Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Zase problém s adresou. .  (Přečteno 89747 krát)
mates123



Karma: 0
Příspěvků: 3


« : Srpen 02, 2016, 12:19:52 am »

Zdravím, zajímalo by mně jestli je aktualně reálné pracovat u pracovní agentury bez přihlášení k pobytu. Momentalne se svýma dvěma dětma bydlím u známých ale majitel bytu nechce přihlášení na adresu dovolit. Úřady doporučují urychleně najít bydlení a přihlásit se. Pak může začít obligátní kolečko u nich(školy, banka...). Ale jak najít byt, když chtějí pronajimatelé vidět podepsanou pracovní smlouvu? A jak najít práci bez německého zdravotniho pojištění, adresy a toho jejich slavného Steuernummer?? Děkuji za užitečné rady  Úsměv
Zaznamenáno
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« Odpověď #1 : Srpen 02, 2016, 10:10:04 am »

doporucujem najst si iny byt, kde ta prihlasia
Na to, aby si nasla pracu, nemusis mat uz dopredu zdravotne poistenie ani Steuernummer
« Poslední změna: Srpen 02, 2016, 10:14:52 am od 88barbie » Zaznamenáno
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« Odpověď #2 : Srpen 02, 2016, 10:11:13 am »

skus cojaviem WG kde budes mat dost velku izbu kde sa zmestis  aj s detmi, tak hadam nebudu chciet buduci zamestnavatelia vidiet podpisanu pracovnu zmluvu
Zaznamenáno
deutschland145268



Karma: -7
Příspěvků: 97


« Odpověď #3 : Srpen 02, 2016, 04:06:45 pm »

nedá mi nezareagovat.

normálne ta lutujem s dvoma deckami a vermieter nechce dovolit gemeine prihlasit.

toto uz neviem ako nazvat.na toto nemecko by trebalo podat zalobu na europsky sud co robia ty nemci s nami. bol by som zvedavy keby sa jednalo o moslima ci to mu by tiez nedovolil.

aj to TV und radio. treba to platit aj ked to nemate. škoda reci.

b
tá barbie ti napise vselico lebo je povrchná .ale ja napisem veci tak ako su.



Zaznamenáno
mates123



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #4 : Srpen 03, 2016, 08:39:18 pm »

Děkuju za doporučení Mrknutí Tož měla jsem tu začínat úplně jiným způsobem, ale tak jako vždy- Člověk míní. .  Nevím co si myslet/Nerozhodný
Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #5 : Srpen 09, 2016, 08:12:00 pm »

Zdravím, zajímalo by mně jestli je aktualně reálné pracovat u pracovní agentury bez přihlášení k pobytu. Momentalne se svýma dvěma dětma bydlím u známých ale majitel bytu nechce přihlášení na adresu dovolit.

No, majitele bytu lze pochopit z toho titulu, že v bytu např. 3 + 1 nemůže bydlet víc lidí, než pro kolik je byt určen. Např. 20 lidí ( jako se to donedávna dělo, většinou u uprchlíků ). Z toho by mohl mít potíže.
Ale zase ve tvůj prospěch hraje to, že bys měla být přihlášená k adrese tam, kde bydlíš. Jako každý jiný člověk žijící v Německu. Pokud tam platíš nájemné, tím lépe.

Pokud se nepřihlásíš do dvou týdnů, vystavuješ se postihu, čímž na majitele můžeš zatlačit, když ti to nechce povolit.
On ti musí podepsat tiskopis, který si vyzvedneš v Bürgeramt, že s tím souhlasí, aby ses mohla na tu adresu přihlásit.

Viz přiložený snímek - výtah z poučení o přihlášení se k adrese.


* Anmeldung.jpg (1577.97 KB, 1200x1600 - prohlédnuto 1261 krát.)
Zaznamenáno
mates123



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #6 : Srpen 13, 2016, 06:17:57 pm »

Tak jistě že majitele chápu. Štve mně neschopnost a omezenost někoho úplně jiného. To mně do téhle situace dostalo. A samozřejmě moje blbost že. . Co???  Šok Děkuju za podrobné Info Úsměv
Zaznamenáno
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« Odpověď #7 : Srpen 21, 2016, 01:55:18 pm »

nedá mi nezareagovat.

normálne ta lutujem s dvoma deckami a vermieter nechce dovolit gemeine prihlasit.

toto uz neviem ako nazvat.na toto nemecko by trebalo podat zalobu na europsky sud co robia ty nemci s nami. bol by som zvedavy keby sa jednalo o moslima ci to mu by tiez nedovolil.

aj to TV und radio. treba to platit aj ked to nemate. škoda reci.

b
tá barbie ti napise vselico lebo je povrchná .ale ja napisem veci tak ako su.
a ja dám žiadosť na Europsky súd na deutschlanda, že ma označuje za povrchnú Smích
Deutschland, neboj, neboj, Nemecko aj tak zle dopadne, tak nemusíš jedného Geizhals-a - Vermieter-a udávať na súd Smích Minule som si kecla s jehovistami, tí tiež tvrdia, že to "nem dopadne dobre" Mrknutí
« Poslední změna: Srpen 21, 2016, 01:57:25 pm od 88barbie » Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #8 : Srpen 22, 2016, 04:45:56 pm »

Jahoda, to je negativní myšlení, které se ti vymstí.

Nejen, že na tebe lidé nebudou reagovat dobře, a neposkytnou ti takovou pomoc, jako ostatním, ale do budoucna rozšiřováním těchto negativních myšlenek škodíš i celé společnosti. Nedělej to, prosím.

A že jsou Němci teď skrblíci ? To je dočasný úpadek, jako u každého národa. To se spraví. Kéž by to bylo co nejdříve.

