Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: [1] 2 3 4 5 6 ... 15   Dolů
 
Autor Téma: kdo chodi nakupovat do Aldi ,Lidl atd  (Přečteno 1355004 krát)
Lux1976



Karma: -2
Příspěvků: 80


« : Červen 17, 2014, 10:05:27 am »

presto ze ma velmi dobre  placenou praci a vydelavam nad prumer co se videlava v zapadni evrope
chodim rad a casto nakupovat do Aldi a jiny podobnych obchodu.Nestidim se to rici a zaparkuji moje drahe auto primo pred aldi
Zaznamenáno
tajnyctitel



Karma: 15
Příspěvků: 71


« Odpověď #1 : Červen 17, 2014, 11:04:57 am »

Ale gramatika je trochu problém...co?? Škleb
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #2 : Červen 17, 2014, 11:14:41 am »

Ja taky nemuzu tvrdit, ze bychom trpeli nouzi a nevadi mi nakupovat v obou techto supermarketech.  Pak je u nas jeste Edeka, Netto, tam taky obcas, my to tak prostridavame. Jo jeste Rewe-taky dobry. Treba v Lidlu je lepsi vyber ovoce a zeleniny. My tu na malem mestecku ani nic jineho nemame, kde bychom mohli nakupovat. Nejsou to ale takove ty obrovske, jako treba Tesco v Cechach, vse se da jeste relativne dobre najit. Jinak maso kupujeme primo u reznika, pecivo u pekare atd.
A kde tedy vlastne nakupuji ti superbohati?

PS: tajnyctiteli, mam zato, ze Lux nechodil do skoly v Cechach, tak spis klobouk dolu, ze umi vubec cesky. Kazdy si na psani netroufne. Zdalipak ty umis tak dobre nemecky,co?
Zaznamenáno
Lux1976



Karma: -2
Příspěvků: 80


« Odpověď #3 : Červen 17, 2014, 11:36:17 am »

ja sy myslym ze moje gramatika tak spatna neni je pravda ze by mohla byt lepsi ale co ja se nehodlam nikdy v cechach zit.S ceskem nemam nic spolecnyho.kdyz jedu do Prahy tak jenom kvuli tomu ze moje maminka chce navstivit v Praze sestry.Ja jedu dal do Vidne kde bydly muj bracha/Ja se nemam taky ocem bavyt s pribuznymy.Praha je krasna aber aber .Maminku vyzvednu , vracimese pres Berlin do Luxemburska.Ja taky nenutim mojeho syna aby ucil psat cesky on se cesky  domluvy.Ja jsem naneho hrdy
jemu 13 let vyrostl s nemcinou,s francoustinou a domluvy se velmi dobre Anglicky protoze mel anglickou Au-pair.Ted se rozhodl sam ze se chce zdokonalit v Anglictine
nevym proc bych ho ktomu mel nutit aby se zdokonaloval v cestine.Ja myluji Lidl, Aldi.Do Aldi chodim na myci prostredky ajiny veci.Lidl je znamy ze ma dobrou zeleninu.A potom ty ruzny nabydky to je fantastycky.Ja ma tu vyhodu kdyz jsem doma mam Francousky ,Belgicky Aldi a Lidl kazdy je jiny .Ve Francii mas carrefour to je veliky jako tesco atd .Ja Luxemburg neni tak velky jako Francie nemas nato mysto aby jsi neco takoveho postavyl.Kazdy ma moznost sy vybrat kam chce jid nakupovat kde to je levnejsi.Proc jezdi Belgicani,Francouzi knam do Luxemburska tankovat.Benzi je  skoro o 0,30 pro liter levnejsi to samy my jezdime taky tam kde jeto pro nas vyhodnejsi a maji jiny sortimen
« Poslední změna: Červen 17, 2014, 11:44:06 am od Lux1976 » Zaznamenáno
mormartina



Karma: -24
Příspěvků: 145


« Odpověď #4 : Červen 17, 2014, 12:43:16 pm »

Vubec nevidim problem v tom, jit nakupovat do levnejsich obchodu. Od toho tu jsou, ne? Musi splnovat kvalitativni predpoklady a pak neni o cem diskutovat. Vzdyt ono neni nadarmo prislovi: Od bohatych lidi se clovek nauci setrit. V Nemecku je equivalent ve vyroku Gute Leute haben keine teuren Uhren nötig.
O to tu taky jde, ne?
A s gramatikou si Louis nelam hlavu, proste porad budou mezi nami lide, kteri si mysli, ze dobry politik je ten, co umi dobre MLUVIT a dobry zurnalista, ten, kdo umi bez chyby PSAT. To jako ze staci....
Zaznamenáno
Lux1976



