Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Slováci versus Cesi (osobná skúsenosť)  (Přečteno 45382 krát)
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« : Listopad 23, 2018, 10:32:39 am »

Aby bolo na začiatku jasné, mojou temou nechcem rozdúchať nejaké nenávistné vášne medzi našimi dvoma národmi!

K napísaniu témy ma podnietili moje stále sa opakujúce skúsenosti s Cechmi a Slovákmi v službách.

Prave som dotelefonovala s jednou Českou, pracuje na zákazníckej linke jednej firmy.
Bola úplným vzorom (pozitívnym), ako má pracovníčka zákazníckej linky pracovať!
Používala frázy ako "rada Vám s tým pomuzu" a podobne.
Bola všeobecné velmi milá a ochotná a milá!
Žiadny Slovak na zákazníckej linke nebol tak milý ako táto Česka!

A - to nie je moja jediná pozitívna kúsenosť s Cechmi v zakaznickych službách!
« Poslední změna: Listopad 25, 2018, 11:24:01 pm od 88barbie » Zaznamenáno
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« Odpověď #1 : Listopad 25, 2018, 11:23:13 pm »

"Sranda" je, že medzi Slovákmi sú v zakaznickych službách takí aj onaki, milí aj menej milí.
Keď ale narazím na Čecha, vždy je neskutočne milý a empatický! Čím to je?
Iná mentalita!
Zaznamenáno
fullhd



Karma: -3
Příspěvků: 16


« Odpověď #2 : Listopad 26, 2018, 12:00:24 am »

Ja mam vacsinou skusenosti negativne.Vsetko total vydlaci.Jeden cech chcel usetrit tak si na vylet do drazdan zabalil chlebicky s maslom a zo salamou.A jedol to tam tak na tom namesti.Strasne som sa hanbil za neho.Potom zo slovakmi to su extrem vydlaci.Bol som na pumpach tankovat a predomnou stal nervozny slovak kamionista.Nadaval na pani pokladnicku nemku; ty piii ty kuuu atd.Ked som bol nedavno na vylete v drazdanoch boli tam cesi a strasne nahlas komunikovali a vsetci nemci sa na nich pozerali.Do prace nedavmo prisli zivnostnici slovaci a to su taktiez imbecili.Ja sa nepriznavam nikdy ze som slovak.Stretol som aj pohode ludi ale to je minimum.Moj naj kamarat nenemec je rumun.Clovek na urovni.Naopak cecho-slovaci uplna katastrofa.Chyba im pokora,respekt,ucta a slusne vychovanie a su strasne zli a agresivny.Nekamaratim sa a slovakmi ani cechmi v nemecku.Nechcem.
Zaznamenáno
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« Odpověď #3 : Listopad 28, 2018, 11:27:04 am »

Ja mam vacsinou skusenosti negativne.Vsetko total vydlaci.Jeden cech chcel usetrit tak si na vylet do drazdan zabalil chlebicky s maslom a zo salamou.A jedol to tam tak na tom namesti.Strasne som sa hanbil za neho.Potom zo slovakmi to su extrem vydlaci.Bol som na pumpach tankovat a predomnou stal nervozny slovak kamionista.Nadaval na pani pokladnicku nemku; ty piii ty kuuu atd.Ked som bol nedavno na vylete v drazdanoch boli tam cesi a strasne nahlas komunikovali a vsetci nemci sa na nich pozerali.Do prace nedavmo prisli zivnostnici slovaci a to su taktiez imbecili.Ja sa nepriznavam nikdy ze som slovak.Stretol som aj pohode ludi ale to je minimum.Moj naj kamarat nenemec je rumun.Clovek na urovni.Naopak cecho-slovaci uplna katastrofa.Chyba im pokora,respekt,ucta a slusne vychovanie a su strasne zli a agresivny.Nekamaratim sa a slovakmi ani cechmi v nemecku.Nechcem.
Ehm
Ja som myslela skôr nieco iné!
Zaznamenáno
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« Odpověď #4 : Listopad 28, 2018, 09:24:09 pm »

Ja sa hanbím skor za takych ako sú diddi a hair Co???
« Poslední změna: Listopad 28, 2018, 10:22:49 pm od 88barbie » Zaznamenáno
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« Odpověď #5 : Prosinec 02, 2018, 11:21:07 pm »

A nielen za ne!
Zaznamenáno
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« Odpověď #6 : Prosinec 05, 2018, 12:15:17 am »

Už nikto niečo k téme?
to je tak nudná téma slovenská mentalita versus česká?
pripadne dajme: slovenská, česká mentalita versus nemecká ... príp. rakúska

Na TOTO som založila novú tému!
« Poslední změna: Prosinec 05, 2018, 12:31:20 am od 88barbie » Zaznamenáno
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« Odpověď #7 : Prosinec 06, 2018, 05:42:37 pm »

Nejako sa hanbíte vyjadrovať, inokedy v mojich témach píšete ako diví ...
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Regensburk.de © 2013
Stránky krajanů o životě v Regensburku - Německu. O srazech a akcích, zábavě, práci, ubytování, studiu v Regensburku, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení, spolujízda - autostop z a do Regensburku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Regensburku.

Odkazy | englisch online lernen | amerikanisches englisch lernen | chinesisch lernen | russisch lernen | dänisch online lernen | niederländisch lernen | deutsch online lernen | polnisch lernen | serbisch lernen | tschechisch online lernen | kroatisch lernen | portugiesisch lernen | ungarisch lernen | schwedisch online lernen | französisch online lernen | italienisch lernen | finnisch lernen | türkisch lernen |