Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: 1 [2]   Dolů
 
Autor Téma: Žádost o radu - těhotenství a nová práce  (Přečteno 127427 krát)
chesburger



Karma: 0
Příspěvků: 38


« Odpověď #15 : Únor 19, 2016, 06:13:18 pm »

Mili Kleeno:

Omouvám se, že jsem to tak zamotal Smutek

Takže:

Přítelkyně má nyní práci v ČR. Od 1.4.2016 má nastupovat v DE ( tady nás mimčé předběhlo Kroutím očima)
Bod c +d správně.

Bod e.: vzhledem k tomu, že má ( by měla ) nastupovat tam, kde práci získala a já bych nechtěl být sobec aby to obětovala jen proto, že se nám poštěstilo, tak bych obětoval svou práci zde a šel do místa kde má nastupovat. ( ty jo ta myšlenka i možná našla mozek). Omlouvám se za vsuvky. Snažím se to trochu nadlehčit.

Mám li to říct po pravdě je přítelkyně v pozici, kdy vůbec nemusí řešit, jetli bude žít zde v DE či v ČR ( upřesňuji že se to týče hmotného zabezpečení). Já takové štěstí nemám a nikdy jsem neměl. Nejlepší by bylo aby zůstala doma a já se vrátil zpět, ale všicni víme jak je to se mzdovou politikou v ČR a tak se snažím asi o nemožné.

Máme oba několikaleté zkošenosti z jiných zemí, kde jsme nezávisle žili a pracovali a do ČECH se nám nechce a rádibychom žili mimo pospolu jakož nyní rodina.

Takže odpovědí je že chceme být zde v DE. Jak jsem již mnohokrát předesílal vše se vleče, čeká  a závisí na tom, jak se mi podaaří či nepodaří něco sehnat tam.

Snad jsem již uvedl vše na správnou míru.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #16 : Únor 20, 2016, 08:29:42 am »

Aha... Úsměv
1.4. plus 6mesicu, to zcela jasně utajit nejde.
Bez ohledu na Tvou velkorysost, ona to musí řešit taky Mrknutí
Chápu dobře že se Tve myšlenky ubírají směrem k práci kterou ještě nemáš a směrem k práci přítelkyně o kterou v zápěti pravděpodobně přijde ?
Není to riskantní ?
Proc to neopřete o ty jiste a pevné body ?


Zaznamenáno
bjetka



Karma: 20
Příspěvků: 118


« Odpověď #17 : Únor 20, 2016, 11:18:49 am »


Mám li to říct po pravdě je přítelkyně v pozici, kdy vůbec nemusí řešit, jetli bude žít zde v DE či v ČR ( upřesňuji že se to týče hmotného zabezpečení). Já takové štěstí nemám a nikdy jsem neměl. Nejlepší by bylo aby zůstala doma a já se vrátil zpět, ale všicni víme jak je to se mzdovou politikou v ČR a tak se snažím asi o nemožné.


Z tveho popisu aspon pro me vyplyva, ze pritelkyne je ta, co "nosi kalhoty", zivitelka, s podstatne vyhodnejsi situaci na pracovnim trhu. Pokud ji chces vyjit vstric, mohl bys jit na rodicovskou dovolenou ty. A ac by ji to samozrejme vyradilo na 6 tydnu pred porodem a po, cele by to pro zamestnavatele melo mensi dopad. A koneckoncu i pro pritelkyni. Maloktera zena na materske ma bezproblemovy navrat do zamestnani.

Jinak se ji opravdu muze stat, ze se zamestnavatel bude citit podveden a bude se ji snazit - ac na to nema pravo - donutit k vypovedi. Nebo si uz hned bude hledat nahradu a pomalu ji odsune z jeji obdivovane pozice... Samozrejme to jsou odsouzenihodne postupy, a samozrejme jsou i firmy, kde to funguje jinak, ale je to takova seda zona, o ktere se nemluvi a neni zas tak okrajova.
Zaznamenáno
Alterego



Karma: -14
Příspěvků: 66


« Odpověď #18 : Únor 20, 2016, 03:29:52 pm »

Moje predrecnice te odhadla asi spravne a ja dodavam, ze mas v hlave docela gulas. Pokud svoji budoucnost vidite v DE mel by ses mozna soustredit na co nejrychlejsi uzavreni snatku s tvoji pritelkyni. Vzhledem k tomu, ze vam jde mj. o socialni zabezpeceni ze strany nemeckeho statu, vyplati se vystupovat uz jako rodina (napr. vyplata Kindergeld, zdravotni pojisteni pritelkyne a ditete) Nesezdany par cizincu je z jejich pohledu logicky neuchopitelna jednotka. Dale me take zarazi, ze chcete zit v DE "aby se vam vedlo lepe". Ubezpecuji te, ze pokud je to tvoje jedina motivace, budes zklaman. Kdo je neuspesny v Cesku, zcela jiste nebude uspesnejsi tady (to myslim obecne). Nezapomen, ze v DE je krome obleceni a jidla vsechno citelne drazsi, o bydleni nemluve (vyjma byvale NDR). Jako chlap se trochu podivuji, ze po zjisteni tehotenstvi proste pritelkyni nereknes: O vsechno se postaram, pokud mi nestaci prijem z jedne prace, tak holt budu muset po vecerech roznaset nekde pivo - a ty se pekne soustred na donoseni mimina a at te ani nenapadne v pulce tehotenstvi nekam nastupovat do prace.
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #19 : Únor 20, 2016, 05:16:02 pm »

