Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: 1 [2] 3   Dolů
 
Autor Téma: Familienkasse chce potvrzeni, ze nebereme pridavky na deti v CR?  (Přečteno 261484 krát)
dasak27



Karma: 1
Příspěvků: 67



« Odpověď #15 : Září 20, 2009, 07:03:57 pm »

tak papiry dorazily ve stredu na familienkasse...tak ted jsem zvedava,protoze to je jedina vec ktera jim tam chybela.
Zaznamenáno

Dasa
Janastrn



Karma: 0
Příspěvků: 16


« Odpověď #16 : Září 24, 2009, 07:57:21 pm »

Jak dlouho asi bude trvat, než se ozvou... Prosím, dejte nám update, ať víme, na co se připravit  Mrknutí
Zaznamenáno
dasak27



Karma: 1
Příspěvků: 67



« Odpověď #17 : Září 25, 2009, 06:28:14 am »

Ahoj,no mi bylo receno,ze na to zpracovani zase maji zakonnou lhutu(uz jsou tam ze me asi na nervy)6-8tydnu,ted uz je to tyden a nic.Ale jedna urednice mi tak rekla,ze to vidi na kratsi dobu jak tech 6 tydnu a ze tam udela u me upominku.Tak zase cekam.....no jo vanoce za dvermi tak snad do vanoc to bude Smutek(.Maji mi to vyplatit zpetne od ledna.
Zaznamenáno

Dasa
Janastrn



Karma: 0
Příspěvků: 16


« Odpověď #18 : Říjen 07, 2009, 08:21:11 pm »

My taky pořád čekáme, co Familienkasse...
Zaznamenáno
dasak27



Karma: 1
Příspěvků: 67



« Odpověď #19 : Říjen 08, 2009, 06:13:25 am »

Ja taky a uz je to ZASE 3tydnyoficialne a 4Tydny neoficialne co tam papiry maji a porad nic! a to mi bylo vice pracobniky recene ,ze ted uz to pujde rychle.....no mam pocit ze se rychleji dockam duchodu tady v nemecku na ktery mi za tu dobu snad vznikne i narok Úsměv)
ale opravdu uz to stve!
Zaznamenáno

Dasa
Janastrn



Karma: 0
Příspěvků: 16


« Odpověď #20 : Říjen 08, 2009, 10:08:01 pm »

Já se obávám, aby náhodou ty papíry neposlali bez našeho vědomí do ČR, kde by se to mohlo zaseknout a my bychom o tom nemuseli vůbec vědět...
Zaznamenáno
dasak27



Karma: 1
Příspěvků: 67



« Odpověď #21 : Říjen 09, 2009, 06:19:05 am »

Tak tam normalne zavolej a poptej se, po me vlastne celou dobu chteli jen kontakt na socialku v cesku a pak mi sdelili,jak jsem tam volala ze cekaji uz delsi dobu na vyjadreni z ceska-vcetne jedne urcence a nemaji porad nic a taky jsem o tom nevedela ze to tam poslali( ale z ceska to poslali obratem zpatky a tady to slo komicke skoro 4 tydny....shodou okolnosti mi ve stejnou dobu z ceska posilala babicka dopis,ktery jsem dostala do 3dnu a formular na familienkasse sel pomalu 4 tydny...to at vykladaji nekomu jinemu!)ja jim tam volam kazdy tyden!a uz se zase blizi MUJ DEN Úsměv) asi dneska.Uz me ani nekontrolujou kontrolnima otazkama jen cislem pridavku Úsměv)
Zaznamenáno

Dasa
dasak27



Karma: 1
Příspěvků: 67



« Odpověď #22 : Říjen 12, 2009, 08:42:22 am »

takze,pred chvili jsem volala na Familienkasse,protoze uz to je zase 4 tydny a nic.bylo mi sdeleno,ze to je momentalne na prekladu a pak se to bude zase zpracovavat a na zpracovani pak ase maji 6-8 tydnu!!!!Uz je to zpracovavani 6 mesicu
Zaznamenáno

Dasa
Milano



Karma: 7
Příspěvků: 60



« Odpověď #23 : Říjen 13, 2009, 11:11:28 pm »

Ahoj vsem.  Take se snazime uspesne vyresit otazku kolem Kindergeld. Manzelka si zazadala o davky na sve dite, ale protoze pracuje jen Basis, tedy 400 Euro Job, tak jeji zadost Familienkasse odlozila. Tak bych se vas rad zeptal, jestli jste nekdo ve stejne situaci nebo se s timto vyjadrenim setkal a nebo pri tomto prac.pomeru nevznika jeste narok na Kindergeld?