Karma: -2
Příspěvků: 80


« Odpověď #5 : Červen 17, 2014, 01:58:49 pm »

vys  nikdo tam nechodi ale vsichni vedi co je v nabydce a v sortimentu,to je to samy ty znas ty ruzny casopisy kde se hodne drbe atd.Nikdo to necte ,
ale vsichni vedi co tam pisi.Kdyz se ptas  takti odpovy ja jsem to tak trochu prohlizel u kadernika nebo kdyz jsem stal  u pokladny .U nas doma je normalni ze mi maminka  vola Lucien zitra je  u Aldi zde to v nabydce chces to.To samy bracha me vola z Vidne pristi tyden je u Lidl v Berline to v nabydce muzes to koupit.
Je hodne produktu v Aldi,Lidl atd ktery jsou k dostani jenom v Nemecku a nee v Luxembursku a obracene.Proc jsem toto thema zacal?
Protoze jsem cetl nejakou diskuzi tam psala nejaka zena.No do Aldi prece nechodim.Ja tam chodim ctu vsechny casopisy kde se drbe.V Belgii mas hodne EUroshop.
To jeneco podobneho jako v USA $shop to je fantastycky.Muj syn kdyz jsme v USA tak tam kupuje pro vsechny kamaradi ze skoly potreby pro skolu.Nejenom ze to je levny ale jeto jak on prohlasuje je to cool
Zaznamenáno
юπ
jupí!



Karma: 9
Příspěvků: 120



« Odpověď #6 : Červen 17, 2014, 08:17:14 pm »

to jste tu převážně vyšší liga nežli já - jsem prostý zaměstnanec (je to pohodlné, nepotřebuju víc) jakkoli se asi mzdou vejdu do horních 5% BRD: takže bych do proletářských prodejen cenově nemusel.  Ale když chci víno, nestojím o otravné prohrabování se přebujelou nabídkou ve wein-fachhandlu, ale vezmu v Aldi baterii lahví osvědčeného bílého moselského: je to jednoduché, bez závad, bez starostí.  A navíc levné i pro chudé: takové zahrávání si se Survivalem:  kdyby nouze dorazila.  Je to tím i romantické.


Podobné s akčním zbožím v Aldi: většina jsou pitomosti÷brak, ale i tak to sleduju  a spoustu věcí koupím tam:  jelikož mi to ušetří cestu jinam: čas, vitalitu, starosti. Navíc občas něco (třeba hoodies-klokanky s kožešinovou podšívkou) mají i nadstandardní. Skrytá vada akčního zboží je častá:  je to ošizené. Kolega se chytal za hlavu s notebookem koupeným tam. Občas pobaví: třeba (z akce) LED-žárovky které osamoceně fungovaly, ale jak jich bylo v lustru 5ks,  začaly blikat jako maják.

A docela varuju vyrazit do Aldi v 8 ráno a potkat lovce akčního zboží.   Specifická kasta: divná ujetá nízká stvoření, vůbec ne Lutheránsky aschetická.
Zaznamenáno
tajnyctitel



Karma: 15
Příspěvků: 71


« Odpověď #7 : Červen 17, 2014, 08:26:30 pm »

Lidi sorry, ale clovek ktery napise neco jako, ze se nestydi zaparkovat svoje drahe auto pred Lidlem a jit tam nakupovat by se mel nad sebou zamyslet. Chodim tam nakupovat jak v cr tak i v D a nikdy by me nenapadlo, ze je mi za to trapne. Ty musis byt ale vůl.....
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #8 : Červen 17, 2014, 08:42:07 pm »

Na tzv. akcni zbozi se nezamerujeme. Stane-li se, ze tam  prave jsme a neco z toho to sortimentu nas zaujme, tak to samozrejme vezmem, ale to je velmi sporadicke. Z 99% kupujeme potraviny. Napr. pocitac, TV apod. bych tam asi nekoupila.
Driv, kdyz byl kluk malej, tak jsme tam obcas koupili pro nej obleceni. To jeste neprotestoval.Smích
Zaznamenáno
Lux1976



Karma: -2
Příspěvků: 80


« Odpověď #9 : Červen 17, 2014, 08:48:51 pm »

tajnyctitel   
Někdo v Dráždanech?
« : Květen 11, 2014, 04:32:10 pm »
Odpověď s citacíCitace
Je tady někdo kdo žije a pracuje v Dráždanech? V létě se tam stěhuju.

