Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Česká/Slovenská komunita kolem Mnichova - kde vás potkám?  (Přečteno 53133 krát)
carrag



Karma: 0
Příspěvků: 1



« : Duben 26, 2017, 03:11:00 pm »

Dobré odpoledne (večer, noc nebo ráno - vyberte si prosím podle toho, kdy vzkaz čtete),

všimla jsem si, že online komunita docela funguje, mě by ale zajímalo, jestli existuje nějaké místo, kam může člověk čas od času vyrazit a vždycky tam narazí na někoho, s kým se může normálně bavit (rozuměj česky/slovensky Úsměv)

Všimla jsem si, že v Mnichově existuje Brünner Eck a v Echingu restaurace na tenisu. Scházíte se tam často? Existuje ještě něco jiného oblíbeného?

Už pár měsíců pobývám ve Freisingu a musím říct, že mi tlachání v rodilé řeči trochu schází Úsměv

Díky za reakce a těším se na případnou viděnou!

Lucie
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Duben 26, 2017, 07:55:43 pm »

Ano, v Brünner Eck nebo Drei Linden narazíš určitě na někoho. Stejně tak na misiích.
Zaznamenáno
mejty



Karma: 0
Příspěvků: 8


« Odpověď #2 : Květen 21, 2017, 10:29:10 am »

POZVÁNKA
Milá česká a slovenská komunita         
v okrese Pfaffenhofen a Ingolstadt a okolí !
Dňa 27.05.2017 (sobota) o 12 hod. sa koná 4. stretnutie Čechov a Slovákov, kde sú všetci nadšenci domácej kultúry a rodného jazyka srdečne vítaní. Môžete tu nadviazať zaujímavé kontakty, možno nájsť typ na prácu, dobrú škôlku, spolujazdu alebo večerné výjazdy do mesta a pod. Okrem toho sa môžu hlavne deti zlepšiť v češtine/slovenčine.
Tešíme sa na účasť každého z Vás!
Miesto stretnutie je Restaurant Pavillon v Pfaffenhofen/Ilm, Joseph-Fraunhofer-Str. 59, (http://www.pavillon-pf.eu), v sobotu je tam pestré buffé, ktoré je lákavé nie len pre milovníkov čínskej kuchyne. (sú tam aj bežné veci ako rezne, hranolky, zemiaky, kuracia pečienka, zákusky, ovocie). Cena pre dospelého je 7,90, deti do 10r. 4,50 € a jesť sa môže, koľko hrdlo ráči, nápoje extra. Obedňajší bufet je otvorený do 14:30 a reštaurácia sa zatvára o 15 hod., kedy by bol aj koniec stretnutia. Pre deti doneste pár stolných hier z domu.
Vašu účasť s menom a počtom osôb mi prosím včasne potvrďte cez WhatsApp na čísle 0176 49 12 34 87 (p. Mitrová), prípadne prepošlite túto pozvánku na ďalších známych. Ďakujem a dovidenia / na shledanou :-)
Zaznamenáno
Zirafkalena



Karma: 0
Příspěvků: 13



« Odpověď #3 : Srpen 26, 2017, 09:57:35 pm »

Tak co Lucko už jsi někoho potkala. Já také hledám nějakou českou společnost.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #4 : Srpen 28, 2017, 11:46:07 am »

Jezdime S7 do Baierbrunn na ,,dvě" někdy útery a někdy středa a vždy v te ,,naší" české hospůdce někdo z krajanků je Mrknutí
Domlouváme se smskama a sejdeme na nádraží Úsměv
Někdy je to ráno krušnější Smích

http://www.gasthof-baierbrunn.de
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Regensburk.de © 2013
Stránky krajanů o životě v Regensburku - Německu. O srazech a akcích, zábavě, práci, ubytování, studiu v Regensburku, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení, spolujízda - autostop z a do Regensburku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Regensburku.

Odkazy | englisch online lernen | amerikanisches englisch lernen | chinesisch lernen | russisch lernen | dänisch online lernen | niederländisch lernen | deutsch online lernen | polnisch lernen | serbisch lernen | tschechisch online lernen | kroatisch lernen | portugiesisch lernen | ungarisch lernen | schwedisch online lernen | französisch online lernen | italienisch lernen | finnisch lernen | türkisch lernen |