Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: 1 2 3 [4] 5   Dolů
 
Autor Téma: Kirchensteuer  (Přečteno 351256 krát)
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #45 : Květen 24, 2015, 04:51:56 pm »

Prohnilá skrz na skrz.... Tuhle kravku by měli už někde zavřít. Já jen nechápu proč se tady debatuje nad něčím tak jednoduchým jako je církevní daň. Prostě zaškrtnu ne a proč se tady o tom týden debatuje. Všichni panbíčkáři ať jdo někam do pryč......
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #46 : Květen 24, 2015, 05:04:15 pm »

honza - len tak si tu trosku debatime o tom ... neber to zas tak vazne ... trosku si precvicime rodny jazyk a aj jazyk bratskeho naroda popri tom  ;-)
Zaznamenáno
bjetka



Karma: 20
Příspěvků: 118


« Odpověď #47 : Květen 24, 2015, 06:16:43 pm »

Prohnilá skrz na skrz.... Tuhle kravku by měli už někde zavřít. Já jen nechápu proč se tady debatuje nad něčím tak jednoduchým jako je církevní daň. Prostě zaškrtnu ne a proč se tady o tom týden debatuje. Všichni panbíčkáři ať jdo někam do pryč......

Mne se docela zamlouva, ze nemusim spolufinancovat neco, k cemu se ani oficialne ani v hloubi duse nehlasim. A to je mozne jenom proto, ze si ten ideologicky spolek prostrednictvim dani financuji ti, co se k nemu hlasi. Tu dan plati i Nemci, kteri maji stejny postoj k cirkvi jako tazatelka, tzn. jsou pokrteni, ale tim jejich vztah k one instituci konci. Pak je samozrejme otazka, proc by ji nemohl/nemel platit i cizinec, ktery zde plni jine danove povinnosti a soucasne ma i moznost vyuzivat zdejsi socialni system.

Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #48 : Květen 24, 2015, 08:35:06 pm »

Asi mě tady zase někdo odsoudí, ale já si nemůžu pomoct. Víra a církev jsou dvě různé věci. Církev je to největší svinstvo jaké znám. Financovat ze svých vydělaných peněz ty úchyláky a pedofily opravdu ne!!!
Zaznamenáno
bjetka



Karma: 20
Příspěvků: 118


« Odpověď #49 : Květen 24, 2015, 09:44:42 pm »

To je presne ono... Jak uz to tu je podrobne popsano, cirkev se da brat jako spolek, jehoz clenem se stavas na zaklade krestu - v Nemecku dost oficialni spolek. Hodne lidi v poslednich letech vystoupilo z cirkve prave kvuli tem sexualnim zlocinum na detech a oduvodnovalo to prave tim, ze k vire nepotrebuji oficialni instituci. Me je celkem jedno, kdo ma k cemu jake pohnutky, jsem ale celkem spokojena s tim stavem, ze ten spolek si financuji jeho clenove a me do toho nikdo nezatahuje.
Nevim, jaky je stav ted po restitucich, ale da se predpokladat, ze pred nimi v CR financovali cirkve vsichni danovi poplatnici - z velke vetsiny tedy lide, kteri se k zadne cirkvi nehlasi. Co je spravedlivejsi?
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #50 : Květen 24, 2015, 11:00:03 pm »

Vsechny ty cernoprdelniky postrilet. Cirkev zakazat a Vatikan zbourat!!!!! Nedavno jsem videl svedectvi vojaka, ktery slouzil ve Vatikanu a staral se o ochranu tech uchylu. Jak mu kolikrat nabizeli penize, zlato, diamanty za to aby jim nastavil...... Vsichni to vedi a presto to funguje. Hold penize maji moc. Ono si staci pustit Kladivo na carodejnice a mame cirkev v cele sve krase......
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #51 : Květen 25, 2015, 04:01:53 pm »

Kleena je uz asi moc ponemcenej. Mrknutí
Pravda je ještě mnohem hrůzostrašnější: Kleena morseovku neumí a posloužil si prvním vhodným internetovým překladačem. A ten pohříchu o "ch" jako hlásce nic neví.

Asi jako Němci o tom "ch" a "Sch" v německé hláskovací abecedě, kterou rovněž zpaměti neznám dodnes a "ch" bych tam nečekal Úsměv
(Kdo uhodne, jaký má "Sch" hláskovací výraz...Smích )

[at]Jahoda: děkuji  za zastání, opravdu to ale není potřeba. Když se mi něco nezdá, ozvu se a hned tak něco mnou nezamává Úsměv To, co se dělo tady, navíc bylo opravdu velmi nevinné a není potřeba to brát příliš vážně...

...Tu dan plati i Nemci, kteri maji stejny postoj k cirkvi jako tazatelka, tzn. jsou pokrteni, ale tim jejich vztah k one instituci konci.
Asi proto, že kdo se k církvi nehlásí, nemá důvod podílet se, aspoň touto formou, na jejím financování. Nemá se sociálním systémem ani s fungováním státu (již) pranic společného.
Ti Němci, co se necítí být aktivními křesťany a přesto ji platí, jistě mají důvody: praktické (dostat místo ne školce na malé vesnici...), sentimentální, pokrytecké, či jakékoliv jiné.
jejich rozhodnutí zni v nejmenším neznamená, že by to tak měl či musel dělat někdo jiný - cizinec necizinec.

