Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: 1 [2] 3   Dolů
 
Autor Téma: Přídavky z Německa  (Přečteno 269366 krát)
jirike
Host
« Odpověď #15 : Leden 01, 2014, 05:56:19 pm »

Takze jeste jednou.
Manzele se rozvedli, zena s ditetem odesli do CR. Otec je trvale zijici a pracujici v Nemecku. Prvni rok, dva, zena dostavala na dite pridavky z Nemecka, pote byly pridavky pozastaveny a pozdeji dorovnany a par mesicu znovu vyplaceny. Ovsem po par mesicich znovu pozastaveny a od te doby pridavky Familienkasse nevyplaci, tak me zajimalo, proc, a rada lidi z ruznych diskuzi se shodla na tom, ze zena na tyto pridavky narok nema, pokud dite zije v CR, coz mi prijde vcelku logicke a prislo by mi dost nefer, aby diky otci, ktery zije a pracuje v Nemecku, si naplnila penezenku matka zijici s ditetem v CR. Takze vi tady nekdo, jak to doopravdy je?Co???

Chybi tady nekolik informaci. Např. to, co urcite poslali z Familienkasse, duvod proc pozastavuji vyplaceni.
Proti kteremu bych se okamžite odvolal.
Mam tady sice 50strankovou novelu z 2010 kde se to jasne pise...

A stručne receno je to tak :
Dite ma přednostní narok v zemi trvaleho bydliste tedy v ČR.
Pozadam. Dostavam. Tedy matka v tomto pripade.
Ale protoze jeden z rodicu pracuje v jine zemi EU (otec-Německo) a v te zemi jsou pridavky na deti vetsi.... Vznika - ZE ZAKONA, Z TETO NORMY EU - narok na dorovnani německou Familienkasse na uroven německého kindergeld.
Tedy priklad. Nevim presne tak se popr omlouvam.
V ČR pridavek na dítě 500Kc (cca 20eur) nebo zadny pokud rodice vydelavaji vic.
Vezmu papir o priznani pridavku nebo papir o zamitnuti pridavku z ČR.
Spolu s vyplnenyma formularema z Familienkasse a kopiema rodnych listu, popr. potvrezeni zamestnavatele, prihlaseni k pobytu v Německu. ...
A samotnou zadost poslat na Familienkasse.
Ja sam sem to jeste nedostal a sam cekam a budou me to vyplacet zpetne od 11/2011 a odvolani uz sem poslal na dve deti zijici v ČR.
Vratim se k prikladu :
Kamarad Slovak dostava uz 4roky na dve deti po odecteni pridavku na Slovensku,  cca 160 eur na kazde ackoli mamka deti i deti ziji na Slovensku.
Studuji VS obe a je jim 20 a 22.
V Nemecku se plati do dokonceni studia nebo nastup do prace nebo do 26let myslim.

Je me uplne jedno na cem se schoduji lide na forech a jinde.
Zakon je zakon.
Muzu na PC najit i samotny zakon EU a jeho dve novely ktere sem cele prostudoval.
Dohromady je to kniha na par dni.
A posledni vec.
Pridavky jsou pro deti a proto aby se meli lepe at jsou kde jsou.
Toho kdo se o dite/deti stara to stoji 10x-20x vic nejen financne, ale i jinak...

Nazyvat to  plneni penezenky matky na ukor otce pracujiciho je dalsi ulet autora/autorky ktery/a evidentne nema ani krapek predstav o financnich potrebach deti...
Navic to vyplaci stat a ja bych to te matce a detem spise pral...
Vychovat deti a nechat na to stat neco pridat je jediny druh podpory statu kterou schvaluju.
Bez novych a dalsich deti nebude radosti pro jejich rodice a !! nebudou duchody pro nase rodice ani pro nas...

