Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: Neomezene pracovni povoleni po svatbe!  (Přečteno 134476 krát)
Jaennette



Karma: 0
Příspěvků: 4


« : Březen 11, 2010, 09:45:06 am »

Ahojky lidicky,
i ja jsem se rozhodla vdat, ale za rakusana pracujiciho v Mnichove. Mela jsem pracovni povoleni vystavene na rok, ale o praci jsem po pul roce prisla z financnich duvodu firmy. Ted bych mela super job od kvetna, ale je pres personalni firmu (ANU) a pro takovouto cinnost potrebuju neomezene prac.povoleni. Brat se budeme 17.4.2010 v CR. Chtela bych se vas zeptat, zda nekdo mate zkusenost, jak dlouho vystaveni neomezeneho prac. povoleni trva. Mam jeste cesky OP a k snatku pouziji adresu v CR co mam na OP. Jsem ale od roku 2008 nahlasena k pobytu v Nemecku. Tak mam trochu obavy ze to muze pridelavat problemy, protoze budu mit na oddacim liste ceskou adresu a nahlaseni k pobytu mam uz od r. 2008. I tu bych rada uvitala vas nazor! Diky moc a preji pekny den.
Zaznamenáno
Macouch



Karma: 21
Příspěvků: 310



« Odpověď #1 : Březen 11, 2010, 11:05:17 am »

Na oddacim liste (stejne jako na rodnem) zadna adresa neni. Nos s sebu pas + potvrzeni o nahlaseni z KVR, to staci.

Po svatbe musis na oddacim liste nechat v Praze udelat apostilu. Pak teprve nechas rodny list prelozit (udelej si u notare overenou kopii a s tou jdi za prekladatelem, on ti k ni nacvakne list s prekladem, prijde mi to lepsi, nez mit preklad na originalu).
Pak jdi na pracak a prines tam ten oddaci list, potvrzeni z KVR, ze jsi tu nahlasena, potvrzeni, ze je tu nahlaseny manzel + jeho neomezene pracovni povoleni a pasy obou.No a pak to trvalo 10 minut....


Jinak vsechny dokumeny co potrebujes ke svatbe najdes tu: (pritel je musi nechat soudne prelozit)
http://www.praha1.cz/cps/psv-odbory-uzavreni-manzelstvi.html

Protoze si beres cizince, tak muzes pozadat o zapsani jmena ve tvaru bez "-ova". Je na to formular, rekni si o nej na matrice, jestli chces.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #2 : Březen 11, 2010, 11:39:12 am »

...nicmene si nejsem jist, jestli dostanes neomezene pracovni povoleni pro Nemecko tim, ze si vezmes Rakusana.
Podle mne automaticky ne.

Spis bych sel na pracak klidne i ted a rekl, ze tu uz pres dva roky zijes, mas tu partnera, se kterym zijes ve spol, domacnosti a mas nabidku na praci a zadas o prac. povoleni. Podle mne ho uz dneska s velkou pravdepodobnosti normalne dostanes.

Jina moznost by byla, pozadat rovnou o rakouske obcanstvi (pokud to rakouske zakony okamzite po snatku s Rakusanem umoznuji) a s tim bys uz pak zadne nemecke pracovni povoleni nepotrebovala, protoze bys byla Rakusanka s neomezenym pristupm na nemecky pracovni trh.

Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Jaennette



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #3 : Březen 11, 2010, 01:28:00 pm »

Dekuji moc za rady,

na matrice v Cechach jsme uz byli a tam nam rekli co potrebujeme ke snatku. Jednim takovym dokumentem je "Ehefähigkeitszeugnis" a k tomu jsem si uz musela u nas vyzadat mezinarodni rodny list a nechala ho prelozit. Jestli na oddacim liste adresa neni, tak je to super. V Rakousku ji totiz maji. Meldezettel mam uz z unora, ale je na nem jeste me rodne prijmeni a ze jsem "ledig". Nemusim si doufam vyzadat novy i s novym prijmenim? .... i kdyz na druhou stranu v pase budu mit take stare prijmeni nez si vyzadam novy.
Jinak na to neomezene bych mela pry narok, to uz mi jednou pani na pracaku mezi dvermi vysvetlila :-)
Diky moc za rady, jsem rada ze jsem po dlouhe dobe nasla tady praci, tak mam ted jen obavy abych to do kvetna stihla :-)
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #4 : Březen 11, 2010, 03:34:40 pm »

Zmenu manzelskeho stavu bys samozrejme mela jit nahlasit na Meldebehörde (uz jen proto, ze se ti tim zmeni danova trida). Potom samozrejme dostanes novy "Meldezettel". Ale to az po svatbe Úsměv

