Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Výpověď ze zaměstnání  (Přečteno 34407 krát)
Martinkablahova



Karma: 0
Příspěvků: 4


« : Červen 09, 2016, 08:29:46 am »

Mám dotaz, chci dát výpověď z pracovního poměru, nejsem už ve zkušební době. Mám pracovní smlouvu, kde mám úvazek na 38,5 hodiny týdně a fixní plat (ne hodinovou mzdu). Teď, když jsem řekla, že chci odejít, začal mi zaměstnavatel tvrdit, že mám mínusové hodiny za minulý rok, dokonce pracovní výkazy, které jsem už vloni podepisovala nějak přepočítal a chce je všechny znovu podepsat. To jsem odmítla s tím, že to nepodepíšu jen tak, ale musím si udělat termín u advokáta, protože se mi nelíbí něco podepisovat zpětně a znovu atd. Vůbec nechápu co tím sledují. Pracuji ve zdravotnictví a vloni jsme měli méně pacientů, proto jsme taky odpracovali většinou méně hodin, ale to snad není starost sester. Chtěli po nás ať podepíšeme kratší úvazky, ale já to z finančních důvodů odmítla a zůstala mi původní smlouva na volzeit. Když dám teď výpověď zbývá  mi ještě asi 14 dní dovolené dočerpat, můžou mě o tu dovolenou připravit z důvodu méně odpracovaných hodin nebo mě jinak sankcionovat? Děkuji za odpověď.
Zaznamenáno
bjetka



Karma: 20
Příspěvků: 118


« Odpověď #1 : Červen 09, 2016, 10:17:47 am »

Jestli ti zamestnavatel daval mesicne podepisovat nejaky prehled odpracovanych/neodpracovanych hodin, tak toto bych povazovala za rozhodujici. Mela jsi uz tehdy nejake minusy, nebo ti to podsouva az ted? Normalne bych si myslela, ze co je podepsane, je uzavrena vec.

Podle me si zamestnavatel nemuze usmyslet jen tak, ze ti bude platit min, kdyz pro tebe nema tolik prace, pokud mas nejakou pevnou smlouvu. Teoreticky by ti spis mel, pokud ti nabidl mensi uvazek a ty jsi jej odmitla, dat vypoved. Na druhou stranu je i podle me jeho povinnosti ti dat praci ve smluvenem rozsahu. Ja jsem mela v nejedne smlouve, ze pokud nebudu mit co delat v jednom oddeleni, muze me zamestnavatel presunout do druheho. Ale i to muzes odmitnout, pokud by takova prace napr. byla mene kvalifikovana.

Pokud mas Rechtsschutz a jeste jsi tak neucinila, urcite toho vyuzij a obrat se na pravnika.


Zaznamenáno
Martinkablahova



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #2 : Červen 09, 2016, 11:17:29 am »

Já myslím, že mínusové hodiny jsme tam minulý rok měli asi všichni, protože zaměstnavatel pro nás neměl dostatek práce. Dřív jsme měli zase spíš přesčasy. Teď, když chci odejít ty výkazy nějak přepracoval, ale asi jen u mě a dal mě tam ještě do větších mínusových hodin než jsem to podepisovala vloni. Na právníka se asi obrátím, když s nimi nebude řeč
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #3 : Červen 09, 2016, 01:07:38 pm »

Máš kopie od toho co jsi minulý rok podepisovala? Vždycky si nech kopii!

Bych znovu nepodepisoval něco co už si vlastně nepamatuješ jako když jsi to podepisovala předtím.
Zaznamenáno
Martinkablahova



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #4 : Červen 09, 2016, 01:20:52 pm »

Máš kopie od toho co jsi minulý rok podepisovala? Vždycky si nech kopii!

Bych znovu nepodepisoval něco co už si vlastně nepamatuješ jako když jsi to podepisovala předtím.

kopie nemám, jen jsme to odevzdávali a kopie jsme si nepořizovali ani nedostávali. Pokud bych to měla podepsat, řekla jsem jim, že potřebuji moji evidenci docházky - tu vyplňujeme sami, to co jsem už podepsala a to co mám znovu podepsat. A s tím bych šla za advokátem. Oni to chtějí podepsat, protože prý dřív v tom udělali chyby nebo co
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #5 : Červen 10, 2016, 09:08:35 am »

Také si myslím, že sis od těch podepsaných papírů měla nechat, nebo vyžádat kopie, protože jinak ten doklad slouží pouze jako výhoda zaměstnavatele a tobě bere kontrolu, nebo pro tebe znamená přímou nevýhodu.

Pokud ale máš pevnou měsíční mzdu, neměly by ty mínusy mít velký význam, zaměstnavatel s nimi nemůže dělat, co ho napadne, je vázán tím, co k tomu říká pracovní nebo odborová smlouva - více Google: https://www.google.de/search?hl=de&q=kuendigung+arbeitszeitkonto+vom+urlaub+abziehen

Selským rozumem (takže ne nutně správně) bych soudil, že ze zbytkové dovolené ti to odečíst nemůže, protože ty mínusy nejsou tvoje vina, dovolená je tvůj nárok a zaměstnavatel by jinak měl možnost přímo sabotovat tvou dovolenou tím, že ti přidělí míň práce a pak zkrouhne dovolenou.
Ty nové výkazy bych nepodepisoval s odůvodněním, že nemůžeš ověřit a tím ani svým podpisem stvrdit, že odpovídají pravdě. Že je a priori neodmítáš, ale zkrátka a jednoduše nevíš, jestli to tak je a tím pádem to nemůžeš podepsat.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Regensburk.de © 2013
Stránky krajanů o životě v Regensburku - Německu. O srazech a akcích, zábavě, práci, ubytování, studiu v Regensburku, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení, spolujízda - autostop z a do Regensburku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Regensburku.

Odkazy | englisch online lernen | amerikanisches englisch lernen | chinesisch lernen | russisch lernen | dänisch online lernen | niederländisch lernen | deutsch online lernen | polnisch lernen | serbisch lernen | tschechisch online lernen | kroatisch lernen | portugiesisch lernen | ungarisch lernen | schwedisch online lernen | französisch online lernen | italienisch lernen | finnisch lernen | türkisch lernen |