Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: 1 [2] 3   Dolů
 
Autor Téma: Jak získat podporu v nezaměstnanosti v Německu  (Přečteno 188394 krát)
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #15 : Červen 22, 2013, 05:07:24 pm »

Hmm, Hary, je zajímavé, ze které strany o té drzosti mluvíš. Já ji rovněž vidím spíše na straně toho, kdo se snaží zařídit si dovolenou na náklady pracáku a ještě se tu pokud možno nemuset ukázat. Ten dociální hrnec není na to, aby si z něj každý "vybral co vložil"...zamysli se nad tím.
Pokud se tady paní ptá, jaké jsou podmínky podpory, poradím fakty, která znám, ale to ani v nejmenším neznamená, že bych se podporovým dovolenkářem rád někde chlubil coby krajanem.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
scorpio131170



Karma: 13
Příspěvků: 168



« Odpověď #16 : Červen 22, 2013, 05:31:37 pm »

Moje slova, Kleena. Socialni hrnec neni banka (co vlozim, to zas vyberu) !!!
Pokud Hary vidi za drzost to, co si o tom mysli Milda a dalsi se stejnym nazorem, tak je zrejme, ze Hary je pravdepodobne taky takovy prizivnik, protoze jine slovo me na to nenapada, promin.

Ani ja jsem nebyl vzdy spokojeny z urcitou praci/ zamestnavatelem (jako asi vetsina lidi) a tak jsem to vzdy udelal tak, jak to popsala Milda. Hledal jsem si novou praci a kdyz jsem ji nasel, tak jsem teprve dal vypoved.


Je to taky o urcite osobni hrdosti. Lidi, ktery se radeji nechaji zivit spolecnosti nemaji zadnou hrdost.
Ja osobne bych se propadl hanbou, kdyby se mne nekdo zeptal:
Co pracujes?
A ja musel rict:
Nic, nechavam se zivit spolecnosti.

Kazdy jsme holt jiny!!! Ja se cely svuj zivost snazim postarat se sam o sebe a ne aby se o mne starali druzi!!!
« Poslední změna: Červen 23, 2013, 09:30:30 am od scorpio131170 » Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #17 : Červen 23, 2013, 12:04:15 am »

Je to všechno o lidech. O jednotlivcích, ale i společnosti, z které pochází jako takové.

Podívejme se, co se děje teď v Čechách. Ty debaty by neměly být o tom kdo bude lepší premiérem. Správná a jediná debata by měla být o tom proč se většina společnosti nachází takřka v rozkladu.

  Nás některé život naučil, hrdost jsme dostali do vínku nebo třeba od rodičů v rámci výchovy. A někdo se  holt tím životem jen tak plácá bez cíle...  a ještě škodí a parazituje...
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #18 : Červen 23, 2013, 12:30:17 am »



 Chlapi chlapi..kazdy si bude zit podla seba a vase moralizovanie nevedia k nicomu...kto tu pracuje moze byt na podpore aj 1r ..vas to zaujimat nemusi...kazdy kto tu je v systeme pracuje oficialne si moze robit co chce...ked budete mat viac ako 50r potom som zvedavy kto vas zamestna...
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #19 : Červen 23, 2013, 12:31:34 am »

http://www.focus.de/finanzen/news/arbeitsmarkt/tid-18431/arbeitslose-keine-chance-ueber-50_aid_513205.html
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #20 : Červen 23, 2013, 12:32:52 am »

http://www.t-online.de/wirtschaft/altersvorsorge/id_63799994/rente-deutschland-jeder-zweite-rentner-lebt-von-weniger-als-hartz-iv.html
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #21 : Červen 23, 2013, 08:48:13 am »

hary,
říci svůj názor a moralizování je podle tebe jedno a to samé???
Zaznamenáno
scorpio131170



Karma: 13
Příspěvků: 168



« Odpověď #22 : Červen 23, 2013, 09:51:09 am »

hary,
my tu hlavne neresime ty lidi, kteri prisli necekane o praci a jsou nuceni jit na urad.
Resime tu ty lidi, kteri vymysleji jak to udelat, aby nemuseli jako slusny lidi makat a chteji se nechavat vydrzovat spolecnosti.
Jak bys to tady asi napsal ty: Kdo muzete, udelajte si rocni dovolenou, na ukor nas vsech!

