Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Musí mi zamestnávateľ (personálna agentúra) vystaviť výplatnú pásku?  (Přečteno 45418 krát)
peterbarcik



Karma: 0
Příspěvků: 2


« : Červen 07, 2016, 06:04:17 pm »

Prosím viete mi poradiť či mi musí zamestnávateľ (personálna agentúra) vystaviť výplatnú pásku? Pracoval som cez jenu agentúru síce len pár dni a  to únor a březen ale doteraz som žiadnu výplatnú pásku doteraz nedostal. Mailom som si ju pýtal asi 3 krát ale nedostal som ani pásku ani reakciu...
« Poslední změna: Červen 07, 2016, 06:31:37 pm od David » Zaznamenáno
bjetka



Karma: 20
Příspěvků: 118


« Odpověď #1 : Červen 08, 2016, 01:12:29 pm »

A dostal jsi penize? To by me v pripade, kdy jsi podle svych slov pracoval jen par dni, zajimalo na prvnim miste.

Kazdopadne standardne bys mel dostat i neco jako vyplatni pasku. Ja jsem pred lety jednu dobu delala pres agenturu tim stylem, ze jsem vzdycky nasyslila prescasy a pak dalsi tydny az mesice do prace vubec nechodila. Kazdy mesic, i kdyz jsem neodpracovala ani hodinu, jsem ale dostavala prehled, kolik mam odpracovano nebo jeste volnych prescasu.
Zaznamenáno
peterbarcik



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #2 : Červen 08, 2016, 04:30:17 pm »

ano dostal som sice velmi malo, ale dostal. Bolo to cca tyzden a vyslo to do 30eur.  Pasku potrebujem aj pre urady aj pre seba. Je na to nejaky pravny narok?
Zaznamenáno
bjetka



Karma: 20
Příspěvků: 118


« Odpověď #3 : Červen 09, 2016, 10:29:46 am »

Jako pro cloveka nezucastneneho je to pro me snadna kalkulace. Zhruba: 5 (dnu) x 8 (hodin) x 8,50 (minimalni hodinova mzda)... tady neco nesedi. Avsak mozna si nejdriv procti poradne smlouvu. Agentury maji casto nejake extra postupy. Napr. mne nejdriv vyplaceli mesicne jen 40 hod., vsechno ostatni slo na nejake Zeitkonto o 150 hodinach, ktere teoreticky melo byt neustale plne. Az kdyby to konto bylo plne, vyplaceli by vsechno. Nebo treba se musis "upsat" na urcitou dobu, aby jsi mel narok na mzdu... Nicmene 30 euro, to pro me zni, jako by ti proplatili svaciny za ten tyden. Ze s tebou nikdo nekomunikuje, je pro me jiste znameni, ze ten postup nebude zcela koser.
Teoreticky pripad pro pravnika. Na vyplatni pasku mas urcite pravo. Sam se musis rozhodnout, jak moc to potrebujes do sveho ucetnictvi, popr. jak dulezita je pro teda ta skutecna castka. Jestli mas cas a chut se tim dal sahodlouze zaobirat, nebo je to uzavrena kapitola.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #4 : Červen 10, 2016, 09:14:49 am »

Kolik jsi měl dostat, to by mělo stát ve smlouvě - nenech se odrbat.
Vyúčtování ti dát musí, ale, třeba v případě, že je mzda pořád stejná, stačí první měsíc. To se ale nezdá být tvůj případ.
V nejhorším bych jim napsal doporučený dopis s doručenkou (Einschreiben mit Rückschein), tam vylíčil, kdys u nich pracoval, kolik jsi dostal a žes nedostal Lohnabrechnung - a rovnou jim stanov lhůtu, třeba dva týdny (přesné datum).

Více Google
https://rechtsanwaltarbeitsrechtberlin.wordpress.com/2009/05/13/lohnabrechnung-arbeitgeber-berlin/
https://www.google.de/search?hl=de&q=keine+lohnabrechnung+erhalten&btnG=Suche&meta=&gws_rd=ssl
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #5 : Červen 17, 2016, 02:32:36 pm »

Výplatní pásku ( Lohnabrechnung, Gehaltsabrechnung, Entgeltabrechnung nebo Lohnzettel ) dostat musíš. Vypadá to např. takto: http://bit.ly/1rtheY0

Pracoval jsi za úplatu ( odměnu ), vydělal jsi nějaké peníze, tak na to musí být stvrzenka. Na každý převod peněz nebo placení musí být doklad, a máš právo ho požadovat a vymáhat.


Vyvěs sem tu pracovní smlouvu, ať se můžeme podívat, a rozumně ti poradit.

Odrbat se nenecháš tak, že jim napíšeš, co jak mělo být ( tj. na čem jste se dohodnuli ), co jsi ale místo toho dostal ( nebo co se ti nezdá ), a jakou žádáš náhradu ( dorovnání, odškodnění, napravení atp. ). Odešli doporučeně, a stanov jim lhůtu. To proto, abys měl důkazy v ruce ( papírové ), a měl se na co u poradců / právníků / ... odvolávat.


Pak je tu Sozialgericht a jiné vyšší dívčí, ale nejdříve se vše řeší předáváním informací, a informuj se. Teprve když dělají vyloženě naschvály ( nereagují, zdržují, považují tě za blbého a posílají něco jiného, než jsi chtěl ), řeší se to přes třetí osobu, obvykle právnickou.

Jak dobře umíš německy ?
Zaznamenáno
Petryloona



Karma: 1
Příspěvků: 7


WWW
« Odpověď #6 : Červen 18, 2016, 05:25:35 pm »

Na vyplatni pasku ma clovek narok v kazdem pripade!

30€ za tyden prace??? To snad ne. V pripade minimalni mzdy by to nebyly ani ctyri hodiny prace... To je nejaka zvlastni neseriozni agentura. A tech 30€ bylo vyplaceno na ruku? Bez jakekoliv stvrzenky?
Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #7 : Červen 19, 2016, 04:16:19 pm »

Určitě máš v telefonu alespoň jednu fotku z práce, nebo z cesty do / z práce, nebo jakýkoliv jiný důkaz, že jsi tam byl a pracoval ( spolupracovníci, kteří tam s tebou pracovali, řidič, který tě vezl, údaje, které si o té práci pamatuješ, a které těžko někdo jiný může vědět atd. ). To si sepiš, dej to sem, a řešíme dále.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Regensburk.de © 2013
Stránky krajanů o životě v Regensburku - Německu. O srazech a akcích, zábavě, práci, ubytování, studiu v Regensburku, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení, spolujízda - autostop z a do Regensburku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Regensburku.

Odkazy | englisch online lernen | amerikanisches englisch lernen | chinesisch lernen | russisch lernen | dänisch online lernen | niederländisch lernen | deutsch online lernen | polnisch lernen | serbisch lernen | tschechisch online lernen | kroatisch lernen | portugiesisch lernen | ungarisch lernen | schwedisch online lernen | französisch online lernen | italienisch lernen | finnisch lernen | türkisch lernen |