Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Nove pracovne povolenie  (Přečteno 76943 krát)
covergirl



Karma: 6
Příspěvků: 106


« : Srpen 04, 2009, 09:46:22 pm »

Ahoj,
neviete niekto, ci je mozne poziadat o pracovne povolenie dvakrat? Pracovala som v Nemecku v Mnichove 4 mesiace, dala som vypoved, teraz som mesiac doma na Slovensku a od septembra by som chcela nastupit do druhej roboty. Na stranke eures pisu, ze ho udelia kazdemu len raz a ked som sa na zaciatku v Arbeitsagentur pytala, ze ci je mozne pocas prveho roku zmenit zamestnavatela, tak mi ten pan povedal, ze ano, ale treba zase nove pracovne povolenie. Mohol by byt problem, ze som na mesiac opustila Nemecko? Je mi jasne, ze by sa mi ten rok zacal pocitat odznova. Ma niekto s tym skusenost?
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Srpen 05, 2009, 06:09:02 pm »

Ta zmena zamestnavatele neni nove pracovni povoleni se vsim vsudy - aspon u mne to bylo tak, ze to stare jakoby "prepsali" na toho noveho zamestnavatele.
Bylo tve pracovni povoleni vazane na zamestnavatele? To se dnes jeste dela? Pokud ano, bohuzel Ti dal moc neporadim.

Pokud ne, nemusi nikdo vedet, ze jsi Nemecko opustila, to se nikde neeviduje, hranice a razitka uz nejsou, zeano.

Sel bych si hledat novou praci a o PP se staral az potom. V dnesni dobe ho s jiz nalezenou slusnou praci temer nemuzes nedostat.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
covergirl



Karma: 6
Příspěvků: 106


« Odpověď #2 : Srpen 05, 2009, 07:01:30 pm »

Ja neviem, ci je viazane na zamestnavatela, lebo som ho v ruke nemala, oni to poslali do roboty do kanclu. Nemam ani sajnu, ako take povolenie vyzera a co vsetko je tam popisane. Tebe ho poslali domov na tvoju adresu?
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #3 : Srpen 05, 2009, 07:25:11 pm »

Jak vypadá se můžeš podívat do wiki pod "pracovní povolení v Německu"
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #4 : Srpen 05, 2009, 10:10:36 pm »

Ja neviem, ci je viazane na zamestnavatela, lebo som ho v ruke nemala, oni to poslali do roboty do kanclu. Nemam ani sajnu, ako take povolenie vyzera a co vsetko je tam popisane. Tebe ho poslali domov na tvoju adresu?
Pracovni povoleni je TVUJ doklad, nema co delat v praci, tam muzou mit max. kopii. Nevim, jak snadne bude si ho tam ted vyzadat - asi podle toho, jestli jsi od tam odchazela ve zlem, nebo ne. Pokud oh od nich nedostanes a je mozne zajet do mesta, kde ti ho vydali, zajel bych tam, sel na urad, delal tam blbou a rikal, ze ti ho v praci nechteji vydat a ze bys sve pracovni povoleni rada mela. Treba budes mit stesti.

Ja sve samozrejme mam doma, v originale, dobre ulozene. A pocitam, ze stejne to maji vsichni (nebo aspon ti, kdo si neporidili nemecke obcanstvi Úsměv ).
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
covergirl



Karma: 6
Příspěvků: 106


« Odpověď #5 : Srpen 07, 2009, 02:29:56 pm »

Tak to je zaujimave, co sa tu dozviem. Ja som cakala cca 6 tyzdnov a ked mi stale nic domov nedoslo, tak som sa sla spytat na urad a tam mi povedali, ze prac.povolenie uz bolo z Bonnu odoslane, ale nie na moju adresu, ale na adresu zamestnavatela. Asi tam osobne pojdem, nech mi to vysvetlia. A este som citala, ze sa za to plati 200e. Tak aby este nahodou byvaly sef odo mna tie peniaze, co zaplatil, nepytal spat. Radsej sa pojdem spytat do Arbeitsagentur.
Zaznamenáno
MagdaD



Karma: 3
Příspěvků: 91



« Odpověď #6 : Srpen 07, 2009, 03:49:22 pm »

Mohu potvrdit, ze urady zasilaji pracovni povoleni rovnou k zamestnavateli. V mem pripade mi bylo povoleni vyrizeno zamestnavatelem, ktery ma oficialni sidlo v Dortmundu. Tak mozna proto.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #7 : Srpen 07, 2009, 04:07:56 pm »

Za vydani normalniho pracovniho povoleni se nic neplati, a clovek si ho vyrizuje sam. Take s nim nema nic spolecneho Bonn, ale AA v miste bydliste ci sidla firmy (to uz mne zatrim vzdy bylo stejne mesto).

