Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Daňové přiznání pro práci 1/2 roku v ČR a 1/2 v DE  (Přečteno 40920 krát)
fenot



Karma: 2
Příspěvků: 34



« : Únor 09, 2013, 07:39:32 pm »

Ahoj, chtěl jsem se zeptat. V sprnu jsem odjel pracovat do DE a do té doby jsem pracoval v ČR. Jak to je s podáním daňového přiznání. Každý říká něco jiného jak v ČR tak i zde. Musím podat 2 jedno v ČR a jedno v DE? Pokud stačí 1 například v DE (pokud je to lepší) musím přeložit veškeré dokumenty například z českého zaměstnání apod? Kdy je termín daňového přiznání v DE?

Děkuji všem za pomoc
Zaznamenáno
paradajz



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #1 : Únor 10, 2013, 10:18:32 am »

Ahoj mam podobny dotaz. Ja som zacal pracovat v Mnichove 1.9 dovtedy som pracoval v Cechach. Pokial viem v ramci EU je to tak ze ak clovek odpracuje tusim 168dni v jednom state tak podava danove priznanie v tom state. Ja by som teda a myslim ze aj ty podavat v Cechach. Pre mna by este mala platit povinnnost podat na slovensku ze som bol rezident v Cechach. Netusim ale ci treba riesit aj nieco tu v Nemecku myslim ze nie akurat treba ziskat potvrdenie o zdanitelnych prijmoch za tie mesiace co clovek pracoval minuly rok v Mnichove.
Aspon tak tomu chapem ja....
Zaznamenáno
danoneda



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #2 : Únor 12, 2013, 11:18:18 pm »

Ahojky, tenhle problém jsem s manželem řešili loni. V ČR musíš podat daňové přiznání za rok 2012 (do 31.3.2013 - jinak dostaneš minimálně pokutu 500,- za pozdní podání !!!) + přepočítat hrubou mzdu v eurech na české koruny podle kurzu, který určuje Česká národní banka. Na přiznání jsou nato kolonky. Pak tuto stejnou částku z Německa odečteš tak, aby si zamezil dvojímu zdanění a české příjmy zdaníš. Pokud celý další rok nebudeš pracovat v ČR, musíš vyplnit čestné prohlášení, které ti dají na FÚ, že v Čechách nemáš žádné zdanitelné příjmy, ale to tě čeká až v roce 2014. No a co se týká Německa, tam se daně zpracovávají tak, že máš dva roky nato, aby sis je nechal zpracovat. Př. máš celý rok 2014 na zpracování roku 2012 - je jedno jestli se jedná o polovinu roku nebo celý rok. Po vypracování to cca FÚ v Německu trvá 4 měsíce než to vyřídí. Pro zajímavost je to kratší doba než jsme čekali na přídavky na děti - to trvalo 8 měsíců, ale se zpětnou vazbou :-). Snad jsem pomohla, zatím.
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #3 : Únor 18, 2013, 11:19:42 pm »

moc se v něm.daních neorientuji a ani to nemám v úmyslu. Od toho jsou dan. poradci. Nicméně to co psala danoneda o lhůtách v D - asi záleží na Steuerklasse. Já mám III. a jednoho dne takhle v říjnu 2011 jsem měl ve schránce dopis z Finanzamtu že mě upozorňují, že jsem "zapomněl" odevzdat rok 2010 a že mi dávají 10 (!) dnů. Tak nevím jak je to s těmi 2 roky. Asi jiná Steuerklasse...
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #4 : Únor 19, 2013, 11:09:17 am »

Nevim pres, z jakych pohnutek ty dopisy posilaji, ale ja dostal vsehovsudy jeden (a to sve dane z principu odevzdavam az tesne pred uplynutim one - ctyrlete - viz zde, vcetne kalkulacky: http://www.steuertipps.de/steuererklaerung-finanzamt/themen/abgabefrist-fuer-die-freiwillige-steuererklaerung) lhuty.
Tenkrat jsem tam zavolal, rekl, ze na otm pracuji, a vic jsem od nich nikdy neslysel.

Pozor, neco jineho to je, kdyz je clovek podnikatel, nebo z jineho duvodu ma povinnost danove priznani podat.
« Poslední změna: Únor 19, 2013, 01:36:48 pm od kleena » Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
kalkulka



Karma: 4
Příspěvků: 113


« Odpověď #5 : Únor 20, 2013, 08:52:39 pm »

Pokud já vím, tak pokud v Německu podáš daňové přiznání jednou, tak už ho musíš podávat každý rok.

Pokud ho děláš sám, musíš ho odevzdat do konce května, pokud s poradcem, tak do konce srpna (možná i o něco později).

Zaznamenáno
honsberg



Karma: 0
Příspěvků: 8


« Odpověď #6 : Září 15, 2013, 04:10:42 pm »

staci dolozit danove priznani z cz za dany rok, jsou na to ofiko formulare ke stazeni na  D amtech ,o)
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #7 : Září 15, 2013, 07:47:40 pm »

Nastoupil jsem 14.1.2013 v D a 20.3.2013 jsem se v praci zranil a od te doby jsem na nemocenske a podle lekaru budu az do cca unora 2014. Takze odpracovano asi 2mesice a zbytek nemoc. Budu mit asi stejnou povinnost jako bych cely ro pracoval nebo mate s tím nekdo zkusenost? Diky.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Regensburk.de © 2013
Stránky krajanů o životě v Regensburku - Německu. O srazech a akcích, zábavě, práci, ubytování, studiu v Regensburku, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení, spolujízda - autostop z a do Regensburku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Regensburku.

Odkazy | englisch online lernen | amerikanisches englisch lernen | chinesisch lernen | russisch lernen | dänisch online lernen | niederländisch lernen | deutsch online lernen | polnisch lernen | serbisch lernen | tschechisch online lernen | kroatisch lernen | portugiesisch lernen | ungarisch lernen | schwedisch online lernen | französisch online lernen | italienisch lernen | finnisch lernen | türkisch lernen |