Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Lohnsteuerkarte???  (Přečteno 21942 krát)
Jaromir86



Karma: 0
Příspěvků: 13


« : Duben 26, 2012, 06:16:09 pm »

Zdravim Vás všechny,

chtěl bych poprosit o radu.Přestěhoval jsem se s přítelkyní do Mnichova a začal hledat práci.
Našel!Něco pro začátek, ale to je jedno, musím na zkušební dobu.Týden.To je v poho,ale zaměstnavatel po mě chce nějakou kartu daně z příjmu(Lohnsteuerkarte) a daňové identifikační číslo(Stuer-ID-Nummer).Ale já opravdu nevím o co jde Pláč .Zatím jsem evidovaný v ČR na pracáku,ale kontroly mám na Bundesagentur.Nevím jestli je to duležitý,ale nikdy jsem nepracoval jako OSVČ.

Jinak díky za všechny ostatní rady na fórech.Dost nám to pomohlo vyřídit skoro vše potřebné.

Jarda
Zaznamenáno
Jenna



Karma: 8
Příspěvků: 50


« Odpověď #1 : Duben 26, 2012, 07:48:11 pm »


V principu po prihlaseni se na urade (Meldebehörde), v mista bydliste, ti poslou St- ID Nummer automaticky..

http://www.bzst.de/DE/Steuern_National/Steueridentifikationsnummer/steuerid_node.html

Das BZSt teilt Ihnen Ihre IdNr zu, sobald die Meldebehörde dem BZSt die benötigten Daten übermittelt hat.

Sollte Ihnen nach drei Monaten noch keine IdNr mitgeteilt worden sein, können Sie dem BZSt Ihre persönlichen Daten (Name, Vorname, Anschrift (Straße, Hausnummer, Postleitzahl, Wohnort), Geburtsdatum, Geburtsort) mitteilen. Das BZSt wird sich dann mit der Meldebehörde in Verbindung setzen und Ihnen die IdNr mitteilen.


Lohnsteuerkarte Ti vyda Finanzamt dle mista bydliste. A pocitam, ze by se o St.ID Nummer mohli postarat sami... Takze bych rovnou zasla jen na Finanzamt.. (ono staci normalne tam jen zavolat a posilaji to postou, ale nevim, jak v Tvem pripade, kdyz asi Tva data jestou nejsou v systemu)..
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Regensburk.de © 2013
Stránky krajanů o životě v Regensburku - Německu. O srazech a akcích, zábavě, práci, ubytování, studiu v Regensburku, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení, spolujízda - autostop z a do Regensburku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Regensburku.

Odkazy | englisch online lernen | amerikanisches englisch lernen | chinesisch lernen | russisch lernen | dänisch online lernen | niederländisch lernen | deutsch online lernen | polnisch lernen | serbisch lernen | tschechisch online lernen | kroatisch lernen | portugiesisch lernen | ungarisch lernen | schwedisch online lernen | französisch online lernen | italienisch lernen | finnisch lernen | türkisch lernen |