Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: Zdravotní pojištovna  (Přečteno 149467 krát)
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« : Červen 14, 2013, 12:56:26 pm »

Je mozne aby mi zdravotni pojistovna v nemecku zrusila pojisteni v dobe nemoci po pracovnim urazu? Podotykam, ze behem nemoci mi dal zamestnavatel vypoved. Oni mi ke dni vypovedi zrusili pojistenia nic je nezajima. Podotykam, ze s nema komunikuju a posilam jim zpravy o mem zdravotnim stavu. Dokonce si to sami vyzadali a ted jsem se dozvedel tohle. Takze jsem ted bez pojisteni, ceka me operace zapesti a nikdo nic nehradi.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Červen 14, 2013, 02:08:55 pm »

Bez pojisteni byt nemuzes a (dle ceskych zakonu) nesmis. O to by ses mel bleskurychle postarat.
Nevim sice, jak to presne je po vypovedi ze zamestnani, ale podle mne, pokud chces byt pojisten v nemecku, se musis prihlasit na pracaku jako nezamestnany. /Dostals vlastne tu vypoved v praci ve zkusebni lhute...?/ Tim by meli tve zdravotni pojisteni prevzit oni. Nebo, kdybys nemel mit narok na plneni ze strany pracaku, se u te (pripadne jine) pojistovny prihlas sam - pojistne by sis tim padem musel hradit sam, ale vzhledem k ocekavanym nakladum se to vyplati.
"Zakonne" zdravotni pojistovny te nesmi odmitnout pojistit...dost mne udivuje uz to, ze ti smi automaticky vypovedet smlouvu s koncem pracovniho pomeru.
Nepredpokladam, ze by tu byl pojisten soukromne...pak totiz mas smlouvu primo ty sam a k vypovedi po ztrate zamestani chybi jakykoliv duvod.

Druha moznost je samozrejme prihlasit se zatim ke zdrav. pojisteni v CR...

Kazdopadne pozor na to, pokud se nic nezmenilo, jsi jako cesky obcan povinen byt nepretrzite zdravotne pojisten.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #2 : Červen 14, 2013, 07:55:23 pm »

Takze si to shrneme. Pracoval jsem, zranil se pri praci a okamzite po uraze se me v praci zbavili, pojistovna mi nehradi ani pojisteni, ani nemocenskou a neplati leceni. Nikdo me o nicem neuvedomil a nikdo semnou v nemecku nechce mluvit. Nikdo mi z nemecka nic neposlal. Proste me ihned po vypovedi vyskrtli ze systemu a tim to zkoncilo. Tak tohle je teda sila.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #3 : Červen 15, 2013, 06:57:37 pm »

No ta cast, kde te pojistovna hned po skonceni pracovniho pomeru vyrazila, ta je mi dost divna... Co presne ti napsali? To je podle mne na advokata - pokud mas nejakeho, ktery by jim par radku napsal, odrazil bych se prave od toho...meli by ti az rok a pul platit nemocenskou.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #4 : Červen 15, 2013, 07:51:29 pm »

No me nenapsali vubec nic. Ja jsem pobiral nemocenskou 6tydnu od zamestnavatele a po tech 6 tydnech jsem je kontaktoval s tim, že jsem i nadale na neschopence a odeslal jim tu neschopenku v nemcine. Dlouho se nic nedelo a tak jsem to nepsal a poslal jeste jednou a nejaka zenska mi odepsala, ze chce podrobnou lekarskou zpravu od meho lekare a chce ji v nemcine i s razitkem. Do druheho dne ji mela a uz se zase 14dni nikdo neozval. Tak jsem to zacal resit jinak. Najal jsem si v cesku tlumocnici a ta mi to zacala obvolavat. Volala do AOK a tam se s nama vubec nechteli bavit. Nakonec nas prepojili k nejakemu velmi neprijemnemu panovi a ten se podival do systemu a rekl, ze me ke dni vypovedi odhlasili a ze se mam jit prihlasit na pracak. Jenze ja nemam v D odpracovano 12 mesicu a taky mi to pripada jako nesmysl, protoze jsem momentalne prace neschopen a na uradu prace nemam co delat. Pak se zacal ptat jestli bych alespon nezvladl nejakou lehci praci apod. nesmysly. A to ze dostali ode me nejakou postu zapreli. Vse mam ale v emailech. Pak jsme teda volali na urazovou pojistovnu a tam jsme nedopadli o nic lip. Zaslali mi akorat nejaky dotaznik ohledne te nehody a problem s AOK oni resit nechteji a nebudou. Takze ja se mam lecit a resit zdravotni stav a misto toho se od rana do vecera zybyvam timhle a nevim ceho se chytit.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #5 : Červen 17, 2013, 10:22:08 am »

