Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: Pracovní povolení  (Přečteno 136896 krát)
tiguan



Karma: 0
Příspěvků: 2


« : Září 10, 2009, 12:05:22 pm »

Zdravím všechny,
 potřeboval bych zjistit jak je to teď s pracovním povolením v mnichově a okolí, práci jsem si už našel akorát bych potřeboval vyřídit to povolení..
 Dík Standa
Zaznamenáno
Marquetka



Karma: 0
Příspěvků: 23



« Odpověď #1 : Září 10, 2009, 12:20:21 pm »

Ahoj,

pracovni povoleni ti musi zaridit zamestnavatel. A musi dokazat, ze se na to misto hodis lip nez Nemec, leda mas nejakou hodne specializovanou nebo technickou profesi Mrknutí
Zaznamenáno
terezska



Karma: 2
Příspěvků: 28


« Odpověď #2 : Září 10, 2009, 03:31:11 pm »

Neni potreba mit nejak extra specializovane zamestnani, je potreba mit smlouvu na kvalifikovanou praci odpovidajici minimalne bakalarskemu vzdelani.  Pak pracovni povoleni musis dostat. Trva to tak cca 10 dnu.
Zaznamenáno
tiguan



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #3 : Září 10, 2009, 07:21:17 pm »

No ta práce je specializace na zateplování budov, ale nevim jestli to tim úředníkům bude stačit Co???
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #4 : Září 10, 2009, 09:55:29 pm »

V dnesni dobe je docela dobre mozne, ze to povoleni dostanes rovnou. Bud to zkuste navleknout tak, ze te zamestnavatel potrebuje protoze rozsiruje firmu na vychod a nutne potrebuje nekoho kdo mluvi cesky - to je to, o cem mluvi Gwen tady nahore - alle o povoeni jinak zadas sam. Zamestnavatel max. zada o prislib povoleni, aby s tebou mohl podepsat smlouvu. To se nas ale podle mne tykalo kdysi pred lety, dneska, kdy ona vyjimka "starych clenu" za chvili konci, uz je to celkem sumak a prijde mi, ze se povoleni udeluji jaksi benevolentneji.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
eri



Karma: 1
Příspěvků: 21


« Odpověď #5 : Září 17, 2009, 12:15:51 pm »

neviem ako je to s cechmi,mam pocit,ze sa to od slovakov a otorenosti pracovneho trhu az tak nelisi: pracovne povolenie vyplnene zamestnavatelom mozes zaniest vyplnene na prislusny urad aj sama, tam musi zamestnavatel zdvovodnit,preco si na to konkretne miesto vhodna viac ako nemec.musi uviest platove podmienky,ktore musia byt rovnake ako su pre nemca a popisat,za akych podmienok budes robit. na tuto cinnost dostanes potom ''dovolenie'' robit rok,na kazdy dalsiu cinnost musis poziadat ine pracovne povolenie,cize ak mas dva joby,potrebujes dve povolenia.po roku mas narok na neobmedzene prac.povolenie tykajuce sa vsetkych robot.
odpoved potom dostanes ty a tvoj zamestnavatel,zhruba za tyzden,zalezi od mesta.
je to ale zacarovany kruh,pretoze zamestnavatel ta sic moze povazovat za najlepsiu na svete,pokial ma vsak pracovny urad v dispozicii nejakych nezamestanych,ktori su rovnako kvalifikovani,dostanu to miesto oni.
ja mam vysokoskolsky diplom a pracovne povolenie mi bolo zamietnute,pretoze v zalohe stale bolo dost inych nezamestnanych nemiek,hoci to miesto,ktore som chcela bolo uz pol roka neobsadene.otvorila som si teda zivnost,pretoze tu mozeme robit aj bez pracovneho povolenia. teraz mam konecne neobmedzene pracovne povolenie,na to mas narok,ked si 3 roky prihlasena na urade,ze tu zijes.
vela stastia:)
Zaznamenáno
Verculina



Karma: 2
Příspěvků: 40


« Odpověď #6 : Září 17, 2009, 03:04:41 pm »

Eri, jak to myslis s tim, ze na prac. povoleni mas narok, pokud jsi na urade (jakem??) prihlasena 3 roky?
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #7 : Září 18, 2009, 09:50:10 am »

Proste jen "prihlasena" - tedy k pobytu. Na urade, ktery je k tomu prislusny - v Mnichove Kreisverwaltungreferat (KVR) jinde nejaka radnice apod.
K pobytu nejspis prihlasena jsi, to jsi povinna udelat tusim do tri mesicu od nastehovani. Ted jen abys byla prihalsena tri roky. Nicmene neuskodi zkusit si pro to povoleni zajit i driv, zvlast kdyz mas nabidku na slusny job.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
eri



Karma: 1
Příspěvků: 21


« Odpověď #8 : Září 19, 2009, 03:58:44 pm »

presne tak:)ide o prihlasenie k pobytu. musis zajst na burgeramt,podla casti mesta v ktorej byvas a jednoducho sa prihlasit.hej,oficialne by to mal clovek spravit myslim do tyzdna,ja som to spravila oficial az po niekolkych mesiacoch,no ale to zalezi od toho co robis a kde byvas...
jasne,pracovne povolenie treba skusit vybavit aj skor,mozno sa to podari:)
neviem,je to s cechmi a celym procesom na pracovnym povolenim ine?
Zaznamenáno
terezska