Vam vsem hlavne zdravi a štěstí do Noveho roku
« Poslední změna: Listopad 08, 2014, 02:37:20 am od David » Zaznamenáno
MURKO



Karma: 1
Příspěvků: 16


« Odpověď #16 : Duben 08, 2014, 05:28:05 pm »

dobry den pracuji v nemecku jsem rozvedeny ale ziju s manželkou  mam byt ještě v nemecku a mame jedno dite ,,,,,,,,,,,,,,manželka pobira  peníze v cr a ja budu zadat v nemecku  o kindrgeld zpatecne  a nemecka strana to vyrovna  zpetne az 5 nebo 4roky  Úsměv Úsměv Úsměv :)tak toje a funguje ale je lepsi když si nekoho zaplatite 1000 az 1500 za vyplneny formulare vdy jstim byli problémy ale co vim tak od nového roku to ma nastarosti pouze jeden urad  a pracovnici který tomu rozumi proto nastali třeba problémy ze jednou vam davky vyplatli a podruhe zase ne Co??? Co???
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #17 : Duben 08, 2014, 09:26:57 pm »

Murko který úřad ??
Zaznamenáno
rusna
Host
« Odpověď #18 : Duben 09, 2014, 08:57:20 pm »

Ja jsem dostal Kindergeld zpetne od te doby,co jsem zacal sypat peníze do nem.soc.systemu.
Zena musela ukoncit mateřskou v CR,na to pozor.
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #19 : Květen 22, 2014, 10:19:08 pm »

to je blbost ze dostane pridavky na dite  ktere zije v Cechach.Je mozny ze bude myt danovy odlehceni evt.Otazka je jestly pracuje pres nemckou firmu a plati dane v Nemecku.Kdyz pracuje  pres ceskou firmu tak nema zadny narok protoze neplati dane v nemecku
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #20 : Květen 23, 2014, 04:30:40 am »

Blbost ? A ty lidi co je dostavaji ? Lzou ?
Milane nic ve zlem, ale nikdo se neptal na domněnky.
Fakta a osobni zkušenosti.
Precti si smernici EU.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #21 : Květen 23, 2014, 08:20:47 am »

Jirike clovece co nemas spanku:)?
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #22 : Květen 23, 2014, 11:17:06 am »

to je blbost ze dostane pridavky na dite  ktere zije v Cechach.Je mozny ze bude myt danovy odlehceni evt.Otazka je jestly pracuje pres nemckou firmu a plati dane v Nemecku.Kdyz pracuje  pres ceskou firmu tak nema zadny narok protoze neplati dane v nemecku
To nebude přesné - kdo tu pracuje, má evidentně nárok na Kindergeld. Zrovna to občas propírají v televizi (na příkladu sezónních zaměstnanců a jejich v Polsku a Rumunsku žijící děti).
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #23 : Květen 23, 2014, 07:33:07 pm »

Já bych měl konkrétní dotazy:

Je pravda, že všichni Češi spadají centrálně při podání žádosti pod Familienkasse Bautzen?

Odeslal někdo žádost na Familienkasse dle svého bydliště a byla mu tam vyřízena?

Může být rozdíl v zuständige Familienkasse (Bautzen versus dle bydliště) v tom, jestli źije rodina celá v DE nebo jen část?

Děkuji velmi za vaše postřehy a rady.

P.S.
Na můj dotaz mailem do Bautzen jak postupovat přišel jen email se všemi formuláři v PDF plus neskutečně dlouhý seznam dalších potvrzení z ČR a DE (od rodného listu manželky přes všelijaká potvrzení z českých radnic, potvrzení o studium má 3 strany atd.)  Extrém

Současně jsem ale na centrálním webu Familienkasse vyplnil online Antrag a přišlo vše zpět mailem k vytištění a podepsání vč. Formular-ID s dovětkem ať přiložím jakékoli potvrzení o studiu dítěte a ať to pošlu zpět do - Regensburgu. Nic víc nechtějí... Další extrém

Na infolinku Familienkasse se mi zatím volat nechce, neb mám obavy že mě pošlou do Bautzen Škleb
« Poslední změna: Květen 23, 2014, 07:40:44 pm od petr69 » Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #24 : Květen 23, 2014, 09:21:21 pm »

