Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: asi trochu hloupy dotaz na nakupovani mouky  (Přečteno 97823 krát)
nanuka



Karma: 0
Příspěvků: 25


« : Prosinec 07, 2006, 02:08:38 pm »

 Co???
takze u nas hladka, polohruba, hruba a  tady cisla , napr 405, o kterych nevim, co si mam myslet. Vite nekdo, co se tem nasim hladkym, polohrubym a hrubym tady rovna?
diky nanuka
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
Re:
« Odpověď #1 : Prosinec 07, 2006, 02:57:59 pm »

http://de.wikipedia.org/wiki/Mehl

Ta 405ka se mi zdá ale i tak stejne trosku hrubij1í ne3 ta na1e hladká mouka
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #2 : Prosinec 08, 2006, 05:44:07 pm »

Co???
takze u nas hladka, polohruba, hruba a  tady cisla , napr 405, o kterych nevim, co si mam myslet. Vite nekdo, co se tem nasim hladkym, polohrubym a hrubym tady rovna?
diky nanuka
To je jednoduché. Mouka, tedy "Mehl" je prosti hladká mouka. Polohrubou ei hrubou nevedou, aspoo ne v bi3ných obchodech. Pro hrub1í je nutné najít nijakou z krupic "Griess". Pokud poi Tvém vaoení na hrubosti mouky velmi zále3í (vaoí1 nico sofistikovanij1ího ne3 jí1ku a palaeinky), mo3ná skoneí1 podobni jako moje poítelkyni - toti3 u nákupu mouky v ER :-)
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
kleo.p



Karma: 0
Příspěvků: 28


« Odpověď #3 : Prosinec 08, 2006, 07:12:06 pm »

Ahojiky.
mouky jako v Cr tady nenajdes,taky jsem je zkousela a upeces z nemeckych uplne neco jinyho nez z ceskych,jestli chces pect neco z ceskych receptu je lepsi si dovezt z CR mouky,taky to tak delam.Nic jineho poradit nemuzu  Mrknutí tak preji at vyjde peceni pa Zuzka
Zaznamenáno
Macouch



Karma: 21
Příspěvků: 310



« Odpověď #4 : Prosinec 08, 2006, 09:05:20 pm »

Jestli trpis akutnim nedostatkem polohrube, muzu Ti i nejakou prenechat. Mam ted zasoby a kvuli stehovani mi na peceni nezbyva cas. Jinak hruba mouka se da koupit u Tengelmanna, presny nazev ted nevim, ale zjistim. Vim ze jsem ji kupovala jednou, a nad tou cenou se mi protocily panenky....

A jak tak koukam, tak muj pritel jeste nezjistil, ze i ty palacinky mu delavam z polohrube... :-))))))
« Poslední změna: Prosinec 08, 2006, 09:12:47 pm od Macouch » Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #5 : Září 01, 2014, 01:23:47 pm »

Tiež som toto už riešila.
Ak to niekto už vyriešil, tak by som bola rada, keby to sem napísal.
Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #6 : Září 01, 2014, 03:33:15 pm »

Tak treba tady:

http://www.pekarny.unas.cz/typy_mouky1.html

http://de.wikipedia.org/wiki/Mehl

http://www.vimcojim.cz/cs/spotrebitel/poradna/spravny-nakup/Jakou-mouku-kupovat__s612x7603.html

Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #7 : Září 04, 2014, 09:35:26 pm »

podľa nasledujúceho receptu je múka type 1050 buď polohrubá alebo hrubá, recept treba pozerat v 1:25 min:

http://www.zdf.de/volle-kanne/veganer-apfelkuchen-rezept-von-nicole-just-34768444.html
Zaznamenáno
joker



Karma: -8
Příspěvků: 122



« Odpověď #8 : Září 10, 2014, 10:04:25 pm »

Nie hlupy,velmi mudry dotaz.Tiez neviem,ako to je oznacene.Nemci poznaju muku len na chleba a brecle Škleb
P.S. davide nepochopil som tvoj dotaz Šok
« Poslední změna: Září 10, 2014, 10:08:30 pm od joker » Zaznamenáno
zdrasa



Karma: 0
Příspěvků: 3



« Odpověď #9 : Říjen 02, 2014, 01:10:32 pm »

)taky se v te mouce tady nevyznam :Dproto radsi pict nebudu a nebo pak si fakt dovezt:)
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #10 : Říjen 02, 2014, 07:58:59 pm »

)taky se v te mouce tady nevyznam :Dproto radsi pict nebudu a nebo pak si fakt dovezt:)
To si to koukám pěkně zjednodušuješ Úsměv
jakákoliv mouka - hladká
wiener Griessler - polohrubá

A jelikož je po výmluvách - co máš teď na programu?  Škleb

Nebo se ozvi, my tu asi ještě nějaké polohrubé budeme mít a za týden do ČR stejně jedeme Úsměv
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
jesieenka
Host
« Odpověď #11 : Duben 03, 2015, 02:37:45 pm »

Ja som to už úplne vzdala: ak pečiem podľa slovenského receptu, hodím tam takú múku, ako práve mám.
A je po probléme. Smích
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Regensburk.de © 2013
Stránky krajanů o životě v Regensburku - Německu. O srazech a akcích, zábavě, práci, ubytování, studiu v Regensburku, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení, spolujízda - autostop z a do Regensburku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Regensburku.

Odkazy | englisch online lernen | amerikanisches englisch lernen | chinesisch lernen | russisch lernen | dänisch online lernen | niederländisch lernen | deutsch online lernen | polnisch lernen | serbisch lernen | tschechisch online lernen | kroatisch lernen | portugiesisch lernen | ungarisch lernen | schwedisch online lernen | französisch online lernen | italienisch lernen | finnisch lernen | türkisch lernen |