Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Životní náklady studenta  (Přečteno 69036 krát)
radimgs



Karma: 0
Příspěvků: 10


« : Červenec 07, 2016, 08:08:54 pm »

Ahoj, jak jsem psal v předchozím tématu, chci v Německu studovat medicínu. Zajímalo by mě od Vás co tam studujete, jaké jsou v průměru náklady na bydlení atd. Jak je to s ubytováním studentu, je šance získat kolej nebo je výhodnější si najít nějaký jiný pronájem? Moc díky za info.
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #1 : Červenec 07, 2016, 08:18:57 pm »

To je otazka ako kebyze sa pytam "Ake su naklady na byvanie studenta v Cechach" ...Ine v Prahe, ine v Brne a ine asi v Usti nad Labem ;-)

Rataj s tym ze cim vacsie mesto tak vyssie, dcera studuje v meste ktore ma ca. 200.000 obyvatelov a plati cez 380 € mesacne aj s energiami za jednu izbu v dvojizbovom byte ktory si deli s kamoskou, v mestach ako Berlin Mnichov Hamburg mozes ratat este viac, samozrejme zalezi aj od toho co chces mat - blizko Uni, byt modernizovany atd.

Rataj s tym ze internatov je hlavne v zapadnej casti Nemecka pomerne malo, vacsina ludi byva v sukromi, tam sa to nestavalo kedysi tak ako v CSSR za socializmu. Ale samozrejme  daju sa najst aj izby na internatoch, treba sa informovat v konkretnom meste. Univerzity mavaju poradne miesta pre zahranicnych studentov a tam Ti urcite poradia
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #2 : Červenec 07, 2016, 10:44:17 pm »

Nejvýhodnější máš WG nebo apartmán na koleji.
Zaznamenáno
radimgs



Karma: 0
Příspěvků: 10


« Odpověď #3 : Červenec 07, 2016, 11:13:08 pm »

Nejvýhodnější máš WG nebo apartmán na koleji.

Díky, díval jsem se na nabídky (WG) a je jich dost, takže problém určitě nebude sehnat ubytování. A je to i za přijatelné ceny cca. 300 eur.  Mrknutí
Zaznamenáno
bjetka



Karma: 20
Příspěvků: 118


« Odpověď #4 : Červenec 08, 2016, 12:00:57 am »

Nejvýhodnější máš WG nebo apartmán na koleji.

Díky, díval jsem se na nabídky (WG) a je jich dost, takže problém určitě nebude sehnat ubytování. A je to i za přijatelné ceny cca. 300 eur.  Mrknutí

V zadnem pripade te nechci odrazovat, ale konkretne v Mnichove je posledni dobou docela problem sehnat neco zaplatitelneho. Ze najdes inzerat, jeste neznamena, ze ten pokoj dostanes. Za 12 m² we WG jsou lidi v Mnichove ochotni platit 500.

Jen tak obecne k nakladum: sama jsem si na zacatku studia vystacila s velmi malem, uz ani nevim jak. Ale co jsem se v poslednich letech studia bavila s kamarady, vsichni byli presvedceni, ze student v Mnichove potrebuje kolem 1.000 Euro na mesic, coz mi prislo vzdycky lehce pritazene za vlasy... Moje zkusenost s Düsseldorfem je takova, ze konkretne najmy se treba od vehlasne draheho Mnichova moc nelisi.

Mj. osobne jsem ubytovani dvakrat nasla na strankach Studentenwerku, podnajem u starsich dam, vzdycky za nesrovnatelne dobrou cenu a soukromim.

Zaznamenáno
radimgs



Karma: 0
Příspěvků: 10


« Odpověď #5 : Červenec 08, 2016, 01:55:10 pm »

Nejvýhodnější máš WG nebo apartmán na koleji.