Vsechny ty cernoprdelniky postrilet.
Doporučuji zvolnit tempo.
« Poslední změna: Květen 25, 2015, 04:06:23 pm od kleena » Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
pipapo



Karma: -60
Příspěvků: 130


« Odpověď #52 : Květen 25, 2015, 05:30:30 pm »

(Kdo uhodne, jaký má "Sch" hláskovací výraz...Smích )


 Škleb Ani si netroufam to slovo natukat do klavesnice, abych nebyla osocena trollikem, ze jsem vulgarni a neuctiva, tak sem dam obrazek, jo? Mrknutí
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #53 : Květen 25, 2015, 06:26:48 pm »

Kleeno, polib mi .....  Škleb Škleb Škleb Škleb Škleb Škleb
Zaznamenáno
bjetka



Karma: 20
Příspěvků: 118


« Odpověď #54 : Květen 25, 2015, 07:12:59 pm »

"Asi proto, že kdo se k církvi nehlásí, nemá důvod podílet se, aspoň touto formou, na jejím financování. Nemá se sociálním systémem ani s fungováním státu (již) pranic společného.
Ti Němci, co se necítí být aktivními křesťany a přesto ji platí, jistě mají důvody: praktické (dostat místo ne školce na malé vesnici...), sentimentální, pokrytecké, či jakékoliv jiné.
jejich rozhodnutí zni v nejmenším neznamená, že by to tak měl či musel dělat někdo jiný - cizinec necizinec."


Rozdil je jenom v tom, ze Nemec bud plati anebo dusledne z cirkve vystoupi, zatimco cizinec neplati, ale nechava si otevrena zadni vratka pro pripad, ze by se mu to jednou mohlo hodit... Napr. kdyby chtel nechat deti pokrtit - i kdyz s jmenovanou instituci nechce mit nic spolecneho... Welcome to Absurdistan!
« Poslední změna: Květen 25, 2015, 07:15:07 pm od bjetka » Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #55 : Květen 25, 2015, 07:31:50 pm »

Logicky mám k církvi odpor a negativní postoj, tak nechápu proč bych nechával křtít svoje děti. Tohle bych nikdy neudělal. Děti vychovám, dám jim vzdělání a všechno co budu moct, ale k tomuhle je nepovedu. Církev je pro mě sekta jako každá jiná.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #56 : Květen 25, 2015, 09:31:20 pm »


Rozdil je jenom v tom, ze Nemec bud plati anebo dusledne z cirkve vystoupi, zatimco cizinec neplati, ale nechava si otevrena zadni vratka pro pripad, ze by se mu to jednou mohlo hodit... Napr. kdyby chtel nechat deti pokrtit - i kdyz s jmenovanou instituci nechce mit nic spolecneho... Welcome to Absurdistan!

Tak...
Konecne to nekdo popsal tak, jak to je....
A nejen u cirkevnich daní.
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #57 : Květen 25, 2015, 10:33:12 pm »

Na druhej strane nie je katolík ako katolík- narážam na "využívanie" spomínaných služieb. U niekoho to krstom "končí", avšak s ohľadom na tradíciu byť katolíkom je nepredstavitelné napríklad v rodine aby vystúpil z cirkvi. Je to len príklad ale zo života. Síce to nemá spoločné nič so systémom samotným, ide skôr o subjektívnu stránku problému, ale vtedy problém nastáva.
Keď sa raz cítím kresťanom, tak hádam všeho všudy so všetkým, nie tam áno, tam nie ...
Cítiš sa kresťankou, veriacou? Čo to pre teba vlastne znamená? Chodíš každú nedelu do kostola a aj na prikázané sviatky, pravidelne na spoveď? Ak ano, využívaš aj ich služby v Nemecku ... a je na tebe, či to chceš platiť ... čo je zlé na tom, že môžeš vystúpiť z cirkvi? Je to organizácia ako každá iná ... s čím máš vlastne problém?
« Poslední změna: Květen 25, 2015, 11:31:21 pm od jahoda2010 » Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #58 : Květen 25, 2015, 11:21:20 pm »

Já jen nechápu proč se tady debatuje nad něčím tak jednoduchým jako je církevní daň. Prostě zaškrtnu ne a proč se tady o tom týden debatuje.
tiež nem chápem ...
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #59 : Květen 26, 2015, 10:10:15 am »

Kleeno, polib mi .....  Škleb Škleb Škleb Škleb Škleb Škleb
A nebo tak, samozřejmě - každý podle svých možností (či jak ho maminka doma naučila!) Škleb
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Stran: 1 2 3 [4] 5   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Regensburk.de © 2013
Stránky krajanů o životě v Regensburku - Německu. O srazech a akcích, zábavě, práci, ubytování, studiu v Regensburku, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení, spolujízda - autostop z a do Regensburku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Regensburku.

Odkazy | englisch online lernen | amerikanisches englisch lernen | chinesisch lernen | russisch lernen | dänisch online lernen | niederländisch lernen | deutsch online lernen | polnisch lernen | serbisch lernen | tschechisch online lernen | kroatisch lernen | portugiesisch lernen | ungarisch lernen | schwedisch online lernen | französisch online lernen | italienisch lernen | finnisch lernen | türkisch lernen |