Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: 1 2 [3] 4 5   Dolů
 
Autor Téma: Změna z AOK na privátní. (podmínky?)  (Přečteno 384862 krát)
kosmopolita



Karma: -25
Příspěvků: 348


« Odpověď #30 : Leden 16, 2016, 10:24:34 pm »

No bodejť. Jednou je to zákonné pojištění a tohle svinstvo, keté na nás zkouší, je hnus nejvyššího kalibru. Udajně už to někteří Češi chtěli dát k soudu.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #31 : Leden 16, 2016, 10:41:29 pm »

Normalne by platil 6tydnu zaměstnavatel,  AOK az potom.
V kombinaci s ceskym lékařem a neschopnosti z toho vznikají mixáže všeho možného a chaoticky ho. .. Nestandartniho...
To už jsme probírali a nevylučuje to to, co jsem psal Já. ..
Zaznamenáno
fiaton



Karma: -2
Příspěvků: 46


« Odpověď #32 : Leden 16, 2016, 10:58:50 pm »

Však zaměstnavatel mě propustil proto,aby nemusel platit 6 týdnů.
Pak jak píšeš by platila AOK.Jen že když mě propustil zaměstnavatel tak musí platit AOK.
V AOK vědí moc dobře,že tento zaměstnavatel to dělá pravidelně,propustí každýho(myslím tím čecha,nebo maďara)kdo onemocní.
A teď otázka,mě AOK zaplatila místo celého měsíce jen tři týdny,má společného jak říkají to,že tam je výpověď?
Zaznamenáno
kosmopolita



Karma: -25
Příspěvků: 348


« Odpověď #33 : Leden 16, 2016, 11:08:33 pm »

Tomu nerozumím. Tys marodil dohromady 7týdnů? 3 týdny zaplatil zaměstnavatel a 3 týdny AOK? Čili ti nezaplatili až do konce neschopenky, respektive všechny dny které zbyly zaplatit na nich?
Zaznamenáno
kosmopolita



Karma: -25
Příspěvků: 348


« Odpověď #34 : Leden 16, 2016, 11:24:54 pm »

Prostě Černý Petr zůstal u AOK a tě musí platit do konce neschopenky.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #35 : Leden 17, 2016, 06:38:35 am »

Dobře Úsměv AOK.
A já si ponechám svoji variantu a vedle povinných odvodů si privátne platím 13€ měsíční připojištění, u kterého me pojišťovna garantuje po celou dobu pracovni neschopnosti 100% platu. Tedy i dorovnají rozdíl od AOK.
To je zaměstnanecké připojištění.
Jako soukromník sem mel donedávna  jiné.


Zaznamenáno
kosmopolita



Karma: -25
Příspěvků: 348


« Odpověď #36 : Leden 17, 2016, 09:49:12 am »

No to je právě ono: pojišťovna za 13E dorovnává rozdíl od AOK. Ty se ovšem nacházíš v,, jiném levelu sociálních výdobytků,,  My se zatím nacházíme tam někde dole ve stoce, ve které se bojuje, aby vůbec AOK zaplatila to základní :  Zákonné pojištění ! pardon chci říct Zákonnou nemocenskou
« Poslední změna: Leden 17, 2016, 10:31:10 am od kosmopolita » Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #37 : Leden 17, 2016, 11:37:56 am »

Myslíš ?
A nezacvakla by ta pojistka i takovéhle připadne mezery ? Mrknutí
Ta pojistka chrání me příjmy v době nemoci.
A nebo obrácene...
Jeden známý si dal takovou pojistku kdysi dávno, mu ji nabídli když uzavíral jinou... Ani netušil co kryje a mávl nad těmi tehdy 10€ rukou.
Hezka prace, vedoucí pozice v jedné automobilce...
Bohužel se mu stala hodně vazna nehoda a je plně invalidní. ..
Ožraly byli všichni ale on tehdy neřidil.
A z ony pojistky se vyklubalo 1000,-€ měsícne které dostává už několik let a bude az do smrti...
Zdraví to nikomu nevrátí, já vím,  ale je to fajn mit na nájem a vse... Nebo ?
To není jen o jiném levelu. ..
Zaznamenáno
kosmopolita



Karma: -25
Příspěvků: 348


« Odpověď #38 : Leden 17, 2016, 12:49:29 pm »

