 1,5roku. Pani tady ma pravo bydlet.
Pani ma narok a pravo i na rodičák...

V živote sem neviděl nikoho tak zleho, nenavistneho a zavistiveho...

Helco: Nic si z toho nedelej, prostě je i mezi nami par takovych, na ktere už taky vaří voda....
Máš pravo tady byt s manzelem i detma, mas i narok na mateřskou a rodicak, jen si nechte od nekoho pomoc to vypapirovat a nenechte se odradit Úsměv

Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #57 : Leden 22, 2014, 08:39:26 pm »


.... protože my Češi a ostatní členové EU jsme trochu jiný level a jsme na tom vpodstatě daleko hůř než ostatní....

Ano Ty jsi opravdu jiny level ale me do tohoto levelu netahej, protoze kdyz ctu co pises je me hamba za Tebe, pokud jsi vubec Česka. ..
Zaznamenáno
lalilala



Karma: -83
Příspěvků: 120


« Odpověď #58 : Leden 22, 2014, 09:27:11 pm »

Doroto to napadani a urazky na moji adresu a ostatnich me vede k myslence ze se co nevidět vydam skrze tech par zatacek do Hohenrainu a trosku se na Tebe pozeptam a popripade i budu tlumocit par Tvych nazoru i jinde nez jen tady.

Nedavno si tady podporovala Haryho pri nazorech na lidi co prijdou do Nemecka a rovnou se zajimaji o podporu na bydleni, socialni davky a jine...
Kvuli cemu sem se zlobil.
U mladych, bezdetnych a zdravych lidi...

Tady ta rodina ma sve prijmy, nic po nikom nechtela a protoze se dostala do choulostive situace, ty ji tady a vsechny ostatni urazis a napadas za par rad...
A posilas do ČR a najednou si zastankyne tvrde proti sociální politiky.
Ty lidi to evidentne potrebuji.
Pan maka i když je nemocny.  Staraji se o tri deti jak si vycmuchala.
A malemu je 1,5roku. Pani tady ma pravo bydlet.
Pani ma narok a pravo i na rodičák...

V živote sem neviděl nikoho tak zleho, nenavistneho a zavistiveho...

Helco: Nic si z toho nedelej, prostě je i mezi nami par takovych, na ktere už taky vaří voda....
Máš pravo tady byt s manzelem i detma, mas i narok na mateřskou a rodicak, jen si nechte od nekoho pomoc to vypapirovat a nenechte se odradit Úsměv



Hele jen kecy kecy, tak té rodině pošli nějaký peníze, když jsi takový dobrák. To by jí pomohlo než tady klábosit.
Zaznamenáno
lalilala



Karma: -83
Příspěvků: 120


« Odpověď #59 : Leden 22, 2014, 09:28:21 pm »


.... protože my Češi a ostatní členové EU jsme trochu jiný level a jsme na tom vpodstatě daleko hůř než ostatní....

Ano Ty jsi opravdu jiny level ale me do tohoto levelu netahej, protoze kdyz ctu co pises je me hamba za Tebe, pokud jsi vubec Česka. ..

Jsem Cigán Valím oči! Super!
Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 7   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Regensburk.de © 2013
Stránky krajanů o životě v Regensburku - Německu. O srazech a akcích, zábavě, práci, ubytování, studiu v Regensburku, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení, spolujízda - autostop z a do Regensburku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Regensburku.

Odkazy | englisch online lernen | amerikanisches englisch lernen | chinesisch lernen | russisch lernen | dänisch online lernen | niederländisch lernen | deutsch online lernen | polnisch lernen | serbisch lernen | tschechisch online lernen | kroatisch lernen | portugiesisch lernen | ungarisch lernen | schwedisch online lernen | französisch online lernen | italienisch lernen | finnisch lernen | türkisch lernen |