Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: AOK - problém s vyplacením nemocenské  (Přečteno 216521 krát)
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« : Červen 07, 2013, 11:50:19 am »

Ma nekdo zkusenosti se zdravotni pojistovnou AOK? Jsem na nemocenske a uz asi 6tydnu se s nimi snazimkomunikovat ohledne vyplaty nemocenske a bezvysledne. Jedine co mi napsali je ze chteji prelozit lekarskou zpravu do nemciny a at je to s razitkem Vse blo hotovo do druheho dne a uz zase 3tydny nic. Jiz 3 mesice je informuji o vsem co se tyka meho zdravotniho stavu a zacinam mit pocit, ze me ignoruji. Je neco co na ne plati?
« Poslední změna: Červen 08, 2013, 10:05:04 pm od David » Zaznamenáno
kalkulka



Karma: 4
Příspěvků: 113


« Odpověď #1 : Červen 08, 2013, 08:32:00 pm »

Ahoj a proč máš překládat lékařskou zprávu do němčiny? Jsi pojištěn v Německu, tak proč jsi šel za doktorem v ČR? Bylo to akutní nebo máš formulář E106? Pak bys nemusel nic překládat, ne? Já ted s AOK řešila více věcí, musela jsem 3x telefonovat se třemi různými lidmi, doporučuji osobní kontakt. Jedna osoba neví, co dělá druhá osoba. Navíc mají v AOK cca 3 týdny nový program a mají v tom nepořádek, ztrácí se jim data (to jsem zjistila, když nám několikrát poslali stejný papír dokola...). Poštou jsem toho s nimi moc nevyřešila, nedoporučuji.

P.S. S nemocenskou ale zkušenost nemám...
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #2 : Červen 09, 2013, 09:26:00 pm »

Protoze jako ridic kamionu nemam v nemecku bydleni a pobyt.
Zaznamenáno
Macouch



Karma: 21
Příspěvků: 310



« Odpověď #3 : Červen 11, 2013, 08:30:24 am »

A opravdu nemocenskou vyplaci zdravotni pojistovna? Ta se snad stara o to, abys mel zaplaceno to osetreni u doktora.
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #4 : Červen 11, 2013, 09:24:17 am »

No Coment.....
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #5 : Červen 11, 2013, 05:09:28 pm »

No Coment.....
Absence komentáře podle mne vypadá jinak, což?

Nemocenskou zdravotní pojišťovna opravdu vyplácí, což je zároveň i důvodem, proč se všemi - více i méně čistými - prostředky snaží nutná plnění srazit na minimum. Pokus pobírat nemocenskou s veškerými lékařskými vyšetřeními v zahraničí je - mezinárodní smlouvy sem nebo tam - čistá nahrávka na smeč.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Macouch



Karma: 21
Příspěvků: 310



« Odpověď #6 : Červen 11, 2013, 09:08:59 pm »

No Coment.....

No jo, tak jsem hledala a fakt je to tak :-). Nejak jsem si neuvědomila, že to v Německu může být jinak než v CČR, kde to vyplácí sociálka.

Ale jinak se připojuji k tomu, že každá návštěva AOK (aspoň tu v Mnichově) byla úspěšná, vždy jsem vyřídila úplně všechno. Po telefonu se toho nikdy moc nedalo.
Zaznamenáno
scorpio131170



Karma: 13
Příspěvků: 168



« Odpověď #7 : Červen 12, 2013, 08:59:50 am »

Pokud vim, tak prvnich 6 nedel plati zamestnavatel, az po 6 tydnech ZP.

http://www.gutefrage.net/frage/wer-zahlt-wie-lange-lohnvorauszahlung-im-krankheitsfall#answers

Antwort von lebenschaos 21.01.2009
1 Mitglied fand diese Antwort hilfreich
Google Anzeigen
Kanzlei für Arbeitsrecht
Arbeitsrecht-Alzey.de/Wir betreuen Arbeitgeber undArbeitnehmer.
die ersten 6 wochen der krankheit, zahlt der arbeitgeber weiter. danach zahlt die krankenkasse für 18 monate. jedoch nur ca. 80% von deinem letzten netto.
Zaznamenáno
scorpio131170



Karma: 13
Příspěvků: 168



« Odpověď #8 : Červen 12, 2013, 09:05:41 am »

Jinak je mozna zakopani pes i v tom, ze jako kamionak nemas v nemecku hlaseni pobyt a tak se z toho zamestnavatel, i ZP snazi nejak vybruslit, aby ti nemuseli platit!? Tezko rict!?