 To bys musel zjistit, co se v té pojistné smlouvě píše. Na co přesně se to vztahuje. Slovíčka upojišťoven hrají velkou roli.  No já bych věřil spíš, že to hradí skutečně ten rozdíl mezi nemocenskou a základním,či průměrným platem. Selský rozum mi říká, že to přeci nemůže krýt nezákonné nevyplácení zákonné nemocenské. No nevím, co ti v té smlouvě uvádějí
Zaznamenáno
fiaton



Karma: -2
Příspěvků: 46


« Odpověď #39 : Leden 17, 2016, 03:13:28 pm »

Ano 7týdnu jsem byl neschopen,3 zaplatil zaměstnavatel,3 týdny AOK po velkém boji,ale měli zaplatit celý měsíc,na dotaz proč nezaplatily ten poslední týden řekli,že k vůli tomu,že jsem měl výpověď,proto se ptám, jestli někdo nevíte jak to je do opravdy.
Já chtěl aby mi zaplatily celou nemocenskou těch 70%,ne aby mi někdo dorovnal do100% zakl. mzdy.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #40 : Leden 17, 2016, 03:24:13 pm »

Logicky by byla cela neschopnost.
Tedy kdyby si marodil půl roku, daly by Ti tři týdny aby doplnili zaměstnavatele ? To je divný. ..
Neměl jsi už pak byt bud na pracáku, nebo na socialce, nebo u jiného zaměstnavatele ?
Což jde dost těžko když jsi na neschopence...
Zaznamenáno
kosmopolita



Karma: -25
Příspěvků: 348


« Odpověď #41 : Leden 17, 2016, 03:26:20 pm »

No jasně, chápu. Podle mě, jak jsem psal už nahoře, tak prostě povinnost zůstala na AOK platit tvoji nemocenskou do konce. Tudíž do data ukončení na neschopence, co samozřejmě určuje lékař. V ČR, nebo v D. To nemůže hrát roli! Jestli tě to uklidní, i mně se to nějak v létě nezdálo v jedné AOK dávce. Ale ani jsem se na to raději nechtěl mrknout. Až když jim DVKA nařídila zaplatit, tak najednou peníze hrály.  Nevím jestli máš na ně žaludek, vytáhni info a učty, které máš, a jdi do boje! Ať to přepočítají.  Škleb Ale chce to nervy ze železa , jak víš ze zkušenosti s AOK
« Poslední změna: Leden 17, 2016, 03:28:24 pm od kosmopolita » Zaznamenáno
kosmopolita



Karma: -25
Příspěvků: 348


« Odpověď #42 : Leden 17, 2016, 03:32:34 pm »

Já jsem dneska sesmolil muj ,, poslední,, dopis který, až naskenuji nějaké dokumenty, tak odešlu AOK. Vyzývám je aby okamžitě zaplatili moji nemocenskou a poslali mě poštou zákonné informaci. To je to poslední komunikace s nimi. Emaily s tou pakáží necham vytisknout a vše odevzdám EU.  
« Poslední změna: Leden 17, 2016, 03:41:07 pm od kosmopolita » Zaznamenáno
Akter



Karma: 8
Příspěvků: 111



« Odpověď #43 : Leden 19, 2016, 05:00:48 pm »

Privatnej sa vyhybaj. Viem o com je rec, bol som tam 12 rokov. Teraz som spät v zakonnej.
Neidem do detailov, vseho vsudy sa to neoplatilo.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #44 : Leden 19, 2016, 06:08:36 pm »

Privatnej sa vyhybaj. Viem o com je rec, bol som tam 12 rokov. Teraz som spät v zakonnej.
Neidem do detailov, vseho vsudy sa to neoplatilo.


Detaily = důvody jsou důležite, škoda že něco nenapíšes pro příklad.
A to jsi (podle progiloveho obrázku) mladší generace, ktera je relativne zdravější...
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4 5   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Regensburk.de © 2013
Stránky krajanů o životě v Regensburku - Německu. O srazech a akcích, zábavě, práci, ubytování, studiu v Regensburku, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení, spolujízda - autostop z a do Regensburku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Regensburku.

Odkazy | englisch online lernen | amerikanisches englisch lernen | chinesisch lernen | russisch lernen | dänisch online lernen | niederländisch lernen | deutsch online lernen | polnisch lernen | serbisch lernen | tschechisch online lernen | kroatisch lernen | portugiesisch lernen | ungarisch lernen | schwedisch online lernen | französisch online lernen | italienisch lernen | finnisch lernen | türkisch lernen |