Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: pracovne povolenie bez pobytu?  (Přečteno 41037 krát)
mrvik



Karma: 0
Příspěvků: 5


« : Červen 03, 2010, 06:29:03 am »

Zdar komunita!
Rad by som si vyjasnil urcite detaily.Forum som poctivo presiel ale rad by som sa dozvedel ako postupovat v mojom pripade. Od 1.8 (za 2 mesiace) nastupujem konecne po dlhych vyjednavackach do novej prace , zmluva je podpisana vsetci sme spokojni. Problem je ale ze zatial zijeme v UK a planujeme sa prestahovat az na Day1 (1.Valím oči! Super! mojej novej prace v de cize adresu v de este nemam a zamestnavatel mi posiela vsetky nalezitosti sem do UK. Nieje mi jasne ako postupovat na arbeitsamte pri vybavovani povolenia.Aky je prvy krok? treba sa tam objednat a dostat presny termin ako tu v uk alebo sa tam caka ako u doktora - kto sa objavi ten ide do rady? Neposlu ma hned prec kym nebudem resident? a tiez mi nieje jasne na ktoru pobocku sa mam obratit ak moj job je v multibrutal Úsměv korporacii (GE) ale moj konkretny job nieje viazany na ziadnu geografiu (budem home based a cestovat kam treba), vybral som si Mnichov pre blizkost k rodine na SK. Lohnkarte a Krankenkasse planujem vybavit az cez prvy mesiac v DE co tie neviem ci je to prave ale budiz. A muim sa vobez dostavit osobne na ten arbeitsamt? nestaci to postou (uk system)?
1000x diiik
Zaznamenáno
Nadka



Karma: -17
Příspěvků: 23


« Odpověď #1 : Červen 10, 2010, 11:33:58 am »

Ahoj aj my sme sa stahovali az v den D. Povolenie vybavoval manzel v spolupraci so sekretarkou. Postou,faxom, telefonicky, emailom.... Úsměv A kedze sme tu tiez este nemali adresu, tak povolenie bolo dorucene na adresu firmy. Dostal ho najprv na rok a bol na nom uvedeny aj zamestnavatel,dokonca vo firme zostal orginal a manzel mal len kopiu. Po roku sme boli potom osobne na Arbeitsamte vybavit neobmedzene prac.povolenie a volala som tam ci si treba urobit termin,ale nerobia to, prides a cakas, teda nikto tam nebol... Úsměv Ale nefungovali im prave pocitace,tak sme museli dojst znova.
Takze myslim si,ze by si to mohol skusit tam, kde sidli firma. Inac trvalo to asi mesiac,kym sa to vybavilo, chceli zdokladovat, ze manzel bude pracovat ako inzinier a bude aj tak zarabat,len uz nechceli dokazt, ze tam nenasli ineho Nemca. Úsměv
Takze urcite sa to da vybavit aj na dialku.....
Tak vela stastia a pevne nervy.
Zaznamenáno
kalkulka



Karma: 4
Příspěvků: 113


« Odpověď #2 : Červen 11, 2010, 08:53:55 pm »

Zkus poprosit zamestnavatele, at ti pracovni povoleni zaridi on. Ja to tak udelala a oni mi bez problemu pomohli (v te dobe jsem ani nevedela, kde budu bydlet), vse jsme vyridili postou, potrebovali akorat kopii pasu a muj podpis. Mam dojem, ze ke vsemu ostatnimu (banka, pojisteni atd.) jsem uz to bydliste v Nemecku potrebovala.
Zaznamenáno
sunnycat



Karma: 1
Příspěvků: 7


« Odpověď #3 : Červen 14, 2010, 12:09:24 am »

Ahoj, pracovní pvolení vyřizuje zaměstnavatel a obejde se to bez tvé přítomnosti. Právě na něj také čekám. Já potřebovala jen tzv. Freizügigkeits Bescheinigung, které jsem po předložení pasu dostala na Ausländeramt v Mnichově a pak poslala zaměstnavateli, který momentálně vše vyřizuje.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Regensburk.de © 2013
Stránky krajanů o životě v Regensburku - Německu. O srazech a akcích, zábavě, práci, ubytování, studiu v Regensburku, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení, spolujízda - autostop z a do Regensburku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Regensburku.

Odkazy | englisch online lernen | amerikanisches englisch lernen | chinesisch lernen | russisch lernen | dänisch online lernen | niederländisch lernen | deutsch online lernen | polnisch lernen | serbisch lernen | tschechisch online lernen | kroatisch lernen | portugiesisch lernen | ungarisch lernen | schwedisch online lernen | französisch online lernen | italienisch lernen | finnisch lernen | türkisch lernen |