jak dlouho zde v nemecku zijes? Moselsky vino je hrozny jeto cukrova voda.Proc jsem toto thema zacal protoze bylo dost lidi kteri prohlasuji ze nikdy nepujdou do Aldi a podobnych prodejen nakupovat.Co ja vym Medion je celkem dobra znacka a covym i pocitace Medion nejsou spatny.Samozrejme muzes myt smulo ze to je vadny ale to muzes myt i sjinou znackou.Me to neni trapny co napisu.Kdyz je to tobe trapny co ja pisu je to tvuj problem


« Poslední změna: Červen 17, 2014, 08:55:26 pm od Lux1976 » Zaznamenáno
tajnyctitel



Karma: 15
Příspěvků: 71


« Odpověď #10 : Červen 17, 2014, 10:08:07 pm »

Kdyby jsi tady napsal dotaz ohledne nakupovani a nedodal k tomu kolik vydelavas a v cem jezdis, tak jsem byl zticha. A nemecko znam dobre od zapadu az na jih. Ja osobne prave posuzuju lidi ne podle toho v cem jezdi a kde nakupuji, ale podle jinych kriterii. Hoj a nic ve zlem.
Zaznamenáno
Lux1976



Karma: -2
Příspěvků: 80


« Odpověď #11 : Červen 17, 2014, 10:15:49 pm »

ty nechapes proc jsem se otom zacal bavit.Slo oto ze nekdo si stezoval ze nemuze nekde platit s ceskou kartou
odpoved byla ta nekdo psal ze muze vsude platit s ceskou kartou jenom ne  u Aldi.Na to byla odpoved kdo chodi do Aldi?Ja nebudu chodit do Aldi.
Proto jsem zacat stim kdo chodi nakupovat do Aldi.
Zaznamenáno
tajnyctitel



Karma: 15
Příspěvků: 71


« Odpověď #12 : Červen 17, 2014, 11:54:20 pm »

O zadne karte jsem nikde nic necetl..
Zaznamenáno
юπ
jupí!



Karma: 9
Příspěvků: 120



« Odpověď #13 : Červen 18, 2014, 06:58:59 pm »

Moselsky vino je hrozny jeto cukrova voda.
jj, to je přesně ono: nekomplikovaná hroznová cukrová voda s 10% alkoholu, žádný chuťový spaming:  neotravuje vůněmi a ušlechtilými kyselinkami které by člověk měl rozeznávat, taky nepáchne po kvasnicích a není zahořklé a asi nemá ani aldehydy, jelikož po něm nebolí hlava.   Přesně to nekomplikované co potřebuju: od Aldi byl výborný tah dát do nabídky přesně tohle - a díky jim za to. Teď vidím, že nekecáš a vážně tam nakupovat chodíš.


. . . . nestydi zaparkovat svoje drahe auto pred Lidlem  . . . .
bude tam rozhodně v dobré společnosti: high-level audi, mercedesů, BMW tam parkují spousty.  Jako by high-society dámy zkoušely v (nedokonalém) přestrojení  romanticky sestoupit mezi chudinu.  A já se skoro stydím: že bych si do Aldi měl už taky koupit lepší auto. Proto parkuji co nejblíže stojanům na bicykly, aby to porovnání nebylo tak palčivé.
Zaznamenáno
Lux1976



Karma: -2
Příspěvků: 80


« Odpověď #14 : Červen 18, 2014, 07:02:37 pm »

Aldi ma jiny dobry fantastycky vino,Champagne v Aldi Frankreich bylo na 3 miste.Kaffe bez kofiinu bovazuji za nejlepsi vubec co znam.Salzm je taky bezkonkurencni
« Poslední změna: Červen 18, 2014, 07:07:19 pm od Lux1976 » Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 4 5 6 ... 15   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Regensburk.de © 2013
Stránky krajanů o životě v Regensburku - Německu. O srazech a akcích, zábavě, práci, ubytování, studiu v Regensburku, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení, spolujízda - autostop z a do Regensburku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Regensburku.

Odkazy | englisch online lernen | amerikanisches englisch lernen | chinesisch lernen | russisch lernen | dänisch online lernen | niederländisch lernen | deutsch online lernen | polnisch lernen | serbisch lernen | tschechisch online lernen | kroatisch lernen | portugiesisch lernen | ungarisch lernen | schwedisch online lernen | französisch online lernen | italienisch lernen | finnisch lernen | türkisch lernen |