Zaznamenáno
dasak27



Karma: 1
Příspěvků: 67



« Odpověď #24 : Říjen 14, 2009, 06:17:20 am »

No ja nevim, ale ja myslela ze pokud je tady oficialne nahlasena tak uz i to by melo stacit a navic- jeste tady pracuje,vydelek nema vliv na kindergeld.
Zaznamenáno

Dasa
Milano



Karma: 7
Příspěvků: 60



« Odpověď #25 : Říjen 16, 2009, 12:10:31 am »

Ano, to mas asi jen z casti pravdu.
Vyse vydelku ne, ale to ze neodvadis zadnou dan!  Pro priznani davek je povinnost toho, kdo podava zadost platit dane a pri rozhodovani jde cely proces rychleji. Takze tam je ten problem. Ze 400 Euro Jobu se neodvadi zadna dan. Narok na vyplaceni davek je 4 roky zpetne.
Vsechno je napsane zde, chce to jen poradne cist.......to je muj pripad!
http://www.arbeitsagentur.de/nn_26546/Navigation/zentral/Buerger/Familie/Hilfen/Kindergeld/Kindergeld-Nav.html


 




« Poslední změna: Listopad 02, 2009, 12:17:15 pm od Milano » Zaznamenáno
Milano



Karma: 7
Příspěvků: 60



« Odpověď #26 : Listopad 02, 2009, 12:18:07 pm »

Doplneni:
Ze 400 Euro Basis se odvadi dan jen 2%, tak to stoji v povrzeni od zamestnavatele. Pro priznani davek na deti musi byt osoba podle EStG zakona paragraf 62 odst.1 pism.a, neomezene danove povinna. Takze musis pracovat minimalne Teilzeit nebo Vollzeit a tim je narok splnen.
http://www.gesetze-im-internet.de/estg/index.html
Zaznamenáno
dasak27



Karma: 1
Příspěvků: 67



« Odpověď #27 : Listopad 02, 2009, 03:56:45 pm »

No ja osobne stale cekam a dneska jsem se i s pracovnikem Familienkasse zhadala pres telefon,to je fakt neuveritelne nekdy co tam maji za bordel.Kazdy ti rekne neco jineho kazdy tyden.Cili ja jsem stale u prekladatele,uz 5-6tyden(a to mi bylo receno ze prekladatel ma na to 4tydny!!!!)Kdyz jsem tam dnes volala kde to pro zmenu ted ZASE vazne bylo mi sdeleno,ze to je muj problem a mam si kontaktovat prekladatele,ze to neni jejich problem.Slusne jsem dotycneho na druhem drate poslala do jistych mezi ze nejsem jasnovidec a nebudu si najimat detektiva ktery mi zjisti KDE MA FAMILIENKASSE ME PAPIRY NA PREKLADU!!!!!tak se jeste se mnou dalsich 15min hadal,nacez se teprve podival do pocitace a sdelil mi: PAPIRY JSOU U NASEHO PREKLADATELE in IRGENDWO IN UNSERE HAUS!!!!!!!!!!!!!!aniz by se omluvil a kdesi cosi.Znovu podotykam ze zadost jsem podavala koncem dubna.
Zaznamenáno

Dasa
Janastrn



Karma: 0
Příspěvků: 16


« Odpověď #28 : Listopad 05, 2009, 12:31:47 pm »

My také pořád nic...

S tou výší příjmu a placením daní je to záhada. Já myslela, že to je na těhle věcech úplně nezávislé. Já jsem na mateřský, tak daně neplatím žádné. Nechápu, proč by měl být někdo znevýhodněný, protože nějaké daně odvádí, i když málo.
Zaznamenáno
dasak27



Karma: 1
Příspěvků: 67



« Odpověď #29 : Listopad 16, 2009, 01:16:21 pm »

No na me ted vyrukovali,ze znova posilali papiry do ceska,ze tam nebylo neco dobre a kdesi cosi.A dalsi vec.....jak je to se socialnim pojistenim a jaky to ma vliv na pridavky.Protoze po me chteji neco od socialniho pojisteni,mam tady sice zivnostnak ale pokusd vim tak socialni povinne neni...nebo je?!nejak uz mam z toho fakt gulas.Zajimave je ze porad neco noveho vytahuji a chteji a bla bla.
Zaznamenáno

Dasa
Stran: 1 [2] 3   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Regensburk.de © 2013
Stránky krajanů o životě v Regensburku - Německu. O srazech a akcích, zábavě, práci, ubytování, studiu v Regensburku, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení, spolujízda - autostop z a do Regensburku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Regensburku.

Odkazy | englisch online lernen | amerikanisches englisch lernen | chinesisch lernen | russisch lernen | dänisch online lernen | niederländisch lernen | deutsch online lernen | polnisch lernen | serbisch lernen | tschechisch online lernen | kroatisch lernen | portugiesisch lernen | ungarisch lernen | schwedisch online lernen | französisch online lernen | italienisch lernen | finnisch lernen | türkisch lernen |