Říkám pořád, že Rusové, Francouzi a Němci musejí spolupracovat, ne stát proti sobě. A agresivní vrahy zpátky do jejich Alcatrazu.
Zaznamenáno
Zekky
Carpe diem...ať to frčí dokud žijem...



Karma: -2
Příspěvků: 17



« Odpověď #9 : Srpen 23, 2016, 12:41:59 pm »

Osobne nevím, jak se situace meni a nemeni, pokud ma clovek deti. Ale sam v Nemecku byt vlastnim a ten pronajimam a napr. studenty na WG taky neprihlasuji.
Proste jsou nespolehliví obvzlaste ti zahranicni. U cloveka co normalne pracuje
a zaplati kauci a Mietesicherheit neni s prihlasenim problem. Takze je to vec penez.
Bez penez jde u nas v Nemecku malo veci...jinak vse ostatni je obsazeno v Mietrecht.
Kazdy normalni pronajimatel, pokud ma najemce co mu plati, nema problem s jeho prihlasenim jelikoz jde o normalni komercni vztah. V dobach, kdy se zadalo o pracovni povoleni atd. to bylo daleko slozitejsi a financne narocnejsi sehnat Anschrift.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #10 : Srpen 23, 2016, 01:48:18 pm »

Osobne nevím, jak se situace meni a nemeni, pokud ma clovek deti. Ale sam v Nemecku byt vlastnim a ten pronajimam a napr. studenty na WG taky neprihlasuji.
Proste jsou nespolehliví obvzlaste ti zahranicni. U cloveka co normalne pracuje
Dokud ti to ti studenti akceptujou..

Tohle mi přijde jako český styl, o bránění se pronajímatele nechat nájemníka přihlásit, jsem v Německu zatím neslyšel. Ale to je to mísení kultur...
Podobně jako si němec donedávna nedokázal představit, že zboží, objednané za 40% ceny v laciném onlineshopu prostě a jednoduše zaplatí a nedostanou. Mísení kultur holt.

A nebo se zatím žádný z těch studentů nešel zeptat na úřad, cože má udělat, když ho pronajímatel nechce nechat přihlásit, protože pokud vím, od těch nejnovějších zákonných úprav mu to potvrzení prostě dát musíš:
Citace: immowelt.de
http://news.immowelt.de/n/2835-neues-meldegesetz-ab-november-vermieter-muessen-einzug-bestaetigen.html:
Vermieter werden ihrerseits verpflichtet, eine solche Bescheinigung auszustellen, wenn ein neuer Mieter einzieht.

Takže já osobně bych se s tímto postupem moc nekasal.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #11 : Srpen 23, 2016, 03:18:16 pm »

tak napr. v Cechach bez penez asi tiez moc veci nejde?

alebo ked sa napr. rozhodnem ze ideme zit do Prahy (manzelka je lekarka, bude mat teda stalu spolahlivo platenu pracu)  tak tam dostaneme krasne byvanie vo vyborne modernizovanom byte niekde v kludnej stvrti s vyborne dostupnou dopravou za maly peniaz? povedzme nejaky 4-izbovy byt takych minimalne 100 m2 tak do 400-500 euro by mi robilo radost, da sa?
« Poslední změna: Srpen 23, 2016, 03:20:18 pm od rudo » Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #12 : Srpen 28, 2016, 01:57:18 pm »




   Rudi keby idem do Prahy zit da mi socialny cesky urad 2izbacik na vaclavaku a zaplati mi ho komplet ako v nemecku:)=?
Zaznamenáno
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« Odpověď #13 : Září 01, 2016, 09:21:19 am »

Osobne nevím, jak se situace meni a nemeni, pokud ma clovek deti. Ale sam v Nemecku byt vlastnim a ten pronajimam a napr. studenty na WG taky neprihlasuji.
Proste jsou nespolehliví obvzlaste ti zahranicni. U cloveka co normalne pracuje
Dokud ti to ti studenti akceptujou..

Tohle mi přijde jako český styl, o bránění se pronajímatele nechat nájemníka přihlásit, jsem v Německu zatím neslyšel. Ale to je to mísení kultur...
Podobně jako si němec donedávna nedokázal představit, že zboží, objednané za 40% ceny v laciném onlineshopu prostě a jednoduše zaplatí a nedostanou. Mísení kultur holt.

A nebo se zatím žádný z těch studentů nešel zeptat na úřad, cože má udělat, když ho pronajímatel nechce nechat přihlásit, protože pokud vím, od těch nejnovějších zákonných úprav mu to potvrzení prostě dát musíš:
Citace: immowelt.de
http://news.immowelt.de/n/2835-neues-meldegesetz-ab-november-vermieter-muessen-einzug-bestaetigen.html:
Vermieter werden ihrerseits verpflichtet, eine solche Bescheinigung auszustellen, wenn ein neuer Mieter einzieht.

Takže já osobně bych se s tímto postupem moc nekasal.
Čistá pravda Co???
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Regensburk.de © 2013
Stránky krajanů o životě v Regensburku - Německu. O srazech a akcích, zábavě, práci, ubytování, studiu v Regensburku, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení, spolujízda - autostop z a do Regensburku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Regensburku.

Odkazy | englisch online lernen | amerikanisches englisch lernen | chinesisch lernen | russisch lernen | dänisch online lernen | niederländisch lernen | deutsch online lernen | polnisch lernen | serbisch lernen | tschechisch online lernen | kroatisch lernen | portugiesisch lernen | ungarisch lernen | schwedisch online lernen | französisch online lernen | italienisch lernen | finnisch lernen | türkisch lernen |