Karma: 2
Příspěvků: 28


« Odpověď #9 : Září 20, 2009, 08:54:59 pm »

Ahoj,

muj zamestnavatel ani ja jsme nemuseli dokazovat nebo zduvodnovat, proc jsem na danou pozici lepsi nez nezamestnany Nemec/Nemka.
Informovali me na Uradu prace, ze jsou dve cesty k pracovnimu povoleni- bud na kvalifikovanou praci a nebo na nekvalifikovanou praci, kde stale uprednostnuji nemecke nezamestnane. Na kvalifikovanou praci je treba mit minimalne bakalarske vzdelani, vyplnit formular- kolonku mzda, popis pracovni pozice, pracovni doba... a donest pracovni smlouvu. Vyrizeni trvalo cca 10 dnu a dostala jsem ho v cervnu 2009. Mam vzdelani humanitniho zamereni a v praci vubec nepouzivam cestinu i napln prace nema zadny vztah k Ceske republice.

Podle me tedy pracovni povoleni musi vydat kazdemu vysokoskolakovi s vyplnenou smlouvou a odpovidajicim platovym ohodnocenim  ve vsech pripadech pro vsechny  obcany EU - z takzvanych  Beitrittsstaaten, tedy i pro Slovensko. 

Tereza
Zaznamenáno
covergirl



Karma: 6
Příspěvků: 106


« Odpověď #10 : Září 21, 2009, 08:45:30 am »

Ja som ziadala tiez tento rok v aprili o pracovne povolenie a proste sme v kancli vyplnili so sefom tlaciva, odniesla som to na pracovny urad a nikto mu nevolal, nic si neoverovali a povolenie som dostala. Jednalo sa sice o kvalifikovanu pracu, ale vysku nemam, len maturu Úsměv
Zaznamenáno
eri



Karma: 1
Příspěvků: 21


« Odpověď #11 : Září 21, 2009, 09:43:56 am »

Podle me tedy pracovni povoleni musi vydat kazdemu vysokoskolakovi s vyplnenou smlouvou a odpovidajicim platovym ohodnocenim  ve vsech pripadech pro vsechny  obcany EU - z takzvanych  Beitrittsstaaten, tedy i pro Slovensko.

no to zial nie.pracovny trh by nam uplne mali otovorit v roku 2011,dovtedy je to stale tak,ze prednost maju nemci,resp.skupiny,kt.maju iste zvyhodnenie (napr.turci ci ine tu dlho zijuce mensiny s potrebnymi papiermi) ,potom my europania vychodni-staty pristupujuce a potom krajiny ako juzna amerika.
zalezi asi v akom meste a v akom smere chces pracovat. ak si vedec,informatik ci podobne,je to asi lahsie.ako vravim-ja mam vysokoskolsky diplom,magisterky titul,prax a pracovne povolenie mi urad prace odmietol.zdovodnene to je tym,ze na miesto,na ktore s hlasim ma urad prace x nezamestnanych nemiek,takze nemoze uprednostnit mna...sic to potom vanie politikou NPD,ze pracu len nemcom,ale to je druha vec:)
pokial viem,je jednoduchsie ziskat rocne ''dovolenie'' pracovat tu(to ziskas len na jednu konkretnu cinnost),ked sa uchadzas o robotu typu pokladnicka v REWE alebo burger king-ovi.po roku (platenia dani)mas potom narok na neobmedzene pracovne povolenie tykajuce sa vsetkych cinnosti.ale aj to je moznost.ako vravim- nemozne to nie je,jednoduche ale tiez nie...
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #12 : Září 21, 2009, 11:19:10 am »

Podle me tedy pracovni povoleni musi vydat kazdemu vysokoskolakovi s vyplnenou smlouvou a odpovidajicim platovym ohodnocenim  ve vsech pripadech pro vsechny  obcany EU - z takzvanych  Beitrittsstaaten, tedy i pro Slovensko. 

No, ze by museli...tak uplne presne to asi nebude. Mohou, a casto to udelaji, ale "muset" je asi trosku prehnane optimisticke, az nerealne.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
michala.kazi



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #13 : Květen 09, 2010, 11:22:50 am »

Ahoj lidicky, jdu si k vam pro radu.
Ja ziju v nemecku v drazdanech, muj bracha si nasel praci taky v drazdanech, zamestnavatel mu vyplnit potrebne papiry z uradu prace a sli jsme zadat o povoleni v drazdanech na urad prace, ale nedostal ho. Jeste man navrhli at to zkusime prez Bonn jako Gastarbeiter, ale to nejde protoze ta firma kde mel pracovat ma pouze 3 zamestnance. Nevite nekdo jinou moznost? Dik Michala
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #14 : Květen 09, 2010, 11:51:39 am »

Proč to zamítli?

Jaká práce? Přes živnosťák by to nešlo?
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Regensburk.de © 2013
Stránky krajanů o životě v Regensburku - Německu. O srazech a akcích, zábavě, práci, ubytování, studiu v Regensburku, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení, spolujízda - autostop z a do Regensburku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Regensburku.

Odkazy | englisch online lernen | amerikanisches englisch lernen | chinesisch lernen | russisch lernen | dänisch online lernen | niederländisch lernen | deutsch online lernen | polnisch lernen | serbisch lernen | tschechisch online lernen | kroatisch lernen | portugiesisch lernen | ungarisch lernen | schwedisch online lernen | französisch online lernen | italienisch lernen | finnisch lernen | türkisch lernen |