V tom pripadku mozna obe mate nejaky specialni pripad, nejake sezonni prace, nebo jste studentky a vase povoleni slo cestou Servus+ZAV Bonn? V tom pripadku bohuzel nevim, tak ja nikdy nepracoval. I me prvni povoleni sice firma vyrizovala, resp. potom personalni agentura, ale kazdopadne na to potrebovali mou plnou moc a pracovni povoleni jsem pak dostal do ruky, nebo to opravdu patri cloveku a ne firme.

Treba ma nekdo se slozitejsimi pripady vic zkusenosti...?
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
covergirl



Karma: 6
Příspěvků: 106


« Odpověď #8 : Srpen 07, 2009, 07:52:16 pm »

Ja ti neviem, bola som zamestnana ako zdravotna sestra na TPP, ziadna sezonna praca a ziadost o povolenie sme vyplnovali spolu so sefom, potom som to odniesla spat do Arbeitsagentur niekde v centre Mnichova spolu aj s pracovnou zmluvou. Bola tam pravdaze vyplnena aj moja nemecka adresa. Tak som zvedava, co mi tam povedia. Snad sa k tomu papieru dopracujem. Zatial aj tak dik za rady. Úsměv
Zaznamenáno
peeetttrrr



Karma: 0
Příspěvků: 10


« Odpověď #9 : Srpen 13, 2009, 02:37:46 pm »

Po prvnim zamitnuti pracovniho povoleni pro moji pritelkyni jsme uz nedoufali, ze nejake dalsi bude nasledovat a na cerno jsme si opravdu nedovolili neco podnikat, prece jenom pokuta 5000EUR neni nijak lakava. Nahodou jsme nasli misto v rodinnem pensionu s restauraci, kde moji pritelkyni prijali s otevrenou naruci a sami aktivne vysli vstric vsem nastraham pracovniho povoleni. Bylo to az komicke, ale od dneska ma pritelkyne platne pracovni povoleni, ktere prislo taky rovnou na adresu zamestnavatele. Nikdo mi to oficialne nepotvrdi, ale nam pomohl aktivni pristup zamestnavatele, ktery se sam kontaktoval dopredu s pracakem a trosku tlacil a bojoval, ze chce prave moji pritelkyni. Maly tip pro vsechny, kdo chteji pracovat v kuchyni jako aushilfe, nebo neco podobneho. My jsme na to sli strategii, ze pozadame o povoleni na praci, kterou nikdo nechce delat, v nasem pripade jsme to fingovali pozici "skubac drubeze" :-). To je pry opravdu pozice, na kterou se nikdo nehlasi a je tezke ji nejak obsadit. Sama pani zodpovedna pro nas kraj na pracaku se zhrozila a mela soucit, na jakou to pozici se pritelkyne hlasila :-).
« Poslední změna: Srpen 13, 2009, 02:41:21 pm od peeetttrrr » Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Regensburk.de © 2013
Stránky krajanů o životě v Regensburku - Německu. O srazech a akcích, zábavě, práci, ubytování, studiu v Regensburku, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení, spolujízda - autostop z a do Regensburku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Regensburku.

Odkazy | englisch online lernen | amerikanisches englisch lernen | chinesisch lernen | russisch lernen | dänisch online lernen | niederländisch lernen | deutsch online lernen | polnisch lernen | serbisch lernen | tschechisch online lernen | kroatisch lernen | portugiesisch lernen | ungarisch lernen | schwedisch online lernen | französisch online lernen | italienisch lernen | finnisch lernen | türkisch lernen |