Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: 1 [2] 3 4   Dolů
 
Autor Téma: Doučování či kurz němčiny pro češku  (Přečteno 318868 krát)
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #15 : Leden 22, 2015, 11:52:17 pm »

Konečně mám v Německu kamaráda!  Mrknutí Mrknutí
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #16 : Leden 27, 2015, 01:30:09 pm »

Inak, ak sa rozhodneš pre školu, na začiatku by som netrvala na tom rodilom Nemcovi, myslím, že nie vždy je dospelý človek stavaný na to, aby sa to touto metodou (že na začiatku nerozumieš nič), naučil najlepšie. U detí je to podľa mňa iné.
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #17 : Leden 27, 2015, 07:18:00 pm »

Já s tebou Jahůdko nesouhlasím. Já si prošel právě kurzem kde jsme byli jen cizinci a byla to pro mě dost dobrá zkušenost. Byl jsem ve skupině s lidma ze španelska, indie, ruska atd. a všichni jsme na to byli stejně a museli jsme se mezi sebou dorozumívat a učit se si poradit. Je to sice ta těžší cesta, ale co je taky v životě jednoduché. Logicky pokud se někdo bude učit jazyk s rodilým čechem, tak bude vždy spoléhat, že mu ten dotyčný bude pomáhat česky a tímto způsobem se toho moc nenaučí, protože nebude nucený fungovat sám. Tohle je můj názor na vyuku jazyka. A jahodo, doufám, že to že s tebou nesouhlasím nic nemění na tom našem rande co jsi mi slíbila v soukromé zprávě....  Škleb Škleb Škleb


Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #18 : Leden 28, 2015, 04:13:02 pm »

Koukám, že ti nedá spát... Ve skutečnosti to ale byla opice.

Kleena, tos me tedy s tou opici zklamal... ja celou dobu myslel, ze to je fretka.... fakt..

Milan 
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #19 : Leden 28, 2015, 06:20:50 pm »

A já si stejně myslím, že je to tchoř obecný!!! Škleb
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #20 : Leden 29, 2015, 12:50:47 pm »

Kleena, tos me tedy s tou opici zklamal...
Zas kdo už se může chlubit tím, že ho pochcala opice...Úsměv Jiní to s tou kombinací těchto slov mívají spíše jinak Smích
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #21 : Leden 29, 2015, 03:27:13 pm »

Ale líbilo se ti to, že jo?Co??? Škleb Škleb Škleb
Zaznamenáno
Diddi1
Host
« Odpověď #22 : Leden 30, 2015, 12:16:45 am »



Napr. Marta Jandova kdesi tvrdila, ze se behem 3 mesicu naucila dokonale nemecky... No jo, ale v poradu, ktery tady mela v televizi (nebo jeste ma), jsem porad naznaky cestiny zachytil:-)))  Takze otazkou zustava, jak definovat dokonalost:-)

       

Milane, myslis tenhle rozhovor?

https://www.youtube.com/watch?v=Bb6wqwvwzro
Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #23 : Únor 01, 2015, 02:17:35 pm »

V Berlin je také Volkshochschule ( http://goo.gl/b804uW ). Chodil jsem do ní ve Wedding na kurs němčiny, kde mě přiřadili do skupiny nějakého stupně začátečníků na základě písemné rozřazovací prověrky.

A samotná výuka byla dobrá. Učitelé pořád každého opravovali, učí se rychlým tempem, pořád otázky a odpovědi, mezi tím nějaký výklad na tabuli, protože je tam 10 - 20 lidí v místnosti, a každého chtějí naučit. Všichni možní lidé.

Takže pokud na to ty peníze máš nebo jsi schopen sehnat ( nikoliv půjčkou ), přihlaš se.
Zaznamenáno
mormartina



Karma: -24
Příspěvků: 145


« Odpověď #24 : Únor 02, 2015, 10:20:25 am »

Domnivam se, ze pokud jsi absolutni zacatecnice, coz vyvozuji z Tveho vyroku, ze nemecky neumis ani tuk, tak by pro tebe byl kurs bez ceskeho vykladu  zbytecnou ztratou penez. Ten je vhodny a velmi uspesny pro ty, kteri jiz urcity gramaticky zaklad maji. Radila bych ti proto, nejdriv hodiny s ceskym vykladem a pote kurs treba na VHS, jak zde jiz  uvedl nekdo prede mnou. Take Ceske centrum v Berline porada kursy nemciny:
http://berlin.czechcentres.cz/angebote/bildung/kurzy-nemciny-2015-i/

Jestli chces, muzes mi napsat soukromou PN, muzeme si zavolat a o moznostech si promluvit.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #25 : Únor 02, 2015, 11:33:03 am »

Domnivam se, ze pokud jsi absolutni zacatecnice, coz vyvozuji z Tveho vyroku, ze nemecky neumis ani tuk, tak by pro tebe byl kurs bez ceskeho vykladu  zbytecnou ztratou penez.
Vůbec ne - sám bych tomu nevěřil, ale ze zkušenosti mohu potvrdit: faktem je, že např. na SDI se počáteční houf lidí z Asie a všech možných koutů Afriky bez jakékoliv možnosti dorozumění během pár měsíců změnil v kolektiv, který spolu dokázal německy konverzovat. Pobyl jsem asi 5 minut první hodiny a musel jsem sice utéct, abych se nezačal smát, ale faktem je, že výsledky byly ze dne na den znatelné. To byl ovšem denní kurz "na plný úvazek". S pár hodinami týdně se to asi dělá těžko. Ale pro naprostého začátečníka si neumím představit nic lepšího.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #26 : Únor 02, 2015, 05:30:44 pm »

Proč jsou ženy v současnosti tak agresivní, a napadají muže ?
Zaznamenáno
Diddi1
Host
« Odpověď #27 : Únor 02, 2015, 07:07:09 pm »

Lenke, ktera potvora te napadla? Sver se. My te tu kolektivne politujeme. Mrknutí
Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #28 : Únor 02, 2015, 07:51:30 pm »

Proč jsou ženy v současnosti tak agresivní, a napadají muže ?

... a proč jsou muži v současnosti tak změkčilí, nechají si to líbit a fňukají na chatech?  Mrknutí

Jinak by bylo dobré, držet se tématu tohoto vlákna, což je "Doučování a kurz němčiny pro Češku" a pro tvůj dotaz založit vlákno nové. Jistě bys na něj dostal více odpovědí, než v tématu o doučování jazyka.
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #29 : Únor 02, 2015, 08:26:07 pm »

Kleena je sice příbuzný s tchořem, ale v tomhle mu dávám vyjímečně za pravdu. Zažil jsem to dvakrát. Jednou v Norsku a později v Německu. Byl jsem donucený fungovat a poradit si. A k dalšímu tématu musím podotknout, že ženské jsou nejen agresivní, ale i zákeřné potvory. Bacha na ně!  Škleb Škleb Škleb
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Regensburk.de © 2013
Stránky krajanů o životě v Regensburku - Německu. O srazech a akcích, zábavě, práci, ubytování, studiu v Regensburku, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení, spolujízda - autostop z a do Regensburku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Regensburku.

Odkazy | englisch online lernen | amerikanisches englisch lernen | chinesisch lernen | russisch lernen | dänisch online lernen | niederländisch lernen | deutsch online lernen | polnisch lernen | serbisch lernen | tschechisch online lernen | kroatisch lernen | portugiesisch lernen | ungarisch lernen | schwedisch online lernen | französisch online lernen | italienisch lernen | finnisch lernen | türkisch lernen |