Na pracaku se musis ohlasit hned, jak se o vypovedi dozvis - tedy ne az pracovni pomer skonci, ale hned, jak to zjistis. Jak to ale je v pripade nemoci, zda po tobe nekdo muze chtit, abys na ten pracak prece jen dojel...to bohuzel nevim.
Jinak u te kasy podle mne mas narok na nemocenskou, takze zadne odhlasili...vypoved prisla az pote, co jsi zapocal pracovni neshcopnost. To je podle mne jen pokus te zprudit a primet te promeskat nejakou lhutu. Na to by se fakt asi hodil, aby jim nekdo napsal pravnictinou...
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #6 : Červen 17, 2013, 07:01:25 pm »

Dnes jsem obehal urad prace v cesku a poradce eures kontaktoval mezistatni centrum uhrad v praze a vsechno se sepsalo a uz je kontaktovali. Dale se doho zapojila nejaka instituce jmenem Solvit, ktera resi a taha lidi v eu z problemu. Je to pryy otazka dvou dnu kdy se uvidi co a jak. Pokud to nepomuze, tak nastoupi advokat.
Zaznamenáno
scorpio131170



Karma: 13
Příspěvků: 168



« Odpověď #7 : Červen 18, 2013, 05:10:18 pm »

Jak uz Kleena psal, hned jak jsi se dozvedel, ze te ceka vypoved, ci hned jak jsi to mel piseme v ruce, tak jsi mel bezet na urad prace a to bez ohledu na to, jestli mas nebo nemas odpracovanich 12 mesicu a bez ohledu na to, ze jsi byl jeste na neschopence.
Pracak by ti sice neplatil podporu, ale pracak je povinnen ti aspon po dobu neschopnosti platit zdravotni a socialni pojisteni.
Vzhledem k tomu, ze jsi se na pracaku nenahlasil, tak pojistovna uz nedostavala od zamestnavatele zadne prispevky, totiz te jako neplatce odhlasila i pojistovna.
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #8 : Červen 18, 2013, 09:21:58 pm »

Tak ja ti jeste jednou vysvetlim situaci. Ihned po urazu jsem odjel do ceska a mel jsem mesic sadru na ruce. Nemam v nemecku bydleni a tudiz e nemuzu nahlasit na nemecky urad prace a ani nejsem povinny jet 1000km se sadrou na ruce resit urad prace. Byl jsem a jsem v pracovni neschopnosti. Kdybych se vymlel v aute cestou do prace a za tyden by me vykopli a ja bych lezel nekde na srot nekolik mesicu v nemocnici, tak by me taky vyradili z pojisteni a nic by nehradili??? Nebo bych se nechal vleze odvezt na urad prace? Neco tady nehraje.......Vcera jsem se byl ptat na ceskem uradu prace ani tady me nemuzou zaevidovat, protoze jsem na neschopence. Pokud jsem na neschopence, tak se ma o me postarat ten stat u ktereho jsem byl pojisteny. Ja seru na nejake pojisteni. Jedna se mi hlavne o nemocenskou, kterou mi nehradi. V tom pripade at mi nemecko vyplati zpet zdravotni pojisteni co jsem po tu dobu prace v nemecku uhradil.
« Poslední změna: Červen 18, 2013, 09:33:10 pm od honza3333 » Zaznamenáno
scorpio131170



Karma: 13
Příspěvků: 168



« Odpověď #9 : Červen 18, 2013, 10:09:17 pm »

Tvoji situaci jsem pochopil. Jen ti pisu jak to ted nejspise vidi zdravotni pojistovna a nejspis i nemecky stat.
I presto ze jsi tu jako kamionak nemel hlaseni pobyt, tak jsi tu vypoved mel na pracaku nahlasit.
Bud by se oni pak domluvili s tvym byvalym zamestnavatelem, ze ti po dobu tvy neschopnosti nesmi dat vypoved a musi ti dale platit veskere davky (zdravotni pojisteni....atd.), nebo by za tebe pracak po dobu tve neschopnosti tyto davky platit.
At uz se ti to zda byt logicke, nebo ne, proste takhle to v ocich nemeckych urada ted zrejme je. V jejich ocich jsi porusil svoji povinnost a nenahlasil jsi, ze ti zamestnavatel dal vypoved. Je nezajima kde jsi v dobe urazu mel ci nemel hlaseni pobyt.