Díky, díval jsem se na nabídky (WG) a je jich dost, takže problém určitě nebude sehnat ubytování. A je to i za přijatelné ceny cca. 300 eur.  Mrknutí

V zadnem pripade te nechci odrazovat, ale konkretne v Mnichove je posledni dobou docela problem sehnat neco zaplatitelneho. Ze najdes inzerat, jeste neznamena, ze ten pokoj dostanes. Za 12 m² we WG jsou lidi v Mnichove ochotni platit 500.

Jen tak obecne k nakladum: sama jsem si na zacatku studia vystacila s velmi malem, uz ani nevim jak. Ale co jsem se v poslednich letech studia bavila s kamarady, vsichni byli presvedceni, ze student v Mnichove potrebuje kolem 1.000 Euro na mesic, coz mi prislo vzdycky lehce pritazene za vlasy... Moje zkusenost s Düsseldorfem je takova, ze konkretne najmy se treba od vehlasne draheho Mnichova moc nelisi.

Mj. osobne jsem ubytovani dvakrat nasla na strankach Studentenwerku, podnajem u starsich dam, vzdycky za nesrovnatelne dobrou cenu a soukromim.



Tak osobně bych taky nejraději našel něco u Studentenwerku, myslím že je to nejlepší žít na koleji a ceny jak jsem se díval konkr. v Dusseldorfu nebyly tak hrozné. Akorát musím ještě zjistit jak je to s nějakou brigádou, zda se dá při studiu pracovat i když je medicína náročná na čas. Z něčeho budu muset to své živobytí zafinancovat.  Ty náhodou nevíš jak to mají medici s možnosti přivýdělku zda se to dá stíhat nebo ne?
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #6 : Červenec 08, 2016, 04:15:31 pm »

radimgs - ci sa da stihat praca popri medicine je opät silne individualne, to sa neda zovseobecnit.  moja manzelka studovala medicinu tu v D a aj ked to bolo uz davnejsie - bola rada ze stiha studium ako take a praca popri maximalne cez prazdniny a aj to len casovo obmedzene aby si vydychla.

dcera studuje lahsi odbor ako medicina a skusala jeden rok pracovat popri studiu ale vzdala to po necelom roku. samozrejme ak sa dokazes ucit rychlo a dobre tak to mozno dokazes. medicina ale nie je ako povedzme jazyky alebo ine humanitne predmety, tam mas aj prakticke cvicenia atd. nestaci len ucit sa co bolo na prednaskach ...
« Poslední změna: Červenec 08, 2016, 04:17:06 pm od rudo » Zaznamenáno
bjetka



Karma: 20
Příspěvků: 118


« Odpověď #7 : Červenec 11, 2016, 10:58:07 am »

Nic konkretniho ti nedoporucim, ale zkus se informovat o stipendiich. Nejtucnejsi byva u DAAD a vyhodou je, ze nefinancuji jenom 1-2 semestry, ale i cele studium.

Jak pise rudo, v okoli mych blizkych treba neznam nikoho, kdo by vystudoval medicinu a jeste si k tomu stihal prividelavat. A to ani v CR, kde nemaji ten "bonus" s cizim jazykem. Na druhou stranu, kdyz jsem behem studia pinglovala, mela jsem spoustu kolegu, udajnych studentu mediciny, nevim, ale jak a kam to nakonec vsichni dotahli.
Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #8 : Červenec 14, 2016, 08:09:23 pm »


Ahoj, jak jsem psal v předchozím tématu, chci v Německu studovat medicínu. Zajímalo by mě od Vás co tam studujete, jaké jsou v průměru náklady na bydlení atd. Jak je to s ubytováním studentu, je šance získat kolej nebo je výhodnější si najít nějaký jiný pronájem? Moc díky za info.