Petre presne tak. Posilal sem vse na příslušný úřad dle bydliště,  včetně uplne vseho co chtěli.
Zadost me byla zamitnuta s tim, ze deti ziji v ČR a ja nemam narok.
Nastudoval jsem vsechny zakony EU a chtel je pouzit pri odvolani a pozadal německou ucetni aby me s odvolanim pomohla.
Ta zvolila uplne jinou formu odvolani a pokud jsem spravne pochopil, tak krom zákonného naroku, oduvodnila ekonomickou závislosti mych deti na me...
Velice pozde jsem se dozvedel radu at je prihlasim k pobytu tady, uz jen tim ze to jsou moje deti na to maji narok, bez ohledu na to, kolik casu tady travi a zo cely proces urychluje...
V ČR mohou studovat i bydlet zrovna tak...
No odvolani prijali a predali do Bautzen...
A pak uz klasika, cekani a volani a nic se nedeje.
Advokatka me poradila jeste vyckat, dat jim vic casu, vyresime zatim jeden problém a pokud se nic nezmeni tak se do nich pusti ona.

Nicmene mam kamarada Slovaka, kteremu naprosto totez, taky na dve náctilete dcery trvalo jen tri měsíce a pritom jsme oba poslali naprosto totez...
Myslim rodne listy, potvrzeni cz socialky, studia, zamestnani moje i matky...
Vsechno stejny...
Od podani prvni zadosti je to v mem pripade uz vic nez 2,5roku.

P.S.
Jenze Bautzen je pretizeny, krom par tisicovek Čechů,  resi i par milionu Polaku... Smích
« Poslední změna: Květen 23, 2014, 09:27:56 pm od jirike » Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #25 : Květen 23, 2014, 09:32:10 pm »

jen doplnující dotaz ten tvůj kamarád - Slovák, to měl za 3 měsíce z Bautzen nebo své Familienkassy v bydlišti?

Už mě taky napadlo, že mě možná později z Regensb. vyzvou k doložení dalších potvrzení anebo až si přečtou bydliště mé ženy a dcery v ČR tak to přepošlou do Bautzen

No to bude asi ještě maratón Šok

I tak, díky Jirko
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #26 : Květen 23, 2014, 10:28:14 pm »


Ano vse na mistni pobocce podle bydliste.
Rozdil je jen v case, zadal skoro o 3roky driv a pokud se ve vnitřním fungovani uradu neco menilo, tak to muze byt duvod.
Jinak sem postupoval presne jako on, vcetne vsech doplnujicich dokumentu.
 Kroutím očima
« Poslední změna: Květen 24, 2014, 06:29:53 am od jirike » Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #27 : Květen 24, 2014, 08:40:26 pm »

Díky za info Jirko,

pochopil jsem, že příběh tvého kamaráda je už nějaký ten pátek zpátky, ale i tak jsem se rozhodl, že začnu své putování v Regensburgu. A uvidíme... Mrknutí
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #28 : Květen 25, 2014, 08:56:49 am »

bohuzel je to tak.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #29 : Květen 25, 2014, 09:28:09 am »

Díky za info Jirko,

pochopil jsem, že příběh tvého kamaráda je už nějaký ten pátek zpátky, ale i tak jsem se rozhodl, že začnu své putování v Regensburgu. A uvidíme... Mrknutí

Urcite budu rad a myslim ze nejen ja, pokud se podelis o dalsi poznatky z dalsiho prubehu a pokud bude nejaky konkretni problem a jak si ho vyresil... Úsměv Dik
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Regensburk.de © 2013
Stránky krajanů o životě v Regensburku - Německu. O srazech a akcích, zábavě, práci, ubytování, studiu v Regensburku, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení, spolujízda - autostop z a do Regensburku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Regensburku.

Odkazy | englisch online lernen | amerikanisches englisch lernen | chinesisch lernen | russisch lernen | dänisch online lernen | niederländisch lernen | deutsch online lernen | polnisch lernen | serbisch lernen | tschechisch online lernen | kroatisch lernen | portugiesisch lernen | ungarisch lernen | schwedisch online lernen | französisch online lernen | italienisch lernen | finnisch lernen | türkisch lernen |