Ne ze by mi do toho neco bylo, ale... pokud se berete v CR, na co mezinarodni rodny list pro tebe?? Ty jsi tam doma. Prekladat a superlegalizovat pak budete akorat ten oddaci list.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #5 : Březen 11, 2010, 06:14:30 pm »

Ahoj, gratuluju
Byt tebou tak bych se vzal oficialne v Nemecku popr. v Rakousku a v pak udelal někdy za pěkného počasí svatbu v ČR. Budeš tak mit nárok na obě občanství, viz clanek na Novinky.cz ... "Za případ, kdy čeští občané nepozbývají státní občanství ČR, je třeba považovat i situaci, kdy žadatelka podala žádost o cizí státní občanství proto, že hodlala se svým manželem a rodinou žít v jeho zemi,".

Ohledne prac. povoleni si pak zajdi na pracak, nemel by byt problem.

« Poslední změna: Březen 11, 2010, 10:40:10 pm od David » Zaznamenáno
Macouch



Karma: 21
Příspěvků: 310



« Odpověď #6 : Březen 11, 2010, 10:26:04 pm »

Ahoj, gratuluju
Byt tebou tak bych se vzal oficialne v Nemecku popr. v Rakousku a v pak udelal někdy za pěkného počasí svatbu v ČR. Budeš tak mit nárok na obě občanství, viz clanek na Novinky.cz ... "Za případ, kdy čeští občané nepozbývají státní občanství ČR, je třeba považovat i situaci, kdy žadatelka podala žádost o cizí státní občanství proto, že hodlala se svým manželem a rodinou žít v jeho zemi,".

Ohledne prac. povoleni si pak zajdi na pracak, nemel by byt problem.



ten clanek uz se tam neobjevi.... skoda

Ale to kde se beres, by na to jeslti dostanes obcanstvi vliv mit nemelo. Cirou nahodou jsem to ted resila s jednou pani na prazskem magistrate. Snatkem s cizincem to obcanstvi muzes ziskat, a ceske nepozbydes. Kdybys o nej ale zadal z duvodu, ze treba splnujes podminku, ze se v te cizi zemi zdrzujes dostatecne dlouho, tak to ceske pozbydes.

« Poslední změna: Březen 11, 2010, 10:39:15 pm od David » Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #7 : Březen 11, 2010, 10:40:26 pm »

díky, opraveno
Zaznamenáno
darling



Karma: 4
Příspěvků: 57


« Odpověď #8 : Březen 12, 2010, 09:48:02 am »

...nicmene si nejsem jist, jestli dostanes neomezene pracovni povoleni pro Nemecko tim, ze si vezmes Rakusana.
Podle mne automaticky ne.
Podle me ano, ja jsem si vzala Anglicana a dostala jsem neomezene pracovni povoleni uplne bez problemu.
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #9 : Březen 13, 2010, 09:45:12 pm »

Tak jsem se dočetl že Rakousko nepovoluje dvojí občanství, takže to co jsem předem psal nehraje roli.
http://www.bmeia.gv.at/botschaft/gk-hongkong/ratgeber/ratgeber-fuer-oesterreicherinnen/staatsbuergerschaft.html
http://www.bmeia.gv.at/botschaft/auslandsoesterreicher/ratgeber/staatsbuergerschaft.html
Vyjímkou jsou ale děti, ty můžou mít oboji, ale v 15ti letech se musi rozhodnou jestli chteji rakouske nebo ceske obcanstvi, popr. pokud se narodi v Nemecku, tak muzou mit 3 obcanstvi a od 15ti let dale ceske a nemecke.
« Poslední změna: Březen 13, 2010, 11:21:50 pm od David » Zaznamenáno
cervenakocka



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #10 : Březen 21, 2010, 11:35:36 am »

jen taková teoretická otázka, ten nápad s dvojí svatbou není až zas tak špatný nápad, jen jak by to bylo pak úředně? nedovedu si představit, že na české matrice vysvětluji, že svatba na českém území je jen divadlo:-) a na druhou stranu je nemožné říct příbuzným, že jsme se vzali v Německu.