"... co tam studujete, ..."
My tady, prosím, už pracovat ( "ackern" ), my už nestudovat. My být doma nastudovaní, a tu najít dobrá práce, nebo "hartzen" ( jak jsem to četl v jedné nabídce bytu ... ).  :-)

vysvětlivky:
ackern = dřít jak mezek
hartzen = pobírat podporu Hartz IV, tj. ALG II


náklady na bydlení: V Berlin jako student seženeš na kolejích ( Studentenwohnheim ) pokoj od 200 do 220 € / měs. *), jinak pokoj v běžném bytu v Berlin, což je všechno ostatní, stojí od 260 € ( málokdy ), přes 290 až 340 ( celkem běžné ), po 450 € ( nejdražší ).
*) Musíš být zapsaný na nějaké Hochschule nebo Universität von Berlin und Potsdam = Sie müssen an einer Berliner Hochschule immatrikuliert sein.

K tomu připočti 100 - 120 € / měs. na potraviny, pokud si je budeš kupovat v obchoďácích. Jak drahá je mensa nevím, ale myslím si, že moc drahá ne. Ale jsou tu.

šance získat kolej: Musíš obcházet, obvolávat, obepisovat, ptát se, zjišťovat, zajišťovat si. Pak ti něco kápne.
Celkem často se objeví něco výhradně pro studenty na wg-gesucht.de ( vyber tam město "Berlin" a vyplň částku, kolik jsi schopný měsíčně vydávat za bydlení se vším všudy ), a prohlížej nabídky ( 1. kdo je hledán jako spolubydlící: muž / žena, věk, ..., 2. jestli je to nekuřácké prostředí, protože kuřáci jsou tu jenom "chlastači" a "pártymani", a 3. ihned odepsat. ).

příklad jednoho takového inzerátu pro tebe: http://bit.ly/29FsIiG

V Berlin se s lidmi domluvíš celkem dobře anglicky, ale na úřadech musíš jedině německy. Tam se s tebou nikdo jiným jazykem bavit nebude.
Takže odepisovat na inzeráty můžeš i v angličtině.

Teď, v červenci, srpnu a září je nejvíce nabídek ke spolubydlení, protože lidé v červnu ve školách končí, a od srpna do října noví nastupují a hledají si ubytování. Tzn. sehnat něco po 1. říjnu bude velmi obtížné, protože bude všechno rozebrané.

Říká se, že je tu teď těžší najít podnájem nebo byt, pro příliv uprchlíků, ale nic takového nepozoruji.
« Poslední změna: Červenec 14, 2016, 08:15:48 pm od Lenke » Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #9 : Červenec 14, 2016, 09:19:48 pm »

ceny v studentskej menze tu ako priklad v meste Rostock (to len z nostalge, tam som studoval ;-)

https://www.studentenwerk-rostock.de/de/mensen/speiseplaene.html

tam si klikni napr. na "Mensa Süd" co je hlavna menza na Uni v Rostocku a tam mas aj ceny, prva cena je vzdy student, druha zamestnanec, tretia host ...

jasne, v inych mestach mozu byt ceny ine ...
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #10 : Červenec 14, 2016, 10:31:45 pm »

ceny v studentskej menze tu ako priklad v meste Rostock (to len z nostalge, tam som studoval ;-)
Nebo Mnichov...zde jsem sice nestudoval, ale svého času jsme tam chodili celá firma Úsměv
jídelníček http://www.studentenwerk-muenchen.de/mensa/speiseplan/speiseplan_421_-de.html#heute
ceníček http://www.studentenwerk-muenchen.de/mensa/mensa-preise/
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Regensburk.de © 2013
Stránky krajanů o životě v Regensburku - Německu. O srazech a akcích, zábavě, práci, ubytování, studiu v Regensburku, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení, spolujízda - autostop z a do Regensburku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Regensburku.

Odkazy | englisch online lernen | amerikanisches englisch lernen | chinesisch lernen | russisch lernen | dänisch online lernen | niederländisch lernen | deutsch online lernen | polnisch lernen | serbisch lernen | tschechisch online lernen | kroatisch lernen | portugiesisch lernen | ungarisch lernen | schwedisch online lernen | französisch online lernen | italienisch lernen | finnisch lernen | türkisch lernen |