Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: TestDaf  (Přečteno 49513 krát)
domka2233



Karma: 0
Příspěvků: 5


« : Leden 18, 2015, 05:51:46 pm »

Ahoj.
Chcem ísť študovať do Nemecka a potrebujem si spraviť skúšku TestDaf. Pravidelne sa pripravujem. Venujem sa tomu, robím si testy a tak, ale nejak som z toho dostala strach. Preto sa chcem spýtať, či niekto nemáte skúsenosť s touto skúškou. Je skúška ťažšia ako ten Modellsatz čo majú na stránke, alebo ako to je? Ďakujem Vám za odpovede, budem vďačná za akékoľvek info Úsměv
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #1 : Leden 18, 2015, 07:54:17 pm »

Je to urcite mnohem snazsi nez DSH snad na jakekoliv VS. Sama jsem se pripravovala hlavne na DSH, pak jsem se prihlasila na Test DaF a koupila si na to jeden pripravny sesit, pak me u zkousky sice trochu prekvapila ta situce mluveni s pocitacem, sem tam jsem si utrhla nejakou lajdackou chybu, ale nakonec nejlepsi hodnoceni ve vsech castech. Musim ale rict, ze jsem tehdy byla uz nekolik mesicu v Nemecku a predtim jsem taky mela radnou pripravu, takze nechci obecne tvdit, ze je to na s prstem v nose...
Tady je seznam pripravne literatury: http://www.goethe.de/lrn/prj/pba/bes/tdf/mat/deindex.htm Neco bys urcite mohla sehna v GI, kde ten test hodlas delat. Primo na internetu me nic do nosu netrklo. GI si to asi chrani...
Zaznamenáno
domka2233



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #2 : Leden 18, 2015, 08:01:22 pm »

Tam je rozprávanie s počítačom? To si teda neviem predstaviť.
Ja chodím na bilingválne štúdium. Takže verím, že po 5-tich rokoch to dám. Pripravujú nás na úroveň C1, ale vôbec sa tak necítim. Neviem ako to berú na všeliakých týchto skúškach. Ako sa stavajú k drobných chybám. Osobne mám dosť nepríjemný pocit z rozprávania, aj keď to nie je také zle... Ale ide to zo mňa ako z chlpatej deky.
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #3 : Leden 18, 2015, 09:09:07 pm »

Test DaF je podle me lepsi B2. Nevim, jak to je na Slovensku a obecne zda se to treba nejak nemenilo (obecne GI tvrdi, ze ta zkouska je vsude stejna, a proto i mezinarodne uznana), ale kdyz jsem to delala v Mnichove, tak tam byly vsechny terminy celkem plne, takze zkouset kazdeho jednotlive by bylo asi na dlouhe lokte. Ta ustni cast se delala v v nejakem audiosalu se sluchatky. Nejdriv nam na papiru predlozili info k situaci, ke ktere mame mluvit. Uz nevim, jestli jsme si meli precist nejaky text a pak ho ustne shrnout, pak tam urcite byl radoby pohovor, kdy hlas z pocitace kladl otazky, a my jsme meli odpovidat. Jak pak ten zaznam vyhodnocovali, netusim. Je mozne, ze kdyz treba na Slovensku neni natresk, ze te zkousi primo clovek. Urcite zajdi nebo zavolej do GI (nebo to jde delat i jinde?), kde to planujes delat, a zeptej se jich, jak to presne probiha, eventualne na co se klade duraz. At te pak nerozhodi malickosti. Nevim, jakou filozofii razi GI na Slovensku, v Praze se snazi kazdeho zajemce odrbat, co to vydrzi, takze po 5 letech intenzivni vyuky si z jejich pohledu zacatecnik. Kazdopadne pokud jsi na dvoujazycne skole, myslim, ze mas dobre sance to zvladnout Mrknutí
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #4 : Leden 19, 2015, 05:54:32 pm »

domka, ak si na SK, mohla by som ti na zlepšenie rozprávania poskytnúť veľmi dobrú učebnicu, dosahuje myslím strednú úroveň
Zaznamenáno
Fanik



Karma: 0
Příspěvků: 14


« Odpověď #5 : Duben 20, 2015, 08:14:34 pm »

Testdaf je zkouška která odpovídá úrovni B2-C1. Sám jsem zkoušku absolvoval, musím říct, že byla vcelku lehká. Může tě trochu zarazit mluvení s počítačem, ale trénuj to doma tím, že si budeš nahrávat ty rozhovory na mobil a pak si to třeba i poslechni.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Regensburk.de © 2013
Stránky krajanů o životě v Regensburku - Německu. O srazech a akcích, zábavě, práci, ubytování, studiu v Regensburku, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení, spolujízda - autostop z a do Regensburku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Regensburku.

Odkazy | englisch online lernen | amerikanisches englisch lernen | chinesisch lernen | russisch lernen | dänisch online lernen | niederländisch lernen | deutsch online lernen | polnisch lernen | serbisch lernen | tschechisch online lernen | kroatisch lernen | portugiesisch lernen | ungarisch lernen | schwedisch online lernen | französisch online lernen | italienisch lernen | finnisch lernen | türkisch lernen |