Alterego - takze v Cechach je este mnoho veci lacnejsie ako v D?  zaujimave ...
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #20 : Únor 20, 2016, 08:49:29 pm »

Moje predrecnice te odhadla asi spravne a ja dodavam, ze mas v hlave docela gulas. Pokud svoji budoucnost vidite v DE mel by ses mozna soustredit na co nejrychlejsi uzavreni snatku s tvoji pritelkyni. Vzhledem k tomu, ze vam jde mj. o socialni zabezpeceni ze strany nemeckeho statu, vyplati se vystupovat uz jako rodina (napr. vyplata Kindergeld, zdravotni pojisteni pritelkyne a ditete) Nesezdany par cizincu je z jejich pohledu logicky neuchopitelna jednotka. Dale me take zarazi, ze chcete zit v DE "aby se vam vedlo lepe". Ubezpecuji te, ze pokud je to tvoje jedina motivace, budes zklaman. Kdo je neuspesny v Cesku, zcela jiste nebude uspesnejsi tady (to myslim obecne). Nezapomen, ze v DE je krome obleceni a jidla vsechno citelne drazsi, o bydleni nemluve (vyjma byvale NDR). Jako chlap se trochu podivuji, ze po zjisteni tehotenstvi proste pritelkyni nereknes: O vsechno se postaram, pokud mi nestaci prijem z jedne prace, tak holt budu muset po vecerech roznaset nekde pivo - a ty se pekne soustred na donoseni mimina a at te ani nenapadne v pulce tehotenstvi nekam nastupovat do prace.

Částečne souhlasím. .. Pač to fakt není úplne sranda.
Domluvili jsme se s PŘÍTELKYNI ze bude do 3 let obou děti doma, že nechceme výchovu od cizích. ... V jeslích. ..
No... Umím dobře počítat, ale jak to postupně ubývá... Smích
Nebudu dělat machry, jsme dost na hraně a neumím si představit, co bychom dělali, kdybych byl třeba u agentury...  Nevím co si myslet/Nerozhodný
3leta mateřska v ČR (nebo ta volba) je o něčem jiném Smích

Na druhou stranu... PŘÍTELKYNĚ v práci sve těhotenství taky tajila Smích a makala do poslední chvíli,  ale ne kvůli financím ani smlouvě,  tu mela na neurčito už dávno, ale nechtěla jiný přístup a ani jiné pracovni zarazeni,  i když sem nadával a to hlavně kvůli těžkým bednam. ...
Takže bych byl s kritikou opatrný,  protože ne všechny ženy uvažuji stejne - o klidném donošení a manželovi roznášejícim pivo po nocích  Smích
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #21 : Únor 20, 2016, 09:47:01 pm »

Alterego - takze v Cechach je este mnoho veci lacnejsie ako v D?  zaujimave ...

Jo Rudo, cigára,  bydlení a pojištění. .. Mrknutí nic jiného nevnímám.
Ale ne vzhledem k výdělkům. ... Jen obecně.

Alterego... sem zapomel v předchozím příspěvku. ..
Vystupovat jako manžele nebo druh a družka v Německu nemá rozdíl,  nebo jsme ho ještě za ty vic než 4roky nenašli.
Nebyl problém v ničem, nestraš ho... Mrknutí
Nesezdany par jsme, máme tady dvě narozené děti a nikdo se nikdy nad ničím nedivil...
Jediné navíc snad bylo jen to otcovství a opatrovnictví, dva papíry navíc,  bez kterých nevydají rodný list... Jinak nic Úsměv

Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #22 : Únor 20, 2016, 10:27:50 pm »

jirike - a co krcmy, pivo, vepro knedlo zelo? :-)
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #23 : Únor 21, 2016, 07:56:11 am »

jirike - a co krcmy, pivo, vepro knedlo zelo? :-)

Ano mas pravdu, služby celkove Úsměv
Ale to už je jiné téma.

V tomhle případe je však z mého pohledu vše v Německu levnější a to nejen vzhledem k výdělkům ... Ať už se jedna o krabici sunaru,  nebo plinky a ze jich za tu dobu je... Smích
Zaznamenáno
Stran: 1 [2]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Regensburk.de © 2013
Stránky krajanů o životě v Regensburku - Německu. O srazech a akcích, zábavě, práci, ubytování, studiu v Regensburku, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení, spolujízda - autostop z a do Regensburku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Regensburku.

Odkazy | englisch online lernen | amerikanisches englisch lernen | chinesisch lernen | russisch lernen | dänisch online lernen | niederländisch lernen | deutsch online lernen | polnisch lernen | serbisch lernen | tschechisch online lernen | kroatisch lernen | portugiesisch lernen | ungarisch lernen | schwedisch online lernen | französisch online lernen | italienisch lernen | finnisch lernen | türkisch lernen |