Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: 1 [2] 3   Dolů
 
Autor Téma: Chci do Nemecka s nem. obcanstvim. Muzete Poradit?  (Přečteno 293392 krát)
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #15 : Květen 17, 2014, 07:12:14 pm »

v tuch chvyly kdy jsi pozadal  pred revoluci o asyl tak ti vzaly pas,nikdy ti ho nevratily,v tu chvyly kdyz jsi dostal prisnaly asyl  ti vydavaly asylovy Pas.Nektery staty ho uznavaly nektery staty ho neuznavaly.Ja jsem s Berlina musel jezdit do Italie pres svycarsko proto Rakousko tento pas neznavalo.Cesky Pas s trvalym bydlistem  v zahranici jsi dostal az kdyz jsi si vyrovnal ceskoslovenske dodatecny vystehovani
to znamena ze jsi musel zaplatit skolu atd ja jsem musel zaplatit Hotelovou skolu bylo to asi tak 3000DM.Potom me vydaly Vystevolecky Pas strvalym bydlistem v Zapadnim berline.presto jsem musel zada pri vjezdu do Cech o visum.Ja jsem mel stesti protoze drive  zadost o Nemecky obcansty stal okolo 4000DM v roce 1985 to zrusily a stalo to okolo 400DM ja jsem platil ty ca 400,-DM Drive ti cesky pas nanic nebyl vsude jsi musel zadat o visum.Neverim tomu ze lidi dostaly asyl a nemaji nemecky obcansty.Do doby kdy jsi nedostal vyrizeny asyl jsi nemohl pracovat a musel si vzdy zadat o povoleni k pobytu.Po dostani asylu jsi dostal povoleni k pobytua povoleni o praci jsi dostal vzdy na 1 rok.Takto bylo vsechno pred revoluci po revoluci to nevym jakto bylo
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #16 : Květen 17, 2014, 08:04:31 pm »

Milan ja poznam dvoch slovakov emigrovali v r 1985 do Mnichova...dostali azylove pasy...nasledne nato povolenie na pobyt a prac.povolenie na rok ci dva a po 5r cca dostali Unbefristet...nasledne po pade socializmu v Ceskoslovensku im ceskoslovenske urady povedali,ze uz nieje dovod na ich ochranu zo strany a museli si vybavit pas v CSFR a po r  1993 si vybavili slovensky alebo cesky pas...dodnes ziju v Mnichove od r 1985 a nemaju nemecky pas...a ked som sa pytal preco vraveli naco..po revoluci uz sme mali Unbefristet papiere na nemecko a to vtedy mal malokto zo slovakov ci cechov...a prazak mi jeden povedal,ze on je prazak nie nemec a na nemecky pas kasle...Milan a takych pripadov je vela co si nemecky ci rakusky pas emigranti nezobrali a ziju dlhe roky v Nemecku...
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #17 : Květen 17, 2014, 08:54:52 pm »

tomu verim stou revoluci se to hodne zmenilo ja jsem odchazel 79 to byla uplne jina sytuace.Ja  mel tu skusenot s vystehovaleckym pasem jsem zadal o visum na pohreb Otce.Pohreb byl v Pondely ve Stredu jsem zadal o visum v Patek jsem vola na Vojenskou mysi v Zapadnim Berline bylo me receno ze nemaji odpoved.V Sobotu me prisel telegram ze si ma vyzvednou visu ze je hotovy.To bylo jasny ze to nedokazi v 8 hodin na vyzvednou visum,jed do Vychodniho Berlina atd letet do Prahy
a pohreb byl 12,30.Tja pani komunisti ,jsem rad ze seto tak zmenilo akorat me mrzy ze moji rodice se toho nedozily.Taky jsem mel vyhodu ze jsem zil v Zapadnim Berline takze jsem mel moznost se s rodicemy sejid ve Vychodnim Berline.Drive pred revoluci jsi vsude musel zadat o visum s ceskym pasem
to byl ten problem po revoluci se to hodne zmenilo
« Poslední změna: Květen 17, 2014, 09:01:30 pm od MilanAmsterdam » Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #18 : Květen 17, 2014, 09:03:02 pm »

v Rakusku co viem kazdy kto dostal politicky azyl dostal nasledne hned povolenie na pobyt a prac.povolenie na 1r..potom dostali na dva roky...potom na dalsie dva roky...a potom na 5r..a tak to slo...rakusaci v tom boli ovela prisnejsi a ti nechceli davat azyl..ty najradsej posielali emigrantov do inych krajin,len aby unich neostali..co vies otom Milan?
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #19 : Květen 17, 2014, 09:08:58 pm »