Co mas ve smlouve, kdo/kde plati zdravotni, socialni pojisteni....atd.?
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #9 : Červen 12, 2013, 03:54:19 pm »

No ja mel pracovni uraz a z me strany to neni zadna fingovana akce, ale realita. Jednou se vsude pise, ze kdyz jsem zamestnany v nemecku, tak mam veskera prava jako nemecky obcan. Platil jsem a platim dane, tak to tak musi fungovat. A jestli je realita jina, tak budeme bojovat u soudu. Ja to z jejich strany chapu, ze ja jsem v cesku na sve pude a oni musi uznavat to co rekne cesky doktor, ale takhe by to melo fungovat. Ale vidim, že realita je jinde... Je zajimave, ze kdyz poslu do AOK email s dotazem, tak mi nikdo 14dni neodpovi a kdyz ten samy email poslu a pohrozim advokatem, tak je odpoved v ten den.
Zaznamenáno
scorpio131170



Karma: 13
Příspěvků: 168



« Odpověď #10 : Červen 12, 2013, 06:00:23 pm »

A platil ti tech prvnich 6 nedel, jak mel a vazne to ted az ze strany ZP (AOK), nebo ti ani zamestnavatel tech prvnich 6 nedel nezaplatil?

Jak uz jsem totiz psal: Prvnich 6 nedel MUSI platit zamestnavatel plnych 100%, jako kdyby jsi chodil do prace a az po 6 tydnech ZP a to 80% a mene.

Mozna by jsi se mel obratit na sveho zamestnavatele, treba to tak trochu vazne i u nej. Zamestnavatel, nebo i ty jsi mel (poduk jsi to neudelal) uraz nahlasit jako pracovni uraz.
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #11 : Červen 12, 2013, 07:13:17 pm »

Zamestnavatel me ihned po urazu propustil. Celych 6 tydnu mi, ale platil a uznal nemocenskou. Tedy mi nedluzi nic. Vázne to jen na strane pojistovny. Chteli jen at jim poslu zpravu od lekare jak to semnou vypada a vyzadali si to v ceskem jazyce. Nechal jsem to prelozit a dostali to i s apostilou. Od te doby se zase neozvali a nekomunikuji. Dnes jsem kontaktoval advokata a zitra se bude cela vec telefonicky resit. Jinou variantu nevidim. 7tydnu jsem se to snazil resit slusne, ale oni me maji vyslovene na haku.
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #12 : Červen 12, 2013, 07:56:15 pm »

A jeste tady poopravim kolegu. Neplati se z 80% netto, ale brutto.
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #13 : Červen 12, 2013, 08:02:31 pm »

já nejsem ani právník, ani obzvláště zkušený personalista...Co mne však zaráží, na základě čeho, resp. jakou jsi měl prac. smlouvu, že jsi dostal výpověď během pracovní neschopnosti. To snad nejde ani ve zkušební době ani nijak obejít. Jedině, že by jsi mu to podepsal dobrovolně dohodou, ale i to snad
nejde v prac. neschopnosti. Samozřejmě moje zdejší poznámka tvůj problém s AOK nic neřeší.
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #14 : Červen 12, 2013, 09:02:43 pm »

V nemecku takova moznost je. Proste te vyhodi v nemoci i ve zkusebni dobe. Tohle se mi stalo. 10 dni po uraze mi dosla domu vypoved bez udani duvodu. Trochu jsem patral na internetu a dokonce narazil na podobny pripad a udajne je to realita. Byl bych velice rad kdyby tomu tak nebylo. Podotykam, ze nejsem zadny ulicnik apod. Proste jsem jednoho dne upadl a zlomil si zapesti.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Regensburk.de © 2013
Stránky krajanů o životě v Regensburku - Německu. O srazech a akcích, zábavě, práci, ubytování, studiu v Regensburku, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení, spolujízda - autostop z a do Regensburku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Regensburku.

Odkazy | englisch online lernen | amerikanisches englisch lernen | chinesisch lernen | russisch lernen | dänisch online lernen | niederländisch lernen | deutsch online lernen | polnisch lernen | serbisch lernen | tschechisch online lernen | kroatisch lernen | portugiesisch lernen | ungarisch lernen | schwedisch online lernen | französisch online lernen | italienisch lernen | finnisch lernen | türkisch lernen |