Kazdy z nas se muze dostat do zivotni situace, kdy mu treba nezbyde nic jineho, nez pozadat o pomoc urady (spolecnost), o tom neni pochyb. Dokud je vsak clovek zdravi a schopny, tak by se meil postarat sami o sebe.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #23 : Červen 23, 2013, 12:17:45 pm »


 co vravis na cloveka ktory v nemecku nonstop odrobil 27r a je uz 5r na socialnom urade prace?Ma zdravotne problemy...ten clovek za tie roky tolko prispel do systemu,ze ani nevravim.,..a teraz nema ziadne vycitky svedomia,ze ho spolocnost zivi...neprehanajme to s vdacnostou k nemeckej spolocnosti..nevravim aby clovek vyuzil vsetko co sa da,ale nerobme zo seba tu ani blbcov ani otrokov.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #24 : Červen 23, 2013, 09:02:00 pm »

Tak se teď ještě jednou podívej, , čím tahle diskuse začala... O 27 let a zdravotní problémy tam nešlo...
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #25 : Červen 24, 2013, 06:39:24 am »

Kleena v pohode ja len vravim,ze neodsudzujte nikoho,len preto,ze je na podpore ci socialke ..su to ludia ako vy..a ja..dnes mas zdravie nedajbioze zajtra ochorsies a budes este rad za nemecky socialny system...ludia myslia egoisticky to je problem dnesnej doby.Zazil som pracu kde to bolo o nicom dal som vypoved a bol som na pracaku...a mam mat vycitky?zaco?ze som tu za tie roky platil do systemu a potom si ja nieco chcem zobrat?V ziadom pripade.Ked raz si znicis zdravie uz je tazke ho obnovit...
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #26 : Červen 24, 2013, 01:10:29 pm »

Jak rikam - nikdo neodsuzuje plosne lidi, co jsou na socialce. Clovek se tam muzedostat rychleji nez se nadeje a pak bude vdecny, ze nejaka existuje. Myslim, ze tu vsichni mluvime spis o socialkovych dovolenkarich a tech, pro ktere je pobirani davek a malicka cerna pracicka bokem programem.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #27 : Červen 24, 2013, 04:46:31 pm »

Klena to je tak..ty si asi pocitacovi odbornik ci nieco take..mas super plat dobry job bavi ta to a si priamo zamestnany...ludia co robia pomocne nekvalifikovane prace v Nemecku su zdierany a robia pod agenturami za minimalnu mzdu v zlych pracovnych podmienkach...tito ludia sa snazia 12mes odrobit mat narok na podporu a odychnut si..a ja im uplne rozumiem..keby mali prace hoc ak pomocneho charakteru dobre zaplatenu za normalnych prac.podmienok a slusne peniaze ani oni by nespekulovali..oni si vlastne chrania zdravie nielen fyzicke ale aj psychicke.A nezacnite mi tu vraviet otom,ze sa mali lepsie ucit..nie kazdy ma nato aby bol IT Fachman ci Lekar..niekto musi aj robit kuchara zametat cestu ci robit pomocneho robotnika...viac menej na socialke a pracakoch su ludia co nemaju dobre skoly pripadne ludia starsi po 50r ktorych nemecky prac.trh odpisal kvoli veku.Zlaty kapitalizmus veru.
Zaznamenáno
scorpio131170



Karma: 13
Příspěvků: 168



« Odpověď #28 : Červen 24, 2013, 06:13:46 pm »

Hary,
ja nejsem ani DR., ani Ing, ani IT a v zivote jsem uz taky vykonaval ruzna prace, ktera nebyla vzdy podle mych predstav a buh vi jak super placena.
Presto jsem vzdy volil praci a ne pracak!

Jak pise Kleena: My neodsuzujeme ty, kteri se na pracak dostali kvuli nemoci ci jinych potizim. To se muze stat kazdymu.
Vadi nam lidi,kteri jdou do nemecka s tim, aby zneuzili nemecky socialni system!

Precti si jeste jednou na co se tu ptal Sokrates a snapi313.
Verim ze nejsou jediny, kteri nad takovymi vecmi spekulujou.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #29 : Červen 24, 2013, 08:05:02 pm »


 Chlapi nech si kazdy robi ako chce...ked je clovek oficialne v nemecku a ma odrobene nieco sam si zvazi co mu je dobre..na zdravicko:)
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Regensburk.de © 2013
Stránky krajanů o životě v Regensburku - Německu. O srazech a akcích, zábavě, práci, ubytování, studiu v Regensburku, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení, spolujízda - autostop z a do Regensburku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Regensburku.

Odkazy | englisch online lernen | amerikanisches englisch lernen | chinesisch lernen | russisch lernen | dänisch online lernen | niederländisch lernen | deutsch online lernen | polnisch lernen | serbisch lernen | tschechisch online lernen | kroatisch lernen | portugiesisch lernen | ungarisch lernen | schwedisch online lernen | französisch online lernen | italienisch lernen | finnisch lernen | türkisch lernen |