Pro ostatní info....pokud máte trvalé bydliště v Německu, tak pro českou matriku potřebujete Aufenthaltsbescheinigung, to dostanete v Bürgerbüro, případně na Meldeamtu, k tomu je potřeba to opatřit apostillou (na Regierungspresidiu) a to nechat přeložit u soudního překladatele na českém území. Jinak poplatek na české matrice je 3.000 Kč, pokud nemáte trvalé bydliště v ČR

V jiných státech je možnost vystavení vícejazyčného oddacího listu, to bohužel v ČR ještě nefunguje. Takže po vystavení oddacího listu českou matrikou se musí oddací list nechat legalizovat nejdřív na Krajském úřadě správní odbor oddělení matrik a státního občanství a pak apostillu na Ministerstvu zahraničních věcí konzulární odbor, legalizační oddělení a pak nechat zase přeložit na německém území.

Jinak pak se člověk (po sňatku s Němcem) musí přihlásit na Ausländerbehörde...a dostane snad bez větších potíží povolení..ale myslím, že nejdřív pouze na 2 roky
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #11 : Březen 21, 2010, 07:52:15 pm »

Hmm, myslim, ze to budes muset pribuznym nejak vysvetlit Úsměv
Svatba "naostro" bude jen v jedne zemi, ve druhe muzete podle mne udelat maximalne hostinu. Vdana uz jsi, takze te na matrice ve veci snatku uz nebudou chtit videt.

S tim pobytem a superlegalizaci potvrzeni, chtel jsem namitat, ze u nas to nebylo potreba (oba Cesi, trv. pobyt v Nemecku, svatba v CR), jenze my cesky trvaly pobyt nikdy neodhlasili (coz je podle mne jediny rozumny postup - neztratis obcanku, moznost se v CR zdravotne pojistit apod.). Pro ceske urady proste mame trvaly pobyt v CR, pro nemecke v D.
Na matrice jsme potom uvadeli ceske trvale bydliste a soucasne jsme s podotekem, ze trvale zijeme v zahranici, zadali zapsani prijmeni zeny v muzskem tvaru. Nikdo se nicemu nedivil  Úsměv
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
milda34
Host
« Odpověď #12 : Březen 21, 2010, 11:29:13 pm »

Info k tematu: pokud by nekdo zadal o nemecke obcanstvi z duvodu, ze splnuje podminku dostatecne dlouheho pobytu v nemecku (takze zadna svatba s nemcem), pozbyl by narok na obcanstvi ceske, jak tady nekdo spravne napsal. Novela zakona umoznujici dvoji obcanstvi i za techto podminek mela byt platna k 1.1.2010, bohuzel se cesti pani politici diky jejich vecnemu hadani o nicem jeste k jejimu schvaleni nedostali, takze se snad o ni bude hlasovat letos:-) Pokud ji odsouhlasi, muze o nemecke obcanstvi pozadat i clovek, ktery je v nemecku dostatecnou dobu (a za soucasneho splneni podminek dalsich) a ponechat si pritom i obcanstvi ceske. 
« Poslední změna: Březen 21, 2010, 11:38:51 pm od milda34 » Zaznamenáno
Macouch



Karma: 21
Příspěvků: 310



« Odpověď #13 : Březen 23, 2010, 09:50:04 pm »

jen taková teoretická otázka, ten nápad s dvojí svatbou není až zas tak špatný nápad, jen jak by to bylo pak úředně? nedovedu si představit, že na české matrice vysvětluji, že svatba na českém území je jen divadlo:-) a na druhou stranu je nemožné říct příbuzným, že jsme se vzali v Německu.


No kamaradka se vdavala tady a druhou svatbu budou delat v CR v kostele....to vypada, ze je bez problemu.
Zaznamenáno
cervenakocka



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #14 : Březen 24, 2010, 05:05:36 pm »



No kamaradka se vdavala tady a druhou svatbu budou delat v CR v kostele....to vypada, ze je bez problemu.
[/quote]



no protože tady v Německu člověk musí uzavřít sňatek vždy na úřadě. V kostele to nemá právní moc. Stejně to bylo v ČR za komunistů, byla svatba v kostele a pak se běželo na úřad. :-) takže to je skutečně tak, že pak má člověk dva obřady:-)
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Regensburk.de © 2013
Stránky krajanů o životě v Regensburku - Německu. O srazech a akcích, zábavě, práci, ubytování, studiu v Regensburku, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení, spolujízda - autostop z a do Regensburku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Regensburku.

Odkazy | englisch online lernen | amerikanisches englisch lernen | chinesisch lernen | russisch lernen | dänisch online lernen | niederländisch lernen | deutsch online lernen | polnisch lernen | serbisch lernen | tschechisch online lernen | kroatisch lernen | portugiesisch lernen | ungarisch lernen | schwedisch online lernen | französisch online lernen | italienisch lernen | finnisch lernen | türkisch lernen |