Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Váš život v Německu  (Přečteno 39477 krát)
peta_durka



Karma: 2
Příspěvků: 18



« : Říjen 02, 2012, 03:30:22 pm »

Jaký je? Splnily se vaše očekávání?
Pobavme se o tom, kde jste, proč tam jste, jak dlouho...
Co děláte za práci, jak často jezdíte do ČR/SR, co vám tady chybí, co si naopak pochvalujete...  Úsměv
Zaznamenáno
evropan



Karma: 2
Příspěvků: 3


« Odpověď #1 : Říjen 05, 2012, 03:43:53 pm »

Zajímavé téma, chystám se pracovat v německu, nejlépe v Mnichově a jsem zvědavý na odpovědi. V německu jsem už sice pracoval, ale nežil. Takže doufám, že se to trochu rozhýbe.

S pozdravem
Aleš K.
Zaznamenáno
krromm



Karma: 0
Příspěvků: 13


« Odpověď #2 : Říjen 08, 2012, 05:16:22 pm »

Zdravim vas. Stabilne ziju v Nemecku teprve od Kvetna a jsem docela spokojeny. Bydlim v Bergenu coz je u dalnice A8 mezi Salzburgem a Mnichovem 40 km od Salzburgu a a asi 15 km od jezera Chiemsee. Uz jsem tady pracoval neco pres 2 roky, takze prostredi znam. Pred tremi roky jsem odsud odesel kvuli praci blize u hranic, ale ted jsem se po rozchodu s manzelkou zase vratil tady do Bergenu, protoze mi tu bylo nejlip. Hodne zalezi co vlastne clovek od bydleni v Nemecku ocekava. Ja jsem ocekaval pekne prostredi- Bydlim na upati Alp a kousek od nejvetsiho Bavorskeho jezera, takze spokojenost, Prijemne lidi-bydlim v turisticke oblasti , takze lidi jsou zvykli na cizi jazyky a dialekty a ti co me neznaji, tak me povazujou za turistu Úsměv. Financni zajisteni- Jak jsem uz psal tady mi bylo vzdycky nejlepe jak financne, tak profesionalne je to na skvele urovni. Pracovni prostredi a podminky se nedaji v Cechach srovnat ani omylem. Navic Bergen ma skvelou polohu pro cestovani po Evrope. Vsude je to kousek.
Rad hraju poker a Nemecku je to bida , tak jezdim do Kasina v Salzburgu, navic v Rakousku je levnejsi benzin a to taky neni k zahozeni.
Nevyhody jsou tu samozrejme taky. Bydleni je drazsi- 610EUR za byt na vesnici mi pripada dost, ale je nove zrekonstruovany, velky, slunny mimo centrum vesnice, takze jinak spokojenost. Navic v rekreacni oblasti se levnejsi byt sehnat neda. V sezone je tu hafo lidi na pomocne prace v gastronomii, takze vsechny levne nebo male byty jsou trvale obsazene.
Nemci jsou rezervovanejsi a kultivovanejsi nez Cesi, aspon ty ktere znam. Takze kdyz si chci opravdu dobre zablbnout, tak se seberu a jedu do Cech Úsměv

Zatim je to docela idylka, Prace je, plany vychazeji, jen jsem zjistil ze tady vubec neni problem utratit silene prachy za par veceri v dobrych restauracich a par drinku v baru.

Pokud by jste chteli vedet neco konkretniho, tak se ptejte a ja vam rad odpovim.

Hezky den Roman
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Regensburk.de © 2013
Stránky krajanů o životě v Regensburku - Německu. O srazech a akcích, zábavě, práci, ubytování, studiu v Regensburku, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení, spolujízda - autostop z a do Regensburku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Regensburku.

Odkazy | englisch online lernen | amerikanisches englisch lernen | chinesisch lernen | russisch lernen | dänisch online lernen | niederländisch lernen | deutsch online lernen | polnisch lernen | serbisch lernen | tschechisch online lernen | kroatisch lernen | portugiesisch lernen | ungarisch lernen | schwedisch online lernen | französisch online lernen | italienisch lernen | finnisch lernen | türkisch lernen |