No uvidis. Snad to brzo vyresis.
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #10 : Červen 19, 2013, 10:53:30 am »

Takze dnes mi odpovedela AOK, ze mi byla uznana nemocenska nemeckym lekarem na dalku.... pouze 8dni. Fraktura se vyleci za tyden..... Dali mi radu, ze pokud nejsem prace schopen, tak si mam najit lehci praci.  Škleb Ja uz nemam slov. Jeste ze to mam pisemne pro soud. Tohle by se nestalo snad ani v cesku.
Zaznamenáno
scorpio131170



Karma: 13
Příspěvků: 168



« Odpověď #11 : Červen 20, 2013, 05:43:09 pm »

Tak hodne stesty se soudy, snad se neceho dovolas!?  Mrknutí

Hned jak jsi dostal vypoved, tak jsi jako prvni mel proti tomu dat pisemny nesouhlas (Einspruch), aby jsi ziskal cas a hned to resit s pracakem (i presto ze tu nemas bydliste a nemas odpracovani rok), popripade rovnou s advokatem.
Tim ze jsi to neudelal, tak jsi nahral jak ex zamestnavateli, tak pojistovne a soudy by se mohli trochu protahnout.

Doufam ze mas advokatni pojisteni (Rechtschutzversicherung), aby jsi nakonec neprisel o vic penez, nez co ti pojistovna dluzi?!
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #12 : Červen 20, 2013, 07:38:23 pm »

Pripada ti normalni aby clovek ktery se zranil a je v pracovni neschopnosti resil advokaty apod. veci. Me ma zajimat pouze muj zdravotni stav a to abych dodrzoval lecebny rezim. Ja jsem byl pojisteny a platil jsem dane a proto se nemuze dit to co se deje. Pripada ti lidske aby jsi pozadal asi 10x o zaslani nemocenskych davek na ktere mas narok a oni ti odpovedeli, ze pokud jsi mel zraneni a nemuzes vykonavat tezkou praci, tak si mas najit neco co zvladnes?? Ja nemuzu sednout do auta a jet se prihlasit na urad prace v nemecku, protoze mi doktor stanovil rezim vychazek od 12 do 18h. Do nemecka to mam 960km a doktor mi cestu zakazal. Mam to pisemne. Uz jsem ti tady uvedl, že kdybych se naboural v aute a lezel 3mesice v bezvedomi, tak se proberu a budu bez penez, pojisteni a prace? Precti si prosim co ti tady pisu a trochu se zamysli. Podotykam, ze to neni nic proti tobe.
Zaznamenáno
scorpio131170



Karma: 13
Příspěvků: 168



« Odpověď #13 : Červen 20, 2013, 09:23:24 pm »

Ja ti tady Honzo nepisu ze je to co se deje normalni a lidsky.
Ja se ti spis snazim vysvetlit, jak se na tvuj problem zrejme divaji nemecke urady/instituce!

No az se zacnes s nimi soudit, tak se dovis co za tim vsim je.
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #14 : Červen 20, 2013, 09:58:38 pm »

Vcera jsem to predal necemu co se nazyva evropsky ochrance prav. Dnes mi volali a doptavali se na nektere informace. Jsem zvedavy co se z toho vyklube.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Regensburk.de © 2013
Stránky krajanů o životě v Regensburku - Německu. O srazech a akcích, zábavě, práci, ubytování, studiu v Regensburku, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení, spolujízda - autostop z a do Regensburku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Regensburku.

Odkazy | englisch online lernen | amerikanisches englisch lernen | chinesisch lernen | russisch lernen | dänisch online lernen | niederländisch lernen | deutsch online lernen | polnisch lernen | serbisch lernen | tschechisch online lernen | kroatisch lernen | portugiesisch lernen | ungarisch lernen | schwedisch online lernen | französisch online lernen | italienisch lernen | finnisch lernen | türkisch lernen |