Milan to s pohrebom je smutne..boli aj zle stranky socializmu,ale dnes zial je tiez dost zlych stran kapitalizmu...
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #20 : Květen 17, 2014, 09:25:26 pm »

otom jak to bylo v Rakousku mohu rici jenom to ze moji znamy zadaly v ca 84 o azyl ja jsem jim dal radu to delat pres advokata a slo to hodne rychle
bez problemu ja tu samou skusenost mel v ZB ja jsem to delal pres advokata ja jsem ale otom vsem vedel ja byl dostpripraveny ja nez jsem emygrival byl casto v Nemecku a zapadnim Berline.Takze ja jsem byl hodne informovany jak to funguje.Ja sy na kapitalismus nemuzu stezovat me se dari finacne dobre ja dokazal
v 35 letech udelat karieru kterou bych v Praze nikdy nedokazal a nikdo by meto tak dobre nezplatil jak v nemecku.Ja jsem v 50 letech skoncil pracovat protoze si rikam ad pracuji mladci.Me se nedari spatne.A meto moc nelaka jezdit do Cech takovy je zivot ja ziji 10 let v Amsterdamu mam byt v Berline kan casto jezdime
nic me nelaka do Prahy. Krome toho me vadi jak ty lidi porad narikaji.Zde to taky neni vsechno ruzovy.Oni videly ze jsem prijel do Prahy s velkym autem
ale nevidely ze jsem 2 roky nikam nechodil jenom jsem na to auto setril.Tja a stim pracovnim povolenim to bylo v nemecku taky tak nejak 1rok 2 roky 5 let opravdu to nevym vym jenom ze jsem porad musel oto zadat
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #21 : Květen 17, 2014, 09:31:55 pm »

Milan,ale myslis,ze ti ludia co ziadali o azyl v Rakusku museli poziadat o pomoc pravnika aby im dalo vtedy rakusko azyl?Alebo ti rakusaci sa snazili ludi poslat dalej?
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #22 : Květen 17, 2014, 09:40:27 pm »

nemusel jsi to delat pres pravnika  mohl jsi to delat sam sel jsi na policii a rekl jsi ze zadas o azyl.Nebo to nekdo mohl stebou napsat atd.Ale advokat je advokat
jeto parad lepsi.Oni se stim lepsi vyznaji a jeporad lepsi i ted v nemecku kdyz mas dopis od advokata s hlavyckou jak od normalniho cloveka
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #23 : Květen 17, 2014, 09:48:26 pm »

Milan ako sa Ti podarilo emigrovat z Ceskoslovenska?Z Cedokom cez Juhoslaviu?
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #24 : Květen 17, 2014, 09:51:18 pm »

Milan ten jeden emigrant mi vravel.ze on az na 5 krat dostal vyjazdnu dolozku ...aby mohol z Ceskoslovenska ist na zajazd do zapadneho Nemecka...vravel,uz ani nedufal....ale viac menej sa mu po ekonomickej stranke nezadarilo  a zije ako vecina ludi v chudobe.
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #25 : Květen 17, 2014, 10:09:16 pm »

ne ja jsem mel visum do Italie ,Nemecka a do Berlina jsem letel
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #26 : Květen 17, 2014, 10:13:29 pm »

bola sanca vtedy dostat aj azyl vo Svajciarsku?
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #27 : Květen 17, 2014, 10:32:31 pm »

Milan keby Ti vtedy nemci nedali azyl aky si mal dalsi plan?
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #28 : Květen 18, 2014, 08:20:16 am »

dobr otazka.
ja jsem vedel od mojeho advokata ze 99,9% to dostanu ale ze  budu moci zustat v v Zapadnim Berline to bylo 75%
ale diky bohu to vyslo musim byt vdecny taky my pomohl Fridrich Jahn/Wienerwald/ to asi ty neznas ten er hat v tee dobje
stavel novy Hotel v Berline aten my dal garanci ze okamzite dostanu u nej  Praci.To me hodne pomohlo
ale ja jsem nejel nacerno ja jsem to planoval 2 roky ja mel vsechny dokumenty.Vyhod byla ze jsem se mohl v Vychodnim Berlin sejid s kamarady kteri prisly ze zapadniho Berlina  vzaly my sebou vsechny papiry i penize do Zapadniho Berlina.Ale v tee dobe to bylo uplne jiny nikdo tomu neveril ze tu revoluci zajijeme atd.Vys ja jsem tak  v blbosti premysle ze prijde  dobra vila a rekne  mas jedno prani
tak  bych si opravdu pral aby moji rodice se na jeden den probudily a tyto vsechny zmeny  uvidely.Tja to se bohuzel nestane takovy je zivot
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #29 : Květen 18, 2014, 09:19:29 am »

Milan na sk je stale vela ludi co nema do ust,alebo tvrdu pracuju a ked zaplatia poplatky inkaso neostane im nic na zivot...zial to je dnesna zlata doba kde ludia mozu cestovat ale nebudu,lebo nemaju zaco...kde si kazdy moze kupit aj 100kg bananov,ale kupi si dva banany v retazci ktore nechutia...kde si mozeme vsetko kupit,ale vlastne si nic nekupime,lebo nemame nato a o kvalite potravin a medziludskych vztahov ani nevravim.
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Regensburk.de © 2013
Stránky krajanů o životě v Regensburku - Německu. O srazech a akcích, zábavě, práci, ubytování, studiu v Regensburku, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení, spolujízda - autostop z a do Regensburku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Regensburku.

Odkazy | englisch online lernen | amerikanisches englisch lernen | chinesisch lernen | russisch lernen | dänisch online lernen | niederländisch lernen | deutsch online lernen | polnisch lernen | serbisch lernen | tschechisch online lernen | kroatisch lernen | portugiesisch lernen | ungarisch lernen | schwedisch online lernen | französisch online lernen | italienisch lernen | finnisch